برگزیده
📣 پخش زنده زولا + مسابقات گلوله برفی و مسابقه قتل عام
فصل دوم سریال ونزدی
1%
  • 0/10

فصل دوم سریال ونزدی: بازیگران، داستان و تمام چیزهایی که می‌دانیم

بازگشت ونزدی چطور خواهد بود؟

فصل دوم سریال ونزدی: بازیگران، داستان و تمام چیزهایی که می‌دانیم ۹ ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ مقالات جانبی (تلویزیون) کپی لینک

با به اتمام رسیدن فصل یک و تایید ساخت فصل دوم، در این مقاله به تمام چیزهایی که در مورد فصل دوم سریال ونزدی منتشر شده می‌پردازیم. اولین فصل از درخشش جنا اورتگا (Jenna Ortega) و تیم برتون (Tim Burton) در بازسازی ونزدی آدامز (Wednesday Addams) یک موفقیت عظیم برای شبکه نتفلیکس بود و فصل دوم این سریال بعد از گرفتن چراغ سبز از نتفلیکس در حال ساخت است. در این سریال، محوریت اصلی داستان ونزدی آدامز بوده که بعد از ناسازگاری در مدرسه‌های معمولی، برای تحصیل به مدرسه‌ایی شبانه روزی مخصوص هیولاها به نام Nevermore می‌رود. ونزدی در حال بلوغ، یاد می‌گیرد چطور در مدرسه سازگاری پیدا کند و در عین حال راز قتلی از ۳۰ سال پیش که خانواده‌اش را درگیر کرده حل می‌کند. با اینکه محوریت داستان، ونزدی آدامز است، ولی هنوز هم تمام اعضای ترسناک خانواده یک عنصر مهم داستانی در این سریال محسوب می‌شوند.

 ونزدی توانست با افشای راز تایلر در نقش هاید و خانم تورن‌هیل، راز اصلی فصل اول را حل کند، اما تورن‌هیل کینه‌هایی عمیق‌تر از یک شکست دارد و پایان فصل اول ونزدی، سوال‌های زیادی را برای طرفداران به جا گذاشت. به دلیل شخصیت ونزدی، احتمال دارد که در فصل دوم اسرار بیشتری را از خانواده آدامز کشف شده و در مورد شخصی که او را تعقیب می‌کند اطلاعاتی را بدست آورد. در این مقاله به تمام جزئیاتی که در مورد فصل دوم سریال ونزدی منتشر شده می‌پردازیم.

 

جدیدترین آپدیت‌ها

متاسفانه به نظر می‌رسد که فصل دوم، به این زودی‌ها منتشر نخواهد شد. در می ۲۰۲۳، نویسندگان آمریکایی دست به اعتصاب زدند که بر بسیاری از سریال‌ها تاثیر گذاشته است. همه فیلمنامه نویسان نوشتن را متوقف کرده‌اند و هر پروژه‌ای که در حال ساخت باشد به تعویق خواهد افتاد و تا زمانی که توافق جدیدی حاصل شود ساخت آنها متوقف شده است. این اعتصاب در تاریخ ۲ می آغاز شد و چندین پروژه بزرگ از جمله برخی از سریال‌های سرویس‌های استریم بزرگ مانند Wednesday، House of the Dragon و Last of Us را تحت تاثیر قرار داد. 

در حالی که هنوز هیچ تاییدی مبنی بر تاخیر فصل دوم ونزدی وجود ندارد، به دلیل روابط تیره‌شده بین نویسندگان سریال و ستاره سریال، جنا اورتگا، نگرانی‌هایی وجود دارد. این بازیگر مصاحبه‌ای انجام داد که در آن گفت که برخی از دیالوگ‌های خود را در صحنه فیلمبرداری تغییر داده است. این موضوع باعث خشم برخی از طرفداران و سازندگان چه در داخل و چه در خارج از صنعت شد، که صراحت اورتگا در مورد این وضعیت را به عنوان نادیده گرفتن نویسندگان توسط اورتگا در نظر گرفتند. همچنین اورتگا آشکارا در مصاحبه ای درباره این مسئله صحبت کرد، که برخی احساس کردند تنش‌هایی غیرضروری ایجاد می‌کند و با اینکه تغییرات او در سریال به بهتر شدن سریال کمک کرد، رفتار او را غیر حرفه‌ایی تعریف کردند:

فک نکنم تا الان اون روندی که سر ونزدی پیش گرفته باشم رو انجام داده باشم، البته این مسئله لازم بود حتی اگه به نظر آدم غیرحرفه‌ایی به نظر می‌رسیدم. خودم دیالوگا رو تغییر می‌دادم و ناظر فیلمنامه به نویسنده‌ها نگاه می‌کرد و باهم می‌پرسیدن پس اونی که ما نوشتیم چی شد؟ و منم باید توضیح می‌دادم چرا نمیتونم یه سری چیز رو انجام بدم یا بگم. چون اونا حرفا و کارای ونزدی نیستن.

در نتیجه، برخی از نویسندگان برجسته، جنا را با برخی نشانه‌های اعتراض شوخی مورد هدف قرار داده‌اند. یکی از او خواست که در شیفت خود حاضر شود، چون «بازنویسی، همان نوشتن است». یکی دیگر نوشت: «بدون نویسندگان، جنا اورتگا چیزی برای مشت زدن نخواهد داشت!» از آنجایی که اعتصاب چندین چیز از جمله رفتار بهتر با نویسندگان را درخواست می‌کرد، به نظر می‌رسد که اظهارات اورتگا در روند اجرای فیلمنامه‌های ونزدی به آنها مهمات لازم را می‌دهد تا حداقل یک نکته را بیان کنند، حتی اگر به عنوان شوخی باشد. البته همه طرفداران اورتگا این مسئله را خوب نپذیرفتند و در نتیجه از بسیاری نویسندگان اعتصابی انتقاد کردند. با این حال، باید دید که آیا این جریان به معنی تاخیر در اکران فصل دوم ونزدی خواهد بود یا نه.

تایید فصل دوم

آپدیت‌های فصل دوم ونزدی در اوایل چرخه تولید، به نظر می‌رسید خطری برای نتفلیکس باشد، که مایل است ونزدی را به عنوان بخشی از محتوای اصلی خود نگه دارد. در حالی که نتفلیکس خواهان سریال‌های بیشتری از خانواده آدامز بود و ونزدی به موفقیتی عظیم دست یافت، اتفاقی خارج از کنترل نتفلیکس افتاد. آمازون استودیو MGM را خریداری کرد و امتیاز خانواده آدامز متعلق به MGM است. این باعث شد که به نظر برسد پرایم ویدیو می‌تواند سریال را جارو کند و آن را از نتفلیکس دور کند. با این حال، نتفلیکس سریال فانتزی و احتمالاً جهان مشترکی را که می خواست حول او بسازد، حفظ کرد. 

اگرچه فاصله بین فصل‌های سریال‌های اصلی نتفلیکس متفاوت است، تاریخ انتشار فصل دوم ونزدی را می‌توان بر اساس جدول زمانی تولید فصل اول پیش‌بینی کرد. نتفلیکس فصل اول را در فوریه ۲۰۲۱ (بهمن ۱۳۹۹) سفارش داد و فیلمبرداری سریال در سپتامبر ۲۰۲۱ (شهریور ۱۴۰۰) آغاز شد و فصل اول ونزدی تقریبا در کمتر از یک سال ساخته شد. در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در مورد زمان فیلمبرداری فصل دوم ونزدی یا حتی نگارش این فصل وجود ندارد، بنابراین به احتمال زیاد تا سال ۲۰۲۴ (دی ۱۴۰۲) نمایش داده نخواهد شد. این احتمال هم وجود دارد که هیچ آپدیتی از فصل دو ونزدی یا مورد فیلم‌برداری تا بعد از پایان اعتصاب نویسندگان وجود نداشته باشد.

 بازیگران فصل دوم سریال ونزدی

بازیگران اصلی فصل اول ونزدی احتمالاً برای فصل دوم هم باز خواهند گشت، از جمله جنا اورتگا در نقش ونزدی، اما مایرز (Emma Myers) در نقش Enid، پرسی هینس وایت (Percy Hynes White) در نقش Xavier، جوی ساندی (Joy Sunday) در نقش Bianca و موسی مصطفی (Moosa Mostafa) در نقش Eugene. یکی از بازیگرانی که احتمالاً با تأسف باز نخواهد گشت، گوئندولین کریستی (Gwendoline Christie) است که شخصیت او لاریسا ویمز (Larissa Weems) در آخر داستان کشته شد. فصل دوم ونزدی احتمالا شاهد بازگشت کاترین زتا جونز (Catherine Zeta-Jones)، لوئیس گوزمان (Luis Guzmán)، آیزاک اوردونز (Isaac Ordonez)، فرد آرمیسن (Fred Armisen) و جورج بورسیا (George Burcea) به ترتیب در نقش مورتیشیا (Morticia)، گومز (Gomez)، پاگزلی (Pugsley) و فستر آدامز (Fester Addams) و همچنین لورچ (Lurch) خواهد بود. 

از آنجایی که سرنوشت لورل گیتس شخصیت کریستینا ریچی (Christina Ricci) مبهم باقی مانده است، مشخص نیست که آیا بازیگر ونزدی به سریال خانواده آدامز باز خواهد گشت یا نه. با این حال، ممکن است خبرهای خوبی برای طرفداران ریچی وجود داشته باشد. این بازیگر در مصاحبه‌ای گفت که با کمال میل به سریال برای فصل دوم بازمی‌گردد. در عین حال، او هیچ آپدیت قطعی در مورد فصل دوم ونزدی ارائه نکرد و گفت: «فکر نمی‌کنم اجازه داشته باشم چیزی بگم. داستان من پایان باز بود و همیشه دوست دارم نقش شرور رو بازی کنم!»

 داستان فصل دوم سریال ونزدی

به‌روزرسانی‌های فصل دوم ونزدی در مورد داستان بسیار کم است. با این حال، قسمت پایانی فصل اول دارای چندین پایان آزاد متفاوت است، بنابراین سریال نتفلیکس احتمالا حاوی معمای قتل دیگری خواهد بود. در پایان فصل اول ونزدی او برای تعطیلات تابستانی به خانه بازگشت و پیام‌هایی تهدیدآمیز دریافت کرد که شامل تصاویری از ونزدی در حال صحبت با تایلر در کافی شاپ است و Xavier به او یک تلفن جدید می‌دهد، و ونزدی متوجه می‌شود که فردی او را تعقیب می‌کند. 

بنابراین، پایان فصل اول ونزدی دشمنی مرموز برای فصل دوم ایجاد می‌کند، که نشان می دهد برنامه جوزف کراکستون (Joseph Crackstone) برای ریشه کن کردن هیولاها هنوز تمام نشده است. سکانس پایانی فصل یک نشان می‌دهد که تایلر هنوز می‌تواند به یک هاید تبدیل شود، و احتمال دارد او برای انتقام از ونزدی در فصل دوم برمی‌گردد. علاوه بر این، فصل اول ونزدی هرگز پاسخ قطعی در مورد اینکه آیا بیانکا بارکلی به آکادمی Nevermore بازخواهد گشت، نداد و احتمالاً در فصل دوم بهتر است که فرقه مادرش را بررسی کند. با این حال، در برخی اخبار جالب، لوئیس گوزمن (Luis Guzmán) گفت که گومز مقداری رقص و مبارزه با شمشیر را برای فصل دو در چنته دارد.

تریلر فصل دوم سریال ونزدی

احتمالاً تا زمانی که فیلمبرداری به پایان نرسد، تریلر آپدیت فصل دوم سریال ونزدی وجود نخواهد داشت. این بدان معناست که طرفداران نباید تا اواخر سال ۲۰۲۳ منتظر تریلر باشند. در حالی که نتفلیکس به این زودی تریلر نخواهد داشت، سازندگان کلیپ ویدیویی کوچکی را برای اطلاع طرفداران منتشر کردند. این ویدیو صدایی از ونزدی آدامز داشت که می‌گفت: «میلیون‌ها بار در اینترنت شکار شده‌ام، تسخیر شده‌ام و تقلید شده‌ام. این یک شکنجه خالص بود. متشکرم»

سپس بازگشت او برای فصل ۲ را تأیید کرد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

9 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments