سیر تحول اسپات در جدیدترین تصاویر انیمیشن اسپایدر ورس 2

از ابرشروری ناشناخته تا بزرگترین تهدید مولتی‌ورس

سیر تحول اسپات در جدیدترین تصاویر انیمیشن اسپایدر ورس 2 پارسا خلیلی ۰ ۰۳ تیر ۱۴۰۲ سینما
تصاویر انیمیشن اسپایدر ورس 2

به‌تازگی سونی پیکچرز با انتشار جدیدترین تصاویر انیمیشن اسپایدر ورس 2، از سیر تحول شخصیت اسپات با صداپیشگی جیسون شوارتزمن (Jason Schwartzman) پرده برداشته است.

دکتر جاناتان اون (Jonathan Ohnn) ملقب به اسپات یکی از قدیمی‌ترین ابرشرورهای دنیای مارول است که اولین بار در شماره ۹۷ کمیک The Spectacular Spider-Man، محصول سال ۱۹۸۵ معرفی شد. او دانشمندی خبره بود که در یک مرکز تحقیقاتی روی پروژه‌ای مخفی کار می‌کرد تا بتواند پورتال‌هایی به سایر دنیاهای موازی باز کند. درست مثل همیشه، اوضاع طبق برنامه پیش نمی‌رود و در نتیجه نقص فنی یکی از دستگاه‌ها، پورتالی به بعد تاریک باز می‌شود و جاناتان با جذب انرژی آن به قدرت‌های ماورایی دست پیدا می‌کند.

با این حال داستان پیشینه او در انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse کمی متفاوت است. در واقع سرنوشت او در سه‌گانه اسپایدر ورس به‌طرز هوشمندانه‌ای با سرنوشت مایلز مورالز گره خورده است. درست قبل از اینکه کینگ پین به‌جهت بازگرداندن خانواده‌اش از دستگاه کلایدر شرکت آلکامکس استفاده کند، جاناتان به‌وسیله همان دستگاه یک عنکبوت رادیو اکتیو را از زمین ۴۲ به زمین خود، یعنی ۱۶۱۰ منتقل می‌کند که با گزیدن مایلز مورالز، به تولد اسپایدرمن جدیدی منجر می‌شود. از طرف دیگر، وقتی مایلز در سکانس پایانی قسمت قبل دستگاه کلایدر را نابود می‌کند، تصادفا باعث می‌شود تا ماده‌ای عجیب به بدن جاناتان بچسبد و او را به اسپات تبدیل کند.

در طول داستان، اسپات دچار تغییر و تحولات قابل توجهی می‌شود که او را از یک ابرشرور سطح پایین و کمتر شناخته‌شده به بزرگترین تهدید مولتی‌ورس تبدیل می‌کند. این موضوع به‌قدری برای داستان قسمت سوم مهم است که سونی به‌تازگی با انتشار جدیدترین تصاویر انیمیشن اسپایدر ورس 2 به سیر تحول اسپات اشاره کرده است.

در حال حاضر اسپات به‌دنبال گرفتن انتقام از مایلز مورالز است که در زمین ۴۲ گیر افتاده و توسط نسخه شیطانی خود اسیر شده است. با توجه به اینکه قدرت و توانایی‌های اسپات به شکل غیرمنتظره‌ای تکامل یافته، دیدن او در قسمت پایانی سه‌گانه درحالیکه کل مولتی‌ورس و جامعه عنکبوتی را تهدید می‌کند، بسیار هیجان انگیز و ترسناک خواهد بود.

اکران انیمیشن بی‌نظیر Spider-Man: Across the Spider-Verse همچنان در سینماها ادامه دارد.

3.9 13 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا