ویدیو جدید Modern Warfare 2 صداگذاری حرفه‌ای بازی را نشان می‌دهد!

حتی صدای طبیعی تعویض خشاب!

صداگذاری باز‌ی‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌‌هایی است که به هیجان گیم پلی اضافه می‌کند. با این حال در ویدیو جدید Modern Warfare 2 می‌توانید شاهد مراحل حرفه‌ای صداگذاری سلاح و تانک‌ها برای این بازی مورد انتظار باشید!

در فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی، مسئله صدا و موسیقی متن در لحظات مختلف، یکی از مهم‌ترین رکن‌هایی است که معمولا کارگردان‌های حرفه‌ای مانند کریستوفر نولان (Christopher Nolan) از آن نهایت استفاده را می‌کنند تا از تمامی پتانسیل اثر استفاده شود. این در حالی است که صداگذاری در باز‌ی‌های ویدیویی، مراحل فوق‌العاده متفاوت و به مراتب پیچیده‌تری دارد که کار را برای تیم سازنده بسیار دشوار خواهد کرد.

برای مثال، شما در یک فیلم سینمایی می‌دانید که قصد فیلمبرداری از کدام صحنه را دارید و همچنین اینکه چه صدایی در آن محیط پخش خواهد شد. اما در بازی، هرگز چنین چیزی مشخص نیست و عملا بازیکن آزاد است تا کارهای بسیاری را داخل نقشه بازی انجام بدهد؛ طوری که شاید به سراغ یک دیوار کاغذی رفت و آن را با چاقو زد! در این صحنه نیاز است تا اگر یک دیوار کاغذی داخل بازی قرار داده شده، حتما صدای آن نیز در صورت چاقو خوردن روی آن گذاشته شود. همین موضوع دشواری اصلی برای صداگذاری در بازی خواهد بود، اما مهم‌تر از آن برای یک عنوان در سبک شوتر، طبیعی بودن صدای اسلحه خواهد بود؛ کاری که تیم استودیو اینفینیتی وارد (Infinity Ward) به کمک تیم خلاق خود برای بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 به نحو احسن انجام داده‌اند.

صداگذاری حرفه‌ای در ویدیو جدید Modern Warfare 2

در ویدیو تازه منتشر شده از بازی Call of Duty: Modern Warfare 2، می‌توان دید که سازندگان در حال ضبط صدای محیط هستند؛ به نحوی که میکروفون‌هایی را در فضای باز قرار داده و از صدای بلند شدن هلی‌کوپتر، تا تکان خوردن صندلی آن را هم ضبط می‌کنند! با این وجود این تمام ماجرا نیست و تیم سازنده حتی از صدای تعویض خشاب و همچنین انفجار نیز چشم‌پوشی نکرده‌اند.

به گفته استیون میلر (Stephen Miller)، طراح صدا در استودیو اینفیتیتی وارد، تیم آن‌ها سعی دارد تا عنوان Modern Warfare 2 را عملا به یکی از مهم‌ترین بازی‌هایی تبدیل کند که از نظر صداگذاری بی‌نظیر است. آن‌ها سعی دارند تا صدا را نسبت به عناوین قبلی سری Call of Duty فوق‌العاده پیشرفت بدهند؛ چراکه در باز‌ی‌های قبلی (مخصوصا Warzone)، بازیکنان بسیاری مشکل گرفتن صدای طبیعی و درست را داشتند؛ بخصوص در هنگام تجربه آنلاین که شنیدن صدای پای دشمن برای فهمیدن موقعیت او فوق‌العاده دارای اهمیت است.

با این حال یک نکته فوق‌العاده خاص در ویدیو جدید Modern Warfare 2 این است که وقتی نشان می‌دهد که سازندگان در حال ضبط صدای اسلحه هستند، ما عملا دو سلاح متعلق به جنگ جهانی دوم، به نام‌های MG-42 و Luger را می‌بینیم؛ آیا بخشی از داستان بازی در دوران جنگ جهانی دوم روایت می‌شود؟ یا اینکه فقط قصد این بوده تا از صدای تعویض خشاب و تیراندازی این دو سلاح برای عنوان MW2 استفاده شود؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا