برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

شایعه: نسخه جدید بازی Quake به زودی معرفی خواهد شد

بازگشت یکی از عناوین تاثیرگذار سبک شوتر؟

شایعه: نسخه جدید بازی Quake به زودی معرفی خواهد شد ۰ ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ اخبار بازی کپی لینک
نسخه جدید بازی Quake

به دنبال شایعاتی که اخیرا دست به دست می‌شود، احتمالا شایعه: نسخه جدید بازی Quake به زودی معرفی خواهد شد در دست توسعه قرار دارد و به زودی رونمایی خواهد شد.

امسال بیست و پنجمین سالگرد عنوان Quake است و طرفداران قدیمی این فرنچایز امیدوارند که به این مناسبت، id Software و بتزدا نسخه‌ی جدیدی را برای این فرنچایز معرفی کنند. در حالی که در سال‌های اخیر شاهد انتشار عناوین زیادی از فرنچایز Quake نبوده‌ایم، عده‌ای همچنان به انتشار یک نسخه‌ی مدرن از این اثر امیدوارند؛ اتفاقی که برای فرنچایز Doom و Wolfnestein رخ داد. جدیدترین عنوان Quake با نام Quake Champions در سال ۲۰۱۷ و قبل از آن بازی Quake Live در سال ۲۰۱۰ منتشر شدند.

هر چند که عناوین Quake، دوم و ولنفشتاین جزو پیش‌قدم‌های سبک شوتر نیستند اما نقش بزرگی در افزایش محبوبیت این سبک ایفا کردند. سه اثر استودیوی id Software عملا این سبک را پایه‌گذاری کرده و بر رشد آن در نسل‌های بعدی تاثیر به‌سزایی گذاشتند. سری دوم و ولفنشتاین به لطف انتشارات اخیر در چند سال گذشته شهرت گذشته‌ی خود را پس گرفته و میان پلیر‌های نسل جدید نیز محبوبیت زیادی پیدا کنند.

در این میان تنها Quake بوده که در این مدت با چالش‌های زیادی دست و پنجه نرم کرده و به قول معروف سرش بی‌کلاه مانده است. به عنوان مثال بازی Quake Champions نتوانست جامعه‌ی بزرگی از طرفداران را به سمت خود جذب کرده و یک سال پس از انتشار به صورت رایگان در اختیار همگان قرار گرفت.

علی‌رغم سختی‌های اخیر فرنچایز، همایش QuakeCon حتی پس از ۲۴ سال همچنان قوی است. بتزدا اخیرا از برنامه برگزاری این رویداد رونمایی کرده و باعث شد که شایعات مبنی بر توسعه‌ی نسخه جدید بازی Quake قوت بگیرد. نگاهی به این برنامه نشان می‌دهد که یکی از اولین بخش‌ها در طول این رویداد سه روزه، جشن ۲۵ ساله Quake به همراه id Software و Machine Games است که شایعات گذشته‌ی پیرامون این موضوع را تقویت می‌کند. در یکی از قسمت‌های پادکست XboxEra شخصی به نام Shpeshal_Nick از همکاری دو استودیوی آی‌دی سافتور و ماشین گیمز برای ساخت نسخه جدید بازی Quake خبر داد.

ماشین گیمز در گذشته روی یکی از بسته‌های الحاقی Quake به نام Dimension of the Past به مناسبت بیستمین سالگرد فرنچایز در سال ۲۰۱۶ کار کرده که به استودیو حداقل تجربه کار در این زمینه را می‌دهد. این استودیو همچنین روی تمامی عناوین اخیر فرنچایز Wolfenstein از New Order در سال ۲۰۱۴ تا Youngblood در سال ۲۰۱۹ کار کرده است. بنابراین همکاری Machine Games و id Software روی بازی جدید Quake دور از انتظار نخواهد بود.

با توجه به سابقه‌ی استودیو ماشین گیمز، می‌توان انتظار داشت که جدیدترین عنوان Quake‌ بتواند یک بازگشت مناسب برای این شوتر کلاسیک و محبوب باشد. رویداد QuakeCon در تاریخ ۲۸ مرداد ماه برگزار خواهد شد و خوشبختانه با معرفی قسمت جدیدی از فرنچایز Quake همراه خواهد بود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments