1%
  • 0/10

آیا اپل در اکتبر امسال رویدادی خواهد داشت؟

آیپدها چه زمانی رونمایی می‌شوند؟

آیا اپل در اکتبر امسال رویدادی خواهد داشت؟ ۰ ۰۷ مهر ۱۴۰۲ علم و فناوری کپی لینک
اپل اکتبر

با رونمایی از سری آیفون ۱۵، حالا نوبت به آیپدها رسیده که بعید به نظر می‌رسد در ماه اکتبر رویدادی برای رونمایی از آن‌ها برگزار شود.

اینکه اپل حتی ۴ رویداد در طول یک سال هم برگزار کند کاملا طبیعی است و نمونه‌ی آن را قبل دیده بودیم. یک رویداد در فصل بهار، یک رویداد مربوط به نرم‌افزار که WWDC نام داشته و در ماه ژوئن برگزار می‌شود، یک رویداد دیگر در پاییز و مربوط به آیفون‌هاست و رویداد دیگر هم مربوط به آیپدها و مک‌هاست که اواخر هر سال برگزار می‌شود.

اما آنچه که باعث شده علاقه‌مندان به آیپد و مک ناامید شوند این است که تاکنون هیچ خبر قطعی مبنی بر رونمایی از این محصولات در ادامه‌ی سال منتشر نشده است. این در حالی است که اگر این اتفاق رخ ندهد، یعنی برای سال ۲۰۲۳ هیچ تبلت یا مکی عرضه نخواهد شد و این خبر خوبی نیست.

اوایل امسال بود که مارک گورمن از وب‌سایت بلومبرگ مدعی شد اپل قصد ندارد در ادامه‌ی سال رویداد خاصی را برگزار کند چرا که محصولی ارزشمند با قابلیت‌های جدید برای عرضه وجود ندارد که برگزاری یک رویداد مجزا را توجیه کند. بدین ترتیب در تعطیلات آخر سال، اپل باید روی فروش آیفون‌ها و اپل واچ‌ها برای درآمدزایی حساب کند.

در جریان فصل مالی اپل، این شرکت اعلام کرد که درآمد حاصل از فروش آیپد و مک افتی دو رقمی داشته است. اکتبر سال گذشته، اپل از آیپد پرو مجهز به تراشه‌ی M2 و آیپد نسل ۱۰ رونمایی کرد. اما عرضه‌ی این محصول کمکی به اپل نکرد تا بدین ترتیب این شرکت دلیلی برای برگزاری یک رویداد در اکتبر نداشته باشد.

البته این احتمال وجود دارد که حداقل یک تبلت، مثلا آیپد مینی یا آیپد ایر یا آیپد ارزان‌قیمت ۱۱ اینچی در اکتبر رونمایی شود اما خبری از رویداد بزرگ نخواهد بود. بدین ترتیب آیپد پروها با نمایشگر OLED و تراشه‌ی قدرتمند M3 قرار است در سال ۲۰۲۴ عرضه شوند. به صورت کلی محصولاتی نظیر مک بوک ایر، مک بوک پرو ۱۳ اینچی، مک مینی یا آی‌مک ۲۴ اینچی باید طی یک سال آینده رونمایی شوند و اگر قرار به رونمایی از آن‌ها در سال ۲۰۲۳ باشد، باید طی یک رویداد مطبوعاتی باشد.

البته مینگ‌چی کو که تحلیل‌گر نام‌آشنایی محسوب می‌شود مدعی شد اپل امسال رویدادی نخواهد داشت تا بدین ترتیب دو سال پیاپی، خبری از رویداد اکتبر نباشد. اپل در سال‌های ۲۰۱۳، ۲۰۱۴، ۲۰۱۶، ۲۰۱۸، ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، رویداد اکتبر خود را برگزار کرد و حالا هم قرار است با یک فاصله‌ی بی‌سابقه‌ی سه‌ساله، رویداد بعدی را در سال ۲۰۲۴ برگزار کند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments