نسخه‌ی جدید مجموعه Resident Evil در دست ساخت قرار دارد

توقف و از سرگیری ساخت بازی!

نسخه‌ی جدید مجموعه Resident Evil

مطابق شایعات منتشر شده، نسخه‌ی جدید مجموعه Resident Evil دردست ساخت قرار دارد.

شایعات و گزارشات زیادی پیرامون ساخت نسخه‌‌ی جدید مجموعه Resident Evil به چشم می‌خورد. بسیاری از این گزارش‌ها خبر از توسعه بازی Resident Evil 8 می‌دهند؛ با این حال یکی از آن‌‎ها نشان می‌دهد که روند ساخت بازی جدید این مجموعه دوباره از سر گرفته شده است. این موضوع باعث می‌شود تا فاصله زمانی عرضه بازی بیشتر شود.

مطابق این گزارش، کمپانی کپکام از سال ۲۰۱۶ در حال توسعه بازی Resident Evil 8 است اما در سال ۲۰۱۷ به دلیل تداخل دیگر پروژه‌های این کمپانی، روند ساخت بازی متوقف شده است. این منبع که Aesthetic Games نام دارد، در توضیحات گزارش خودش گفت:

بازی Resident Evil 8 از سال ۲۰۱۶ در دست ساخت قرار دارد اما به دلیل نیاز به نیروی بیشتر برای ساخت بسته الحاقی Resident Evil 7 و بازی Resident Evil 2، سال ۲۰۱۷ این روند متوقف شد. این بدین معنی است که نسخه هشتم مجموعه Resident Evil چندین سال است که دردست توسعه قرار دارد. با این حال، شروع دوباره روند ساخت بازی شش تا هفت ماه است که حداقل از سر گرفته شده و به همین دلیل نباید به همین زودی منتظر انتشار بازی Resident Evil 8 باشیم.

این منبع در گزارش‌های خود اعلام کرد که کپکام بعد از عرضه بازی Resident Evil 3 حداقل برای چند سال روی هیچ‌گونه بازسازی دیگری از مجموعه Resident Evil کار نخواهد کرد. با این حال، نمی‌توان انتظار عرضه بازی Resident Evil 8 را حداقل تا چند سال آینده داشت.

سال ۲۰۱۷، بازی Resident Evil 7 به صورت رسمی منتشر شد. Capcom با ارائه سبک بسیار متفاوت Resident Evil 7 نسبت به نسخه‌های پیشین، سعی در جبران شکست‌های چند نسخه اخیر داشت که می‌توان این کمپانی را از این حیث موفق قلمداد کرد. این بازی با بازخورد مثبت طرفداران و منتقدین همراه بود و به یکی از نسخه‌های خوب مجموعه Resident Evil تبدیل شد. از تفاوت‌های Resident Evil 7 نسبت به نسخه‌های قبلی مجموعه می‌توان به تغییر زاویه دوربین بازی از سوم شخص به اول شخص اشاره کرد. همچنین فضای بازی هم بسیار تغییر کرده بود و کمتر شاهد اکشن‌های نسخه‌های قبلی در Resident Evil 7 بودیم. حالا باید دید کپکام همین روند را برای Resident Evil 8 پیش می‌گیرد یا سعی در بازگرداندن مجموعه به ریشه‌های خودش دارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا