بازی جدید TimeSplitters در دست ساخت قرار گرفته است

بازگشت شوتر محبوب پس از ۱۵ سال!

بازی جدید TimeSplitters در دست ساخت قرار گرفته است امیرحسین ناصری ۰ ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی
بازی جدید TimeSplitters

خبرهای رسمی از شرکت دیپ سیلور (Deep Silver) نشان از ساخت بازی جدید TimeSplitters می‌دهند که از سال ۲۰۰۵ تاکنون هیچ خبری از آن نبوده است!

شاید آخرین باری که سری بازی TimeSplitters را مشاهده کردیم، در بازی Homefront: The Revolution بود که مراحلی از عنوان TimeSplitters 2 را برای تجربه کوتاه در اختیار بازیکن قرار می‌داد. با این حال خود فرنچایز محبوب از سال ۲۰۰۵ به بعد هیچ عنوان جدیدی را دریافت نکرد و می‌توان گفت به دست فراموشی سپرده شد. در حالی که استودیو Free Radical Design سازنده عناوین سری TimeSplitters طبق اعلام رسمی دوباره راه‌اندازی شده و در اولین اقدام خود قصد دارد تا مجموعه سبک شوتر پرطرفدار خود را زنده کند.

با این ‌وجود بازگردانی یک سری بسیار قدیمی که در زمان خود طرفداران بسیاری داشته قاعدتا کار ساده‌ای نخواهد بود و انتظار کاربران را تا حد بسیاری بالا خواهد برد. اما آیا تیم جدید Free Radical Design از پس این چالش برخواهند آمد؟

بازی جدید TimeSplitters توسط همان تیم قدیمی طراحی می‌شود

تیم استودیو Free Radical Design بدون شک اعضای جدید و بسیاری دارد که قرار است روی پروژه‌های مختلف کار کنند؛ اما زمانی که نوبت به بازی جدید TimeSplitters برسد، اعلام شده که استیو الیس (Steve Ellis)، بنیان‌گذار استودیو قدیمی و همچنین دیوید دوک (David Doak) نیز در لیست سازندگان اصلی وجود خواهند داشت. لازم به ذکر است که این افراد در گذشته روی پروژه‌های بزرگی مانند 007 Golden Eye و Perfect Dark کار کرده بودند و تجربه لازم برای طراحی یک بازی فوق‌العاده جذاب را دارند.

در گذشته پس از فروپاشی استودیو Free Radical Design سهام آن توسط شرکت Crytek در سال ۲۰۰۹ خریداری شد و بعدها برند آن به Crytek UK تغییر پیدا کرد تا در نهایت در سال ۲۰۱۴ در آن تخته شود. پس از این اتفاق تیم این استودیو تقریبا همگی به Dambuster Studio پیوستند که کار ساخت بازی Homefront: Revolution تحت نظارت شرکت دیپ سیلور را بر عهده داشت. به همین روال با صحبت‌های تیم قدیمی، ظاهرا کمپانی دیپ سیلور راضی شده تا استودیو Free Radical Design را مجددا پایه‌گذاری کند و به اعضای آن اجازه دهد تا کار روی پروژه جدید خود را شروع کنند.

این در حالی است که با گرفتن اجازه ساخت اولین عنوان، استیو الیس رسما اعلام کرده که آن‌ها قصد دارند تا بازی جدید TimeSplitters را وارد نسل جدید بازی‌های ویدیویی کنند و میراث ۲۲ ساله خود را باز پس بگیرند.

اینکه می‌توانم رسما اعلام کنم که استودیو دوباره راه‌اندازی شده و ما نقشه‌های تازه‌ای برای طراحی بازی جدید TimeSplitters داریم خود بسیار شگفت‌انگیز است. با این وجود در حال حاضر من نمی‌توانیم اطلاعاتی بیشتر از این را در اختیار شما قرار بدهم، اما در آینده نزدیک، اخبار مهمی را خواهید شنید!

با این حساب ظاهرا تیم استودیو تازه زنده شده Free Radical Design قصد دارند تا طی ماه‌های آینده کار خود را پس از جذب اعضای کافی در حرفه‌های مختلف شروع کنند. این در حالی است که هنوز مشخص نشده آیا این بازی جدید یک ریبوت خواهد بود یا اینکه یک عنوان کاملا تازه و دنباله عناوین گذشته در دست ساخت قرار خواهد گرفت. به هر حال امروزه ریبوت و بازسازی عناوین قدیمی کاری است که بسیاری از شرکت‌های سازنده انجام می‌دهند و ممکن است نقشه نهایی Free Radical Design نیز به همین تصمیم منجر شود؛ مانند Resident Evil 3 که بازسازی شدند و سری فوق‌العاده محبوب Modern Warfare که در سال ۲۰۱۹ ریبوت شد.

سری TimeSplitters از سال ۲۰۰۰ با عرضه اولین عنوان برای کنسول پلی استیشن 2 شروع شد و بعدها با عرضه دو عنوان دیگر در سال‌های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۵ با نام TimeSplitters 2 و TimeSplitters: Future Perfect کار آن ادامه پیدا کرد. این عناوین نمره‌های خوبی را از نظر منتقدان گرفته و مورد استقبال طرفداران قرار گرفته بودند. اما متاسفانه پس از فروپاشی استودیو سازنده، دیگر ساخت نسخه‌های جدید آن دنبال نشد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا