سرویس جدید پلی استیشن برای رقابت با ایکس باکس گیم پس به زودی معرفی می‌شود

سونی دست به کار شد

سرویس جدید پلی استیشن

طبق جدیدترین گزارش‌های رسیده درباره سرویس جدید پلی استیشن ظاهرا قرار است تا ایکس باکس گیم پس یک رقیب فوق‌العاده جدی داشته باشد!

مدت‌هاست که طرفداران و دارندگان کنسول‌های پلی استیشن به دنبال یک سرویس مناسب و خوب و برای دسترسی به انواع و اقسام بازی‌های جدید و قدیمی هستند؛ به نحوی که با پرداخت سالیانه یا ماهانه مبلغ مشخص، دیگر نیازی به خرج کردن ۶۰ دلار به ازای هر بازی را نداشته باشند. این روش دقیقا همان چیزی است که دارندگان کنسول‌های ایکس باکس آن را به نام Game Pass Ultimate می‌شناسند! با این وجود، قدیم هم گفته بودیم که احتمالا با رشد این سرویس بخصوص در میان کاربران کنسول‌های نسل نهمی، سونی به زودی نیاز به یک سرویس جدید یا ارتقا نسخه‌های حاضر خواهد داشت؛ چیزی که بتواند در مقابل گیم پس رقابت کند.

در حال حاضر برای کاربران کنسول‌های پلی استیشن دو سرویس با نام‌های پلی استیشن پلاس (PlayStation Plus) و پلی استیشن ناو (PlayStation Now) وجود دارد که هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارند؛ با عضویت در سرویس پلاس به علاوه قابلیت تجربه بازی به صورت آنلاین، ماهانه چند عنوان قدیمی یا جدید از سازندگان نام‌آشنا به شما هدیه داده می‌شود. با سرویس پلی استیشن ناو هم می‌توانید به یک گروه از عناوین مختلف دسترسی داشته باشید تا به صورت عادی یا استریم آن‌ها تجربه کنید. شاید ترکیبی از هر دو سرویس بتواند چاره‌ساز باشد و کار را راه بیندازد، اما در مجموع با وجود تعداد بازی‌های فوق‌العاده بیشتری که در ایکس باکس گیم پس قرار دارد، برتری آن ثابت می‌شود.

همین امر نیز باعث شده تا مدیران پلی استیشن نیز به فکر راه چاره‌ای باشند که انتظار آن را هم داشتیم؛ سرویسی مشابه یا حداقل با قابلیت‌های مانند گیم پس! این سرویس که نام آن با عنوان پروژه Spartacus لو رفته، خبرهایی مشابه یا شایعات گذشته را تایید کرده و جزئیاتی را به آن اضافه می‌کند.

سرویس جدید پلی استیشن چیست؟

طبق اعلام یک منبع معتبر، قرار نیست که سرویس تازه‌ای مثلا با نام PlayStation Here یا هر عنوان دیگری معرفی شود؛ بلکه برنامه اصلی سونی این است که کلی سرویس پلی استیشن ناو را کنار بزند و تمرکز کامل را روی پلاس بگذارد، به نحوی که با شروع سال ۲۰۲۲، شاهد یک تغییر کلی در عملکرد عضویت پلاس خواهیم بود و ناو با آن یکی خواهد شد! با این وجود، جالب است بدانید که سرویس پلاس دیگر به جای یک فاز، صرفا سه Tier مختلف خواهد داشت که هرکدام قابلیت‌های خاصی را برای کاربر ارائه می‌کنند.

  • در Tier اول، شاهد ارائه همان سرویسی هستیم که در حال حاضر با نام پلی استیشن پلاس می‌شناسیم، یعنی قابلیت تجربه بازی‌های آنلاین و همچنین دریافت دو یا سه بازی رایگان به صورت ماهیانه که پس از دانلود می‌توانید تا همیشه آن‌ها را برای خود نگه دارید.
  • اما Tier دوم به شما دسترسی‌های پلی استیشن پلاس را در کنار آنچه که در حال حاضر با نام Now می‌شناسیم را می‌دهد. یعنی شما ضمن گرفتن مجوز بازی آنلاین، ماهیانه چند عنوان رایگان را برای داشتن مالکیت دائم دریافت کرده و در کنار آن به گروهی از عناوین قدیمی و جدید پلی استیشن 4 و 5 دسترسی خواهید داشت.
  • با این حال، Tier سوم که قاعدتا گران‌ترین سرویس خواهد بود حجت را بر دسترسی‌هایی که یک کاربر می‌خواهد تمام می‌کند! شما با خرید این سرویس می‌توانید علاوه بر تمامی موارد فوق، دسترسی به کتابخانه بزرگی از عناوین مختلف کنسول‌های پلی استیشن 1، 2، 3 و حتی PSP هم خواهید داشت!

با این حساب، ظاهرا جنگ بین کنسولی قرار است تا به جنگ سرویس‌ها تبدیل شود! چراکه پیشنهادهای جدید پلی استیشن اگر کاملا طبق این گزارش‌ها در سال ۲۰۲۲ اعمال شود، قاعدتا کاربران بیشتری به سمت خرید کنسول‌های این شرکت خواهند رفت. با این وجود لازم است اشاره کنیم که یک مورد بسیار مهم درباره این خبر، اشاره نشدن به قیمت بود! یعنی هنوز نمی‌دانیم که برای مثال Tier سوم سرویس جدید پلی استیشن پلاس قرار است تا چقدر جیب کاربر را هدف قرار داده و آیا با قیمتی که ایکس باکس در نظر گرفته برابر است، یا بیشتر؟!

اما نظر شما درباره این موضوع چیست؟ آیا سونی می‌تواند چنین طرحی را تا اوایل سال ۲۰۲۲ عملی کند و رقابت تازه‌ای را شروع کند؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا