برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

مدت زمان The New Mutants از دیگر فیلم‌های مردان ایکس کمتر است

جدیدترین ساخته‌ی جاش بون کمتر از ۱۰۰ دقیقه زمان دارد

مدت زمان The New Mutants از دیگر فیلم‌های مردان ایکس کمتر است ۰ ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ سینما و تلویزیون (کمیک) کپی لینک
مدت زمان The New Mutants

با توجه به اطلاعاتی که روی وب سایت Consumer Protection قرار گرفته، مدت زمان The New Mutants کمتر از دیگر فیلم‌های مردان ایکس و مارول خواهد بود.

با اکران X-Men: Dark Phoenix در سال ۲۰۱۹ میلادی، خط داستانی اصلی مردان ایکس به پایان رسید اما فاکس قرن بیستم که قصد نداشت به همین راحتی فرنچایز پرطرفدار خود را از دست بدهد، از مدت‌ها قبل برای ساخت یک اسپین‌آف برنامه‌ریزی کرده بود. این فیلم که امروزه با نام The New Mutants شناخته می‌شود، آن زمان قرار بود مردان ایکس را وارد مسیر جدیدی کند. سازندگان قصد داشتند بدون بهره بردن از درجه‌بندی سنی R (نامناسب برای افراد زیر ۱۷ سال)، یک فیلم ابرقهرمانی و ترسناک با محوریت تعدادی از شخصیت‌های کمتر شناخته‌شده‌ی کمیک بوک‌ها بسازند.

اگرچه سه سال از اتمام فیلمبرداری The New Mutants می‌گذرد اما این اثر هنوز روی پرده‌ی نقره‌ای نرفته است. عوامل مختلفی در این اتفاق دخیل بوده‌اند؛ ظاهرا فاکس قرن بیستم در برهه‌ای تصمیم گرفته بود تغییراتی در داستان ایجاد کند و در همین راستا، اکران را عقب انداخت اما فیلمبرداری مجدد بنا به دلایلی هرگز انجام نشد. دیگر عاملی که باعث شد اسپین‌آف مردان ایکس با گذشت سه سال به سینما نیاید، خرید فاکس قرن بیستم از سوی دیزنی بوده است. طبق شایعات، مدیران دیزنی از کیفیت نهایی راضی نبوده و تمایل به اکران گسترده نداشتند اما تلاش‌های دست‌اندرکاران از جمله جاش بون (Josh Boone) برای پخش این فیلم در سالن‌های سینما نتیجه داد.

قرار شد The New Mutants از تاریخ ۱۵ فروردین (مصادف با ۳ آوریل) روی پرده‌ی نقره‌ای برود اما شیوع جهانی ویروس کرونا و بسته شدن سینماها در نقاط مختلف جهان، اکران این فیلم را تا اطلاع ثانوی به تعویق انداخت. دیزنی چند روز پیش تاریخ‌های اکران جدیدی را برای ۱۲ محصول سینمایی خود انتخاب کرد اما نام جدیدترین ساخته‌ی جاش بون در میان آن‌ها نبود تا سرنوشت این فیلم همچنان در هاله‌ای ابهام قرار داشته باشد. البته باب ایگر (Bob Iger) مدیرعامل دیزنی در بخشی از مصاحبه‌ی اخیر خود گفت احتمالا در آینده تعداد بیشتری از فیلم‌های تاخیرخورده روی دیزنی پلاس منتشر خواهند شد. صحبت‌های او باعث شده تا احتمال عرضه‌ی اسپین‌آف مردان ایکس روی سرویس استریم دیزنی بیش از پیش قوت بگیرد.

اواخر اسفند گزارشی منتشر شده بود مبنی بر اینکه مدت زمان The New Mutants در حدود  ۱۰۴ دقیقه (۱ ساعت و ۴۴ دقیقه) خواهد بود اما اطلاعاتی که به‌تازگی روی وب سایت Consumer Protection قرار گرفته، رقم متفاوتی را نشان می‌دهد. اگر جزئیات Consumer Protection صحیح باشد، جدیدترین ساخته‌ی جاش بون در حدود ۹۴ دقیقه (یک ساعت و ۳۴ دقیقه) زمان خواهد داشت تا از این لحاظ پایین‌تر از تمامی آثار مردان ایکس و همچنین دنیای سینمایی مارول قرار بگیرد. کاهش مدت زمان اسپین‌آف مردان ایکس را احتمالا باید به پای حذف صحنه‌ی پس از تیتراژ پایانی نوشت. سازندگان در ابتدا قصد داشتند از طریق صحنه‌ی پس از تیتراژ پایانی یک شخصیت منفی جدید معرفی کنند تا شرایط برای ساخت دنباله مهیا شود اما دیزنی تمایلی به انجام این کار نداشت.

به‌نظر می‌رسد جاش بون ترجیح داده The New Mutants به جای پرداختن به خط‌های داستانی فرعی، تمرکز خود را روی شخصیت‌های اصلی قرار داده تا بدین ترتیب از طولانی شدن بی‌مورد فیلم جلوگیری کند.

 
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments