افزایش توریسم در محل فیلمبرداری سریال ونزدی

دراکولا یا ونزدی؟ مسئله این است!

محل فیلمبرداری سریال ونزدی

بعد از اینکه سریال Wednesday در نوامبر بر روی سرویس پخش رفت، محل فیلمبرداری سریال ونزدی و نام ونزدی به مسئله‌ایی بسیار جذاب و توریستی برای رومانی تبدیل شده است. بیشتر این سریال که با کارگردانی تیم برتون (Tim Burton) و محوریت جنا اورتگا (Jenna Ortega) در نقش ونزدی آدامز (Wednesday Addams) بود، در شهر Buftea رومانی فیلمبرداری و از معماری گوتیک این شهر استفاده زیبایی شد. 

همچنین سایت هتل‌های Expedia از افزایش ۵۵ درصدی درخواست برای هتل‌های بخارست (مرکز کشور رومانی) خود خبر داد. Buftea که محل Nevermore (نوعی ورژن ایمو هاگوارتز) میزبان پارک تفریحی Pilgrim World و مجموعه‌ فیلمبرداری شهر جریکو است، با افزایش تقاضا بازاریابی تورهای استودیویی خود را برای خانواده‌ها و افراد بیشتر و بیشتر کرده است. از موقعی این که مکان‌های فیلمبرداری سریال بر روی صحنه نمایش‌ها ظاهر شده‌اند، مردم بسیار مشتاقانه منتظر فرصتی برای دیدن این ساختمان‌های زیبا هستند.

دراکولای برام استوکر از رومانی آمده است، و قلعه‌هایی که به شدت به خون‌آشام ترانسیلوانیا پیوند خورده‌اند، برای دهه‌ها بر گردشگری اینجا تسلط داشته‌اند. اکنون یک نماد تخیلی جوانتر و گوتیک‌تر با رفتاری حتی پژمرده‌تر، جمعیت جدیدی را به خود جلب می‌کند. از تورهای هری پاتر در لندن گرفته تا تعقیب مکان‌هایی که در ساحل تایلند دیده می‌شوند ست‌گردی پدیده جدیدی نیست، اما این میزان علاقه شدید برای رومانی کاملاً جدید است. 

گابریل گئورگیو (Gabriel Gheorgiu) لیدر تور برای استودیوها می‌گوید: «حتی در داخل کشور، بسیاری از مردم فراموش کردند که Buftea وجود دارد. این سریال‌ها به دنیا نشان می‌دهد که رومانی فقط یک کشور فقیر نیست که برای مدت طولانی توسط کمونیسم اداره شده و چیز‌هایی برای ارائه دارد. همه چیز در اینجا توسط رومانیایی ها ساخته شده و ارائه این زیبایی‌ها به دنیا باعث افتخار من است
ساختمانی که به عنوان محل اصلی Nevermore استفاده می‌شود، خیلی بیشتر از گردشگر‌هایی که به دنبال Wednesday هستند استقبال می‌کند. قلعه کانتاکوزینو، در حدود 90 مایلی شمال بخارست، دارای تابلوهایی در اطراف زمین است که مکان‌های مختلف فیلمبرداری را نشان می‌دهد و مانکن‌هایی با لباس شخصیت‌ها را در خود داشته و مسابقاتی مانند خود سریال ونزدی را برگزار می‌کند. 

طبق گفته‌های کرت نویشیتزر (Kurt Neuschitzer) مالک قلعه کانتاکوزینو، ونزدی تأثیر مثبت باورنکردنی برای تبلیغات گردشگری در کل رومانی داشته و تعداد بازدیدکنندگان پس از انتشار ونزدی بیش از دو برابر شده است. این در حالی است که بسیاری از مردم اروپا رومانی را کشوری امن نمی‌دانند.

شایعاتی وجود دارد که ممکن است محل فیلمبرداری سریال ونزدی در فصل دوم جای دیگری باشد حتی اگر این اتفاق بیفتد، با وجود اینکه Buftea هیچ برنامه‌ای برای از بین بردن مجموعه‌ها ندارد و طرفداران همچنان وارد می‌شوند، این هجومی که ونزدی به اقتصاد و توریسم رومانی تزریق کرد مطمئنا به این زودی‌ها از بین نخواهد رفت.

 

4.5 2 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا