1%
  • 0/10

اپل به عرضه‌ی آیپد ۱۴ یا ۱۶ اینچی علاقه‌مند است

اپل به عرضه‌ی آیپد ۱۴ یا ۱۶ اینچی علاقه‌مند است ۰ ۱۳ شهریور ۱۴۰۲ علم و فناوری کپی لینک
آیپد ۱۴ اینچی

اینطور که از گفته‌های مارک گورمن پیداست، ظاهرا اپل علاقه‌ی زیادی به عرضه‌ی آیپد با نمایشگر بزرگ نظیر ۱۴ اینچی یا ۱۶ اینچی دارد ولی بعید است امسال از آن رونمایی کند.

مارک گورمن که در یکی از موثق‌ترین نشریه‌های خبری یعنی بلومبرگ مشغول به فعالیت است اخیرا در برنامه‌ی Power ON خود در رابطه با احتمال عرضه‌ی آیپد ۱۴ اینچی به گفت و گو پرداخت. اگر این آیپد عرضه شود، باید از آن به عنوان بزرگ‌ترین آیپد تاریخ یاد کرد. هرچند در حال حاضر خود اپل چیزی در این رابطه نگفته و نمی‌دانیم آیا اصلا عرضه‌ی آن در برنامه‌های این شرک قرار دارد یا خیر.

در رابطه با آیپدها شایعات زیادی وجود دارد. در ابتدا گفته شد اپل می‌خواهد برای نخستین بار در این سری از پنل OLED استفاده کند که همین موضوع سبب افزایش قیمت آن‌ها هم خواهد شد. یکی دیگر از افشاگران که با نام Majin Bu شناخته می‌شود، در سال ۲۰۲۲ مدعی شد اپل در حال کار روی یک آیپد ۱۴٫۱ اینچی است که قرار است آن را به تراشه‌ی قدرتمند M2 مجهز کند.

راس یانگ، افشاگر موثق دیگر هم ضمن تأیید این خبر مدعی شد که آیپد ۱۴٬۱ اینچی نمایشگری با فناوری mini-LED خواهد داشت اما در آن از فناوری پروموشن استفاده نخواهد شد تا بدین ترتیب رفرش‌ریت ۱۲۰ هرتز در این نسل هم دیده نشود. البته راس یانگ کمی بعد خبر خود را تصحیح کرد و گفت که اپل نمی‌خواهد برای تمام آیپدها از پنل OLED استفاده کند، بلکه برای مدل‌های مینی و ایر از همان پنل LCD بهره خواهد برد.

اگرچه راس یانگ معتقد است اپل فعلا برنامه‌ای برای عرضه‌ی یک آیپد ۱۴٫۱ اینچی ندارد اما احتمال اینکه اپل امسال یک تبلت با این ابعاد یا نزدیک به آن عرضه کند زیاد است چرا که در حال حاضر بزرگ‌ترین آیپد ۱۱ و بزرگ‌ترین آیپد پرو ۱۲٫۹ اینچی هستند. این یعنی بزرگ‌ترین آیپدها همچنان از کوچک‌ترین مک بوک که ۱۳٫۳ اینچی است هم کوچک‌تر هستند. بلومبرگ می‌گوید شاید اپل نخواهد آیپد ۱۴٫۱ اینچی را همین امسال راهی بازار کند اما عرضه‌ی محصولی بزرگ از این سری، حتی تا ۱۶ اینچ را هم در دستور کار خود دارد و فقط باید منتظر ماند و دید چه زمانی از آن رونمایی می‌کند.




نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments