#مهسا_امینی

قسمت جدید فیلم Silent Hill ساخته می‌شود

بازگشت کریستف گان به ژانر ترسناک

قسمت جدید فیلم Silent Hill

کریستف گان، نویسنده و کارگردان اهل فرانسه، از دو پروژه‌ی جدید خود برای سینما رونمایی کرد که یکی از آن‌ها قسمت جدید فیلم Silent Hill است.

فیلمسازان به‌طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شوند: دسته‌ی اول شامل فیلمسازانی می‌شود که ترجیح می‌دهند تا مهارت خود را با انجام پروژه‌های مختلف به چالش کشیده و تجربه‌های جدید کسب کنند. در مقابل، دسته‌ی دوم فیلمسازان قرار می‌گیرد. افراد حاضر در این دسته معمولا یک ژانر را انتخاب کرده و تا پایان فعالیت خود به‌عنوان فیلمساز به همان وفادار می‌مانند. کریستف گان (Christophe Gans)، نویسنده و کارگردان اهل فرانسه، یکی از افرادی است که در دسته‌ی دوم جای می‌گیرد.

او اخیرا مصاحبه‌ای را با وب سایت فرانسوی Allocine انجام داده است. این فیلمساز فرانسوی در بخشی از مصاحبه‌ از بازگشت خود به ژانر ترسناک خبر داد و از دو پروژه‌ی در حال ساخت خود رونمایی کرد. یکی از آن‌ها قسمت جدید فیلم Silent Hill است:

در حال حاضر دو پروژه‌ با ویکتور هدیدا (Victor Hadida) دارم که فیلم‌هایی ترسناک هستند. فعلا مشغول کار روی اقتباس سینمایی Project Zero هستم. داستان این اثر در ژاپن جریان دارد؛ زیرا نمی‌خواستم به‌هیچ‌وجه آن را از ریشه‌های خود که شامل یک خانه‌ی ژاپنی و تسخیر شده می‌شود دور کنم. ما همچنین روی قسمت جدید فیلم Silent Hill کار می‌کنیم. اتفاقات این فیلم در یک شهر کوچک آمریکایی جریان دارد که به‌خاطر پیوریتنیزم [یک مکتب مسیحی که ریشه‌ی آن به قرن ۱۶ میلادی بازمی‌گردد] نابود شده است.

متاسفانه اطلاعات دیگری به اشتراک گذاشته نشد و نمی‌دانیم که کریستف گان می‌خواهد دنباله‌ای برای فیلم‌های Silent Hill و Silent Hill: Revelation بسازد یا تصمیم به بازسازی این مجموعه گرفته است. با این حال، بازگشت گان به این فرنچایز خبر خوبی برای طرفداران قسمت اول محسوب می‌شود؛ به‌خصوص آن دسته از افرادی که به هیچ‌وجه‌ از کیفیت Revelation راضی نبودند. قسمت دوم را مایکل جی. بست (Michael J. Bassett) ساخته بود.

کریستف گان وظیفه‌ی کارگردانی Silent Hill را بر عهده داشت و فیلمنامه‌ی آن را هم با همکاری راجر اَوری (Roger Avary) و نیکولاس بوکریف (Nicolas Boukhrief) نوشت. این اثر ترسناک و روانشناسانه داستان مادری با نام رز داسیلوا را دنبال می‌کند که در اثر یک سانحه‌‎ی تصادف بی‌هوش می‌شود. پس از به هوش آمدن، متوجه‌ می‌شود که دخترش گم شده است. در نتیجه تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا شارون را پیدا کند. داسیلوا در جریان جستجو برای یافتن دخترش با یک گروه کالت محلی ملاقات کرده و همچنین پی به حقایقی پیرامون گذشته‌ی تاریک شهر می‌برد. از بازیگران این اثر می‌توان به رادا میشل (Radha Mitchell) و شان بین (Sean Bean) اشاره کرد.

همان‎‌طور که پیش از این اشاره شد، کارگردان قسمت اول Silent Hill قصد دارد تا یک اقتباس سینمایی براساس فرنچایز Project Zero بسازد که در آمریکا با نام Fatal Frame شناخته می‌شود. تاکنون هیچ اقتباس سینمایی از این فرنچایز ساخته نشده است. البته در سال ۲۰۰۳ میلادی اعلام شد که شرکت دریم‌ورکز فیلم سینمایی Fatal Frame را تولید می‌کند. در آن زمان همچنین اعلام شد رابرت فایولنت (Robert Fyvolent) و مارک آر. برینکر (Mark R. Brinker) وظیفه‌ی نوشتن فیلمنامه را بر عهده دارند. متاسفانه این پروژه به دلایل مختلف در برزخ پیش‌تولید توقف کرد و هیچ وقت هم به سرانجام نرسید. ظاهرا، کریستف گان مسئولیت این پروژه را بر عهده گرفته است.

قسمت جدید Silent Hill و فیلم Fatal Frame، تنها اقتباس‌های سینمایی از بازی‌های ویدیویی نیستند که در آینده به سینما می‌آیند. طی یک سال آینده دو فیلم Sonic the Hedgehog و سپس Mortal Kombat اکران خواهند شد. در ضمن، قرار است فیلم‌های Resident Evil هم بازسازی شوند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا