آیپد، آیپد مینی و آیپد ایر جدید به زودی معرفی می‌شوند

آیپد آیپد ایر

اپل قصد دارد چند ماه دیگر از تبلت‌های آیپد، آیپد مینی و آیپد ایر جدید رونمایی کند؛ محصولاتی که به احتمال زیاد اوایل ۲۰۲۴ عرضه خواهند شد.

اپل در حال حاضر روی ساخت یک سری تبلت مشغول کار است و گفته می‌شود همه‌ی آن‌ها هم به احتمال بسیار زیاد طی چند ماه آینده رونمایی خواهند شد. البته نمی‌دانیم منظور از این چند ماه دقیقا چیست ولی از آن جایی که گفته شده این شرکت هیچ برنامه‌ای برای عرضه‌ی تبلت جدید در سال ۲۰۲۳ ندارد، احتمال دارد در سال ۲۰۲۴ شاهد عرضه‌ی آن‌ها به بازار باشیم.

این تبلت‌ها قرار است با سیستم‌عامل iPadOS 17 به عنوان سیستم‌عامل پیش‌فرض عرضه شوند که این یعنی قبل از سپتامبر بعدی شاهد رونمایی از آن‌ها خواهیم بود چون اپل هر سپتامبر از سیستم‌عامل جدید رونمایی می‌کند. به عبارتی دیگر، تمام تبلت‌های یادشده قبل از شش ماه دوم سال ۲۰۲۴ در دسترس قرار خواهند گرفت اما اینکه دقیقا در چه روزی این اتفاق خواهد افتاد متأسفانه هنوز رسما اعلام نشده است.

آیپد مینی آیپد ایر
آیپد مینی کنونی

یکی از این محصولات، آیپد مینی است. تبلتی که گفته می‌شود از لحاظ ظاهر تفاوتی با نسل کنونی نخواهد داشت اما مشخصات فنی آن بهبود پیدا خواهد کرد. همچنین آیپد ایر هم قرار است در دو مدل در دسترس کاربران قرار بگیرد که به احتمال زیاد یکی از آن‌ها بزرگ‌تر از دیگری خواهد بود. همچنین این احتمال هم وجود دارد که دو تبلت یک اندازه داشته باشند اما مشخصات فنی آن‌ها با هم متفاوت باشد. از لحاظ ظاهری هم باید انتظار داشته باشیم محصولی شبیه به آیپد ایر کنونی باشند.

آیپد آیپد ایر
آیپد ایر کنونی

محصول بعدی، آیپد نسل ۱۱ است که مثل دو مدل بالا، قرار است از لحاظ ظاهری شباهت زیادی با مدل کنونی داشته باشد. در نهایت هم می‌رسیم به آیپد پرو با تراشه‌ی فوق‌العاده قدرتمند M3 که گفته می‌شود در کنار تبلت‌های یادشده شاهد رونمایی از آن در دو اندازه خواهیم بود.

آیپد آیپد ایر
مجیک کیبورد کنونی

همچنین یک صفحه کلید از سری مجیک کیبورد هم رونمایی خواهد شد که ماه گذشته خبر مربوط به آن به بیرون درز پیدا کرد. اینطور که به نظر می‌رسد، مجیک کیبورد جدید قادر است کاری کند آیپد شما بیش از پیش به یک لپ تاپ شبیه شود. همچنین ساختار آن هم از جنس آلومینیوم خواهد بود و نه پلاستیک که در مجیک کیبورد کنونی به کار گرفته شده است. ترک‌پد این کیبورد هم به مراتب بزرگ‌تر از قبل طراحی خواهد شد تا کاربر بتواند به راحتی با آن کار کند. اضافه شدن سنسورهای جدید نظیر شتاب‌سنج هم به افزایش کارایی این صفحه کلید کمک زیادی خواهد کرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا