#مهسا_امینی

ساخت دهمین فیلم ترنسفورمرز آغاز شده است

انتشار اطلاعات اولیه از پروژه

ساخت دهمین فیلم ترنسفورمرز آغاز شده است سورنا رضایی ۰ ۰۹ فروردین ۱۴۰۰ سینمای جهان
ساخت دهمین فیلم ترنسفورمرز

طبق گزارشی که چندی پیش روی خروجی The Hollywood Reporter قرار گرفت، ساخت دهمین فیلم ترنسفورمرز هم اکنون آغاز شده است.

در پی محبوبیت بسیار بالای اسباب بازی‌های Transformers در میان کودکان و نوجوانان، هاسبرو با همکاری پارامونت پیکچرز و مایکل بی (Michael Bay) یک فیلم سینمایی لایو اکشن بر اساس آن ساخته و در سال ۲۰۰۷ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای بردند. اثر مزبور نقدهای متوسطی را دریافت کرد اما مخاطبان از نتیجه‌ی کار راضی بودند. همین موضوع به استقبال از سوی آن‌ها و ثبت فروشی ۷۰۹ میلیون دلاری در باکس آفیس جهانی منجر شد. از سال ۲۰۰۷ تاکنون، پنج فیلم دیگر بر اساس ترنسفورمز ساخته و در سینماها اکران شدند تا این برند به یک پدیده‌ی جهانی و پرطرفدار تبدیل شود.

Transformers: Age of Extinction که چهارمین فیلم ترنسفورمرز به شمار می‌رود، در سال ۲۰۱۴ میلادی اکران شد و بیش از یک میلیارد دلار فروخت. در حالی که انتظار می‌رفت روند رو به رشد ادامه داشته باشد، قسمت بعدی نه تنها بازخوردهای منفی‌ای را دریافت کرد، بلکه با افت قابل‌توجهی در زمینه‌ی فروش مواجه شد تا مدیران هاسبرو و پارامونت پیکچرز به فکر یک تغییر بزرگ در مجموعه باشند. نتیجه‌ی جلسات، Bumblebee بود که ۴۶۹ میلیون دلار فروخت. اگرچه رقم مزبور در مقایسه با دیگر فیلم‌های مجموعه پایین به شمار می‌رود اما بازخوردها بسیار مثبت بودند. تازه‌ترین اثر ترویس نایت (Travis Knight) همچنین با هزینه‌ی بسیار کمتری ساخته شده بود. در نتیجه، مدیران استودیوها تصمیم گرفتند به پیشروی در مسیر جدید ادامه داده و دنباله‌ای برای بامبل‌بی بسازند.

وب سایت The Hollywood Reporter با انتشار یک گزارش از ساخت دهمین فیلم ترنسفورمرز خبر داده است. اینطور که به نظر می‌رسد، پروژه‌ی جدید هیچ گونه ارتباطی با فیلم‌های پیشین نداشته و در دنیایی تازه روایت می‌شود. در بخش دیگری از مطلب به انتخاب مارکو رامیرز (Marco Ramirez) به عنوان نویسنده‌ی فیلمنامه اشاره شده است. در پرونده‌ی هنری او نام‌های متعددی دیده می‌شود که از مهم‌ترینشان می‌توان به The Defenders اشاره کرد. او شورانر سریال بود. انجل منوئل سوتو (Angel Manuel Soto) هم وظیفه‌ی کارگردانی را به دوش می‌کشد. جدیدترین اثر سوتو Charm City Kings نام دارد که اوایل سال ۲۰۲۰ میلادی از طریق HBO Max منتشر شده بود.

پیش از این، پارامونت پیکچرز مشغول ساخت سه فیلم بر اساس ترنسفورمرز بوده است. اولین پروژه دنباله‌ی Bumblebee بوده و توسط استیون کیپل جونیور (Steven Caple Jr) جلوی دوربین می‌رود. دومین پروژه، پیش درآمدی برای بامبل‌بی است که یک انیمیشن بوده و جاش کولی (Josh Cooley) روی آن کار می‌کند. کولی سابقه‌ی کارگردانی Toy Story 4 را در پرونده‌ی هنری خود دارد. سومین و آخرین پروژه هم اقتباسی از انیمیشن سریالی Beast Wars: Transformers است که بین سال‌های ۱۹۹۶ الی ۱۹۹۹ میلادی روی آنتن رفت. کارگردان این فیلم در حال حاضر مشخص نیست.

پارامونت پیکچرز برخلاف استودیوهای وارنر و والت دیزنی از فرنچایزهای محبوب پرتعدادی برخوردار نیست. با در نظر گرفتن این موضوع، منطقی است که تمرکز ویژه‌ای روی ترنسفورمرز داشته باشد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا