بازی جدید Batman آغازگر دنیای ویدیو گیمی دی‌سی خواهد بود

با حضور اعضای خانواده‌ی بتمن و سازمان جنایتکاری Court of Owls

بازی جدید Batman

با توجه به گزارشی که ساعاتی قبل در فضای مجازی منتشر شد، بازی جدید Batman در دست ساخت بوده و قرار است پاییز سال جاری میلادی عرضه شود.

آخرین نسخه از سری بازی‌های Batman: Arkham تحت عنوان Batman: Arkham Knight در سال ۲۰۱۵ عرضه شد و توانست به واسطه‌ی داستان‌سرایی، گیم‌پلی، جلوه‌های بصری، سیستم مبارزات و طراحی محیط کم نقص تحسین منتقدان را به‌دست آورد. Arkham Knight به زعم برخی از منتقدان، نقص‌هایی هم داشت که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به استفاده‌‌ی بیش از حد از بت‌موبیل در طراحی مراحل اشاره کرد. این بازی اکشن و ماجراجویی در زمینه‌ی مالی هم عالی عمل کرد و در کمتر از چهار ماه توانست بیش از ۵ میلیون نسخه بفروشد.

اگرچه شرکت برادران وارنر طی چند سال گذشته هیچ خبر رسمی را پیرامون بازی جدید بتمن منتشر نکرده اما با توجه به گزارش اخیر وب سایت Geeks WorldWide، بازی جدید Batman مراحل توسعه را در استودیوی WB Games Montreal پشت سر می‌گذارد. ظاهرا این نسخه حکم یک سافت ریبوت را برای سری Batman: Arkham داشته و قرار است در تاریخ نامشخصی از پاییز سال جاری میلادی در دسترس علاقه‌مندان قرار بگیرد. از ویژگی‌های بارز این بازی می‌توان به حضور شخصیت‌های خانواده‌ی بتمن یا به اصطلاح Batfamily، حضور سازمان جنایتکاری Court of Owls در جریان داستان و همچنین قابلیت کوآپ اشاره کرد.

در بخش دیگر گزارش Geeks WorldWide به یک نکته‌ی بسیار مهم اشاره شده است. ظاهرا دو شرکت برادران وارنر و دی‌سی کامیکس قصد دارند تا سیاستی را که در صنعت سینما اتخاذ کرده‌اند، در صنعت بازی‌های ویدیویی هم دنبال کنند. این دو شرکت می‌خواهند یک دنیای ویدیو گیمی تحت عنوان DC Game Universe خلق کنند. اولین عنوانی هم که تحت این لیبل به بازار عرضه می‌شود، بازی جدید Batman خواهد بود. در ادامه‌ی گزارش آمده است مدتی پس از عرضه‌ی نسخه‌ی جدید بتمن، محصول تازه‌ی استودیوی راک‌استدی راهی بازارها خواهد شد. پس از آن هم باید شاهد انتشار بازی جدید Superman باشیم. در گزارش گفته شده یکی از تیم‌های بازی سازی شرکت برادران وارنر وظیفه‌ی ساخت بازی سوپرمن را بر عهده دارد اما هیچ اشاره‌ای به نام آن نشده است.

وب سایت Geeks WorldWide همچنین تعدادی از گزارش‌های قدیمی را تایید کرد؛ این‌طور که به نظر می‌رسد، استودیوی WB Games Montreal در ابتدا قصد داشته تا دنباله‌ای را برای Batman: Arkham Knight ساخته و دیمین وین، فرزند بروس وین، شخصیت اصلی بازی باشد اما این پروژه بنا به دلایلی نامعلوم در سال ۲۰۱۷ میلادی لغو شد. ظاهرا پس از این اتفاق، تصمیم به ریبوت سری Batman: Arkham و حضور ابرقهرمانان مختلف کمیک بوک‌های دی‌سی در یک دنیای مشترک گرفته شد.

احتمال ساخت بازی جدید Batman توسط WB Games Montreal بسیار بالا است. این استودیو طی چند وقت اخیر به‌طور غیر مستقیم به ساخت یک بازی مرتبط با دنیای بتمن اشاره داشته است. آن‌ها چند وقت پیش تصاویری را منتشر کرده بودند که طرفداران با کنار هم قرار دادن آن‌ها متوجه‌ی شباهت تصویر نهایی با لوگوی اداره‌ی پلیس شهر گاتهام شدند. استودیوی کانادایی WB Games Montreal سال گذشته‌ی میلادی با روشی مشابه به لوگوی سازمان Court of Owls اشاره کرده بود. طرفداران فعلا منتظر هستند تا ببینند اقدام بعدی این استودیو چه خواهد بود.

استودیوی WB Games Montreal برای ساخت Batman: Arkham Origins شناخته می‌شود که پیش درآمدی بر سه‌گانه‌ی اصلی Batman: Arkham است. این بازی از دید بسیاری از طرفداران و منتقدان، ضعیف‌ترین نسخه‌ی این سری محسوب می‌شود؛ زیرا از لحاظ محتوا شباهت بسیاری به نسخه‌های پیشین داشت و تغییرات اعمال شده در گیم‌پلی هم به‌‌هیچ‌وجه ضروری نبودند. این بازی اکشن و ماجراجویی همچنین از مشکلات فنی رنج می‌برد. استودیوی راک‌استدی وظیفه‌ی ساخت سه نسخه‌ی دیگر Batman: Arkham را بر عهده داشته است که از هر نظر عملکرد بهتری داشت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا