فیلمبرداری اقتباس سریالی The Sandman اواخر سال جاری آغاز می‌شود

دیوید اس. گویر از وضعیت جدیدترین پروژه‌اش می‌گوید

فیلمبرداری اقتباس سریالی The Sandman

دیوید اس. گویر نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده‌ی آمریکایی در بخشی از گفتگوی اخیر خود زمان شروع فیلمبرداری اقتباس سریالی The Sandman را اعلام کرد.

The Sandman را می‌توان یکی از شاخص‌ترین کمیک بوک‌های عرضه شده در دهه‌های گذشته دانست. اثر نیل گیمن (Neil Gaiman) در زمان انتشار خود بین سال‌های ۱۹۸۹ الی ۱۹۹۶ نه تنها تحسین منتقدان را برانگیخت، بلکه موفقیت‌هایی را در زمینه‌ی فروش به‌دست آورد. سندمن در کنار Watchmen ،Maus و The Dark Knight Returns یکی از اولین کمیک بوک‌هایی است که توانست نام خود را در «فهرست کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز» جای دهد. اثر گیمن حول محور دریم می‌چرخد که مسئولیتش حکمفرمایی بر قلمرو رویا است. او دارای قدرت مطلق بوده و موجودی نامیرا به شمار می‌رود. دریم مجموعا شش خواهر و برادر دارد که هر کدام تجسم یک مفهوم هستند.

از اواخر دهه‌ی ۹۰ میلادی تلاش‌ها برای ساخت یک اقتباس سینمایی از کمیک بوک‌‎های The Sandman آغاز شد اما هیچ کدام از پروژه‌ها به سرانجام نرسیدند. دلیل این اتفاق را باید در کمیک بوک‌های سندمن جستجو کرد که از ۷۵ جلد تشکیل شده است. همین موضوع باعث شده تا نوشتن فیلمنامه‌ای که بتواند تمامی بخش‌های مهم داستان را پوشش دهد کار بسیار سخت و حتی غیرممکنی باشد. معرفی پروژه‌های مختلف و توقف آن‌ها در میانه‌ی راه ادامه داشت تا اینکه نتفلیکس در ژوئن سال ۲۰۱۹ میلادی از همکاری خود با استودیوی برادران وارنر برای ساخت یک اقتباس سریالی خبر داد. اینطور که به نظر می‌رسد، پروژه در آستانه‌ی ورود به فاز تولید بود که همه‌گیری ویروس کرونا این اتفاق را به تاخیر انداخت.

دیوید اس. گویر (David S. Goyer) نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده‌ی آمریکایی اخیرا در یکی از پنل‌های کامیک کان آنلاین حاضر شد و صحبت‌هایی را درباره‌ی پروژه‌های در حال ساختش انجام داد. او در بخشی از گفتگو فاش ساخت فیلمبرداری اقتباس سریالی The Sandman فاصله‌ی بسیار کمی با شروع داشت که سازمان جهانی بهداشت همه‌گیری کووید-۱۹ را اعلام کرد. گویر همچنین امیدوار است روند ضبط صحنه‌های این پروژه در ماه اکتبر (۱۰ مهر الی ۱۰ آبان) آغاز شود:

اقتباس‌های سریالی Foundation و The Sandman دو پروژه‌ای بودند که پیش از اجرای طرح قرنطینه‌ی خانگی بیشتر وقت من را به خود مشغول می‌کردند. Foundation پیشرفت بیشتری داشت و تا قبل از صدور دستور تعطیلی حدودا ۴۰ درصد فصل اول را فیلمبرداری کرده بودیم. فاز تولید سندمن قرار بود در ماه می آغاز شود.

آلن هاینبرگ (Allan Heinberg) به عنوان شورانر به‌طور روزانه مشغول کار روی اقتباس سریالی The Sandman است و در همین بین، من هم کارهای مختلف مربوط به پروژه‌ی Foundation از جمله انتخاب بازیگر را مدیریت می‌کنم. امیدوار هستیم هر دو پروژه در ماه اکتبر وارد فاز تولید شوند.

نیل گیمن چندی پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت Radio Times انجام داد. او در بخشی از گفتگو تاکید کرد به لطف فرمت انتخاب شده، هیچ یک از بخش‌های موجود در کمیک بوک‌ها حذف نشده و اقتباس سریالی The Sandman تمام داستان را پوشش خواهد داد. گیمن در ادامه‌ی صحبت‌های خود گفت طرفداران نباید منتظر یک اقتباس دقیق باشند. طبق توضیحات ارائه شده، تیم نویسندگی قصد دارد موارد جدیدی را به داستان اضافه کند. متاسفانه گیمن وارد جزئیات نشد و نگفت این المان‌های تازه به کدام یک از اتفاقات یا شخصیت‌های مهم مربوط می‌شوند.

تا به این لحظه هیچ اطلاعاتی از بازیگران حاضر در اقتباس سریالی The Sandman منتشر نشده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا