برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

به عقیده خالق Last of Us هوش مصنوعی مرزهای داستان‌سرایی را جلو می‌برد

جدا از مشکلات اخلاقی آن

به عقیده خالق Last of Us هوش مصنوعی مرزهای داستان‌سرایی را جلو می‌برد ۰ ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
خالق Last of Us

نیل دراکمن خالق Last of Us معتقد است هوش مصنوعی فارغ از مشکلات اخلاقی که دارد، در زمینه تولید محتوا و داستان‌سرایی انقلاب به پا خواهد کرد.

در جریان بخشی از جلسه اخیر شرکت سونی که شامل ارائه چشم‌انداز سرگرمی خلاقانه که توصیفی از برنامه طولانی مدت این کمپانی برای ده سال آینده با تاکید روی پیشرفت ‌های تکنولوژی است، از نیل دراکمن (Neil Druckmann) مدیر استودیو ناتی داگ (Naughty Dog) پرسیده شد که آینده داستان‌سرایی و ترکیب آن با تکنولوژی را در ده سال آینده چگونه پیش‌بینی می‌کند. دراکمن پاسخ داد که به نظر او، این مسئله به افرادی که از دانش فنی برخوردار نیستند کمک می‌کند تا آسان‌تر به ایده‌هایی که در ذهن خود دارند دست پیدا کنند.

“ما هم‌اکنون در حال مشاهده پیوند مهیج تکنولوژی جدید با داستان‌سرایی سنتی هستیم که ما را در آینده‌ای قرار می‌دهد که جزئیات پیشرفته تنها از طریق دستیابی به واقع‌گرایی خلاصه نمی‌شود بلکه شامل طیف وسیعی از تصاویری با سبک‌های بصری استایلیش و منحصر به فرد تا تصاویر بسیار واقع‌گرایانه می‌شود.”

“این امکانات گسترده با ابزارهای بسیار قابل دسترسی همراه شده که اجازه می‌دهد حتی افرادی که از دانش فنی چندانی نیز برخوردار نیستند بتوانند از تخیلات خود استفاده نموده و دنیاها و روایت‌هایی را بسازند که از درون ذهن و قلب‌شان نشات می‌گیرد.”

خالق Last of Us در ادامه به طور مشخصی به هوش مصنوعی به عنوان مثالی برای این موضوع اشاره کرد و اظهار داشت اگرچه هوش مصنوعی و استفاده از آن دارای مشکلاتی است که باید به آن پرداخته شده و حل شود، اما خود این تکنولوژی می‌تواند برای گسترش توانایی در زمینه تولید بازی‌های ویدئویی مورد استفاده قرار بگیرد.

“هوش مصنوعی در زمینه چگونگی تولید محتوا، انقلاب به پا خواهد کرد. با این حال استفاده از آن شامل برخی مشکلات و مسائل اخلاقی است که باید مورد بررسی قرار بگیرد.”

“با تکنولوژی‌هایی نظیر هوش مصنوعی و توانایی انجام موشن کپچر از داخل خانه، هم از هزینه‌های تولید و هم موانع تکنیکی کاسته می‌شوند و این موضوع، درهای جدیدی را برای انجام پروژه‌های ماجراجویانه و به جلو بردن مرزهای داستان‌سرایی در بازی‌ها به سمت ما باز می‌کند.”

“این تکامل سازنده‌ها را قادر می‌سازد تا چشم‌اندازها و ایده‌های خود را بدون وجود مشکلات و موانع قبلی پیاده‌سازی نمایند.”

نیل دراکمن در مصاحبه دیگری اظهار کرده بود که بازی بعدی استودیو ناتی‌داگ می‌‍تواند درک عمومی موجود از بازی‌های ویدئویی را از نو تعریف کند. بسیاری از مخاطبین بی‌صبرانه منتظر معرفی پروژه جدید این توسعه دهنده پرآوازه هستند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments