کلیپ جدید Loki شخصیت موبیوس ام. موبیوس با بازی اوون ویلسون را معرفی می‌کند

استودیو مارول در کلیپ جدید لوکی مامور موبیوس را معرفی می‌کند

استودیو مارول در کلیپ جدید Loki شخصیت موبیوس ام موبیوس (Mobius M. Mobius) با بازی اوون ویلسون (Owen Wilson) را معرفی کرد. این کلیپ در مراسم MTV Movie & TV Awards منتشر شد و توجه طرفدران دنیای سینمایی مارول را بسیار به خود جلب کرد. این مجموعه سومین سریال اورجینال استودیو مارول است که در کمتر از یک ماه دیگر توسط دیزنی پلاس بجای روز جمعه در روز چهارشنبه نهم ماه ژوئن منتشر می‌شود. این سریال داستان خدای شرارت لوکی (Loki) با بازی تام هیدلستون (Tom Hiddleston) را پس از اتفاقات فیلم Avengers: Endgame روایت می‌کند. 

در ابتدا به نظر می‌رسید پس از آنچه در فیلم Avengers: Infinity War دیدیم، لوکی توسط ثانوس کشته شده و دیگر باز نمی‌گردد؛ با این حال در فیلم Avengers: Endgame به صورت کاملا اتفاقی هنگامی که جنگجویان در زمان سفر کرده بودند در سال ۲۰۱۲ و پس از مبارزات فیلم Avengers، لوکی موفق شد تا باری دیگر تسراکت را بدزدد و سرنوشت خود را دور بزند. مدتی پیش استودیو مارول تایید کرد که سریال لوکی در دست ساخت قرار دارد و طرفداران در این سریال می‌بینند که لوکی پس از فرار خود چه چیز‌هایی تجربه کرده است. 

در کلیپ جدید Loki لحظه حساس ابتدای سریال را مشاهده می‌کنیم؛ هنگامی که لوکی کمی پس از فرار خود توسط ماموران سازمان واریانس زمان (Time Variance Authority) به علت ناهنجاری که پس از فرار خود در سال ۲۰۱۲ در خطوط زمانی ایجاد کرده دستگیر شده است. پس از اسارت خود در سازمان واریانس زمان لوکی مجبور می‌شود تا مامور موبیوس را همراهی کرده و با دیگر نسخه‌های خودش در دیگر تایم لاین‌ها و دنیاهای متفاوت مقابله کند و تمام دردسرهایی که پیشتر ایجاد کرده را مانند ماجرای لیدی لوکی (Lady Loki) حل و فصل کرده و خسارت‌هایی که ایجاد کرده است را در شش قسمت جبران کند. 

در این کلیپ ظاهرا شاهد اولین مکالمه لوکی و مامور موبیوس و آشنایی آن‌ها با یکدیگر هستیم. در کلیپ‌هایی که پیشتر از این سریال  منتشر شده نیز به صورت گذرا شاهد این صحنه و مکالمه این دو بوده‌ایم اما این بار استودیو مارول برای اولین بار صحنه کامل این مکالمه که پیش از سقوط لوکی در زندان است را منتشر کرده است. در کلیپ جدید Loki لحن لوکی و طرز رفتار او  نشان می‌دهد که این لوکی کمی با لوکی که در گذشته دیده‌ایم متفاوت است و با توجه به اینکه کوین فایگی (Kevin Feige) رئیس استودیو مارول ژانر این سریال را جنایی معرفی کرده بود، طرز رفتار او منطقی به نظر می‌رسد. 

اگر چه مدت زمان این کلیپ بسیار کوتاه است، اما در همین یک دقیقه ما اطلاعات مفیدی را در رابطه با سازمان واریانس زمان می‌فهمیم. موبیوس عنوان می‌کند که آن‌ها لوکی را از محلی به این منطقه آورده‌اند که لوکی می‌توانست در آنجا بمیرد اما ظاهرا آن‌ها برای هدف مهمی از جان او گذشته‌اند. در ادامه لوکی به مفهوم sacred timeline اشاره می‌کند که مشخص می‌شود او برای هدف خاصی به سازمان واریانس زمان آمده و مامورت‌هایی در پیش خواهد داشت. این امر نشان می‌دهد که لوکی از اعمال خود و مکانی که به آنجا آورده شده است کاملا آگاهی داشته و می‌داند که در خطوط زمانی چه ناهنجاری ایجاد کرده است. 

در ساخت سریال لوکی از Teletubbies الهام گرفته شده است

کارگردان سریال لوکی کیت هرون (Kate Herron) عنوان کرد که در ساخت سریال لوکی از فرنچایز‌های متفاوتی الهام گرفته است و در این بین عجیب‌ترین مورد ذکر شده برنامه کودک محبوب، Teletubbies بود. در مقایسه با دیگر عناوین مارول، به نظر می‌رسد که سریال لوکی یکی از عجیب‌ترین و متفاوت‌ترین فرنچایزها باشد و این امر حتی از منابع الهام این سریال مشخص است. هرون کارگردان این سریال عنوان کرده است که در ساخت لوکی از سه فرنچایز مشهور الهام گرفته است، Blade Runner، Mad Men و حتی برنامه کودک Teletubbies. 

هرون در رابطه با نحوه ارتباط سریال لوکی و مجموعه Teletubbies توضیح خاصی نداد تنها عنوان کرد که فقط پس از زمان انتشار سریال در نهم ژوئن، متوجه ارتباط آن‌ها خواهیم شد. نه تنها کودکان و نوجوانان انگلیسی بلکه بسیاری از کودکان در سراسر جهان این مجموعه را می‌شناسند و طرفدار شخصیت‌های شیرین و عجیب آن هستند. 

Teletubbies برای اولین بار در سال ۱۹۹۷ منتشر شد و ساخت و پخش آن تا سال ۲۰۰۱ ادامه داشت و  به علت خوش ساخت بودن خود به یک پدیده جهانی تبدیل شده و حتی در سال ۲۰۱۵ باری دیگر ساخته و پخش شد. حدث زدن ارتباط آن‌ها بسیار سخت است؛ ممکن است هرون تنها قصد آن را داشته که فضای دنیای عجیب و ناشناخته Teletubbies را با فضای دنیای Loki مقایسه کرده و شباهت آن‌ها را بیان کند. اما حتی ممکن است در این مجموعه لوکی به دنیایی سفر کند که در آن موجوداتی شبیه به موجودات Teletubbies وجود دارند. در هر صورت باید تا زمان انتشار صبر کنیم تا به مفاهیم پشت صحبت‌های هرون برسیم. 

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا