رشد ۳۲ درصدی بازار موسیقی در سال ۲۰۱۹

اسپاتیفای همچنان در صدر بازار موسیقی جهان

رشد ۳۲ درصدی بازار موسیقی در سال ۲۰۱۹ ساحره چمنی ۰ ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ اخبار فناوری
اسپاتیفای بازار موسیقی

سال گذشته سال خوبی برای تجارت موسیقی در دنیا بود. بازار موسیقی نسبت به سال ۲۰۱۸ با رشد ۳۲ درصدی همراه شد.

موسسه تحقیقاتی کانترپوینت گزارش داده که با توجه به رشد بازار موسیقی، اسپاتیفای و اپل موزیک همچنان سردمدار این بازار هستند.

بر اساس گزارش این موسسه تحقیقاتی، تعداد مشترکان اپل موزیک در سال ۲۰۱۹ با رشد ۳۶ درصدی همراه بوده و ۱۹ درصد از بازار را به خود اختصاص داده است.

تعداد کاربران اسپاتیفای نیز با رشد ۳۲ درصدی همراه بود و سهم قابل توجه از بازار را در سال گذشته به دست آورد و حتی ۳۱ درصد از کل درآمد بازار موسیقی را به خود اختصاص داد. مقام سوم در بازار موسیقی به سرویس پخش آمازون به ۱۵ درصد سهم می‌رسد و یوتیوب موزیک، ۶ درصد از کل مشترکان بازار موسیقی را در اختیار دارد.

تحلیلگران بازار بر این باورند که موفقیت اپل به دلیل بهبود و به‌روز رسانی مداوم سرویس خود است و همچنان به جذب مشترکان از اسپاتیفای ادامه می‌دهد؛ در حالی که تمرکز بر محتوای منحصر به فرد و معاملات تبلیغاتی نیز منجر به رشد چشمگیر این سرویس شده است.

بر اساس گزارش کانترپوینت، این روند در طول سال ۲۰۲۰ ادامه خواهد یافت و تعداد مشترکان با توجه به شیوع ویروس کرونا بیش از ۲۵ درصد رشد خواهند کرد. اگر پیش بینی‌ها درست باشد، تعداد مشترکانی که برای سرویس موسیقی هزینه می‌کنند در سراسر جهان به بیش از ۴۵۰ میلیون نفر می‌‌رسند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا