برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
برنامه اسپاتیفای Spotify

راه و روش‌های کسب درآمد از برنامه اسپاتیفای (Spotify)

چگونه با به اشتراک گذاشتن موسیقی کسب درآمد کنیم؟

1%
  • 0/10
راه و روش‌های کسب درآمد از برنامه اسپاتیفای (Spotify) ۶ ۰۹ تیر ۱۴۰۰ مقالات فناوری کپی لینک

برنامه اسپاتیفای (Spotify) یکی از آن دسته نرم افزارهای موجود در فروشگاه‌های اندرویدی و iOS است که کاربران می‌توانند از آن کسب درآمد کنند. این امکان وجود دارد تا با به اشتراک گذاشتن موسیقی‌های مختلف در این برنامه کسب درآمد کرد.

در نرم افزار اینستاگرام تعدادی از افراد به دلیل اینکه از دنبال کننده (Follower) زیادی برخوردار هستند، این امکان در اختیار آن‌ها قرار دارد تا با تبلیغ کردن پول دربیاورند. در برنامه Spotify نیز چنین امکانی وجود دارد و بسیاری از کاربران می‌توانند با افزایش تعداد دنبال کننده‌های خود و افزایش تعداد دفعات پخش شدن موسیقی‌های خود در این نرم افزار کسب درآمد کنند.

نکته مهم درباره کسب درآمد در این برنامه این است که کاربران باید بسیار صبور باشند و هر چه صبر آن‌ها بیشتر باشد، میزان درآمد آن‌ها افزایش پیدا می‌کند. افراد باید موسیقی‌های جذابی را به اشتراک بگذارند و مدت زمان بسیار زیادی با این برنامه کار کنند. ناگفته نماند که کسب درآمد در این نرم افزار چندان دشوار نیست و میزان درآمد بسته به فعالیت کاربران دارد.

یکی از مواردی که می‌تواند باعث شود تا کاربران با مشکل رو به رو شوند، پیچیده بودن درگاه پرداخت برنامه اسپاتیفای (Spotify) است. روش‌های پرداخت این نرم افزار می‌تواند کاربران را دچار مشکل کند، اما این امکان نیز وجود دارد تا مبلغ پرداختی به صورت بیت کوین دریافت شود.

ناگفته نماند که این نرم افزار یک برنامه بسیار معتبر بوده و با توجه به اطلاعات به دست آمده این نرم افزار دارای ۲۰۰ میلیون کاربر فعال است. این موضوع بدان معنی است که افراد بسیار زیادی از سرویس پخش موسیقی استفاده می‌کنند و بر اساس این موضوع شما می‌توانید به عنوان یک هنرمند (Artist) وارد این برنامه شوید و کسب درآمد کنید.

همانطور که در بالا اشاره کردیم، کاربران باید صبور باشند و به این موضوع دقت داشته باشند که بدون مشهور شدن نیز می‌توانند از طریق این برنامه کسب درآمد کنند. در ابتدا افراد می‌توانند با پخش شدن موسیقی‌های به اشتراک گذاشته شده (استریم شدن) کسب درآمد کنند، اما مبلغی که بابت این کار پرداخت می‌شود چندان قابل توجه نیست.

افراد باید بتوانند با توجه به سلیقه دیگر کاربران و ساختن لیست پخش موسیقی‌های جذاب (Playlist) تعداد دنبال کننده‌های خود را افزایش دهند. پس از گذشت مدتی برنامه اسپاتیفای بر اساس میزان محبوبیت شما و تعداد دفعات استریم شدن موسیقی‌های به اشتراک گذاشته شده، مبلغی را به شما پرداخت خواهد کرد.

کسب درآمد از برنامه اسپاتیفای

برای افزایش تعداد دنبال کننده‌های خود در این برنامه و افزایش تعداد استریم‌ها چند روش وجود دارد که در ادامه به بررسی هر کدام می‌پردازیم.

نوع حساب کاربری و به اشتراک گذاشتن موسیقی

کاربران می‌توانند هنگام انتخاب نوع حساب کاربری، گزینه Artist را انتخاب کنند. اگر حساب کاربری شما به عنوان Artist انتخاب شود، دیگر افراد در هنگام جستجو در برنامه اسپاتیفای (Spotify) بیشتر با حساب کاربری شما مواجه می‌شوند و در صورت جذاب بودن Playlist شما، تعداد دنبال کننده‌های حساب کاربری شما افزایش پیدا خواهد کرد.

علاوه بر این موضوع کاربران می‌توانند برای دریافت تیک آبی رنگ در اسپاتیفای اقدام کنند. اگر شما این علامت آبی رنگ را دریافت کنید، اعتبار شما در این نرم افزار افزایش پیدا می‌کند. همچنین این امکان وجود دارد تا تعداد دنبال کننده‌های پروفایل شما به دلیل معتبر بودن حساب کاربری افزایش پیدا کند. برای انجام این کار پس از ساخت حساب کاربری وارد سایت Spotify for Artists شوید و پروفایل خود را در این قسمت تایید کنید.

روش‌های بسیار زیادی برای تبلیغ کردن حساب کاربری شما وجود دارد؛ برای مثال می‌توان به تصویر پروفایل جذاب، برنامه اینستاگرام و… اشاره کرد. افراد می‌توانند در بخش Biography حساب کاربری خود اطلاعات جذابی را قرار دهند که انجام این کار باعث می‌شود تا کاربران به جستجو در لیست آهنگ‌های به اشتراک گذاشته شده توسط شما بپردازند. ناگفته نماند که تصویر پروفایل نیز تاثیر بسیار زیادی در جذابیت حساب کاربری شما دارد.

علاوه بر این موضوع افراد می‌توانند حساب کاربری خود را در دیگر برنامه‌ها مانند اینستاگرام به اشتراک بگذارند. این امکان وجود دارد تا به صورت مستقیم افراد از بخش Story (استوری) اینستاگرام به برنامه اسپاتیفای (Spotify) هدایت شوند. به علاوه اگر لینک حساب کاربری یا یک موسیقی خاص در پلی لیست شما توسط دیگر کاربران (افراد معروف در برنامه‌های مختلف) تبلیغ شود، در مدت زمان کوتاهی تعداد دنبال کننده‌های شما افزایش پیدا خواهد کرد.

ساخت لیست آهنگ و نحوه کسب درآمد از Spotify

ساخت لیست آهنگ یا همان پلی لیست کار بسیار ساده‌ای است، موردی که باعث می‌شود تا کاربران مجبور شوند زمان بسیاری زیادی را صرف ساخت پلی لیست کنند، جذاب بودن موسیقی‌ها است. برای ساخت یک لیست آهنگ باید از محبوب‌ترین موسیقی‌های حال حاضر استفاده کنید و همچنین می‌توانید آهنگ‌های قدیمی و خاطره انگیز را در این لیست قرار دهید.

موردی که باید بسیار به آن توجه کنید محبوب بودن آهنگ‌ها است. باید در لیست موسیقی ساخته شده آهنگ‌های محبوبی قرار دهید تا لیست مورد نظر شما توجه دیگر کاربران را به خود جلب کند. به علاوه به این موضوع توجه داشته باشید که در این لیست ساخته شده از یک نوع سبک موسیقی استفاده کنید؛ برای مثال اگر به سبک پاپ علاقمند هستید و قصد دارید تا پلی لیست بسازید، پیشنهاد می‌شود تا موسیقی‌های دیگری از سبک‌های مختلف در این لیست قرار ندهید.

اگر به این نکته دقت داشته باشید و موسیقی‌های جذابی را در لیست پخش آهنگ خود قرار دهید، این موضوع باعث می‌شود تا تعداد استریم‌ها و دنبال کنندگان شما افزایش پیدا کند. اگر بتوانید تعداد دنبال کنندگان خود را افزایش دهید، شما می‌توانید به صورت ثابت از برنامه اسپاتیفای کسب درآمد کنید.

همانطور که در بالا اشاره کردیم، افزایش استریم نیز می‌تواند باعث کسب درآمد شود. اما باید به این موضوع دقت داشته باشید که افراد باید با افزایش استریم، تعداد دنبال کننده‌های خود را افزایش دهند. با توجه به این موضوع کاربران باید به دنبال افزایش Follower باشند و این کار را باید با افزایش استریم انجام دهند.

نکته دیگری که می‌تواند بر محبوبیت حساب کاربری شما تاثیر بگذارد، نام پلی لیست ساخته شده است. در برنامه اسپاتیفای تعداد بسیار زیادی لیست موسیقی وجود دارد و اکثر کاربران به دنبال نام‌های جذاب و جدید می‌گردند. بر اساس این موضوع استفاده از نام‌های تکراری و عادی (مانند بهترین موسیقی‌های پاپ سال ۲۰۲۱) نمی‌تواند چندان توجه کاربران را به خود جلب کند.

ناگفته نماند که تعداد آهنگ‌های درون پلی لیست در محبوبیت پروفایل شما بسیار تاثیر گذار است. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که به هیچ وجه در لیست موسیقی ساخته شده بیشتر از ۲۰ یا ۳۰ موسیقی قرار ندهید؛ زیرا تعداد بسیار زیاد آهنگ می‌تواند کاربران را خسته کند.

میزان درآمد از اسپاتیفای چقدر است؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم، میزان درآمد از هر استریم بسیار ناچیز بوده و تنها افزایش تعداد استریم می‌تواند باعث شود تا مبلغ دریافتی شما افزایش پیدا کند. در برنامه اسپاتیفای به ازای هر استریم مبلغ ۰.۰۰۳ تا ۰.۰۰۵ دلار برای کاربران واریز می‌شود، اگر افراد بخواهند میزان درآمد خود را افزایش دهند باید تعداد استریم‌های خود را بیشتر کنند.

با توجه به این موضوع کاربران باید به صورت ماهانه ۲۵ هزار استریم داشته باشند تا بتوانند ۱۰۰ دلار دریافت کنند. اگر تعداد استریم‌ها به ۵۰۰ هزار برسد، کاربران از طریق برنامه اسپاتیفای به صورت ماهانه مبلغ ۲۰۰۰ دلار دریافت خواهند کرد.

در این مطلب میزان کسب درآمد در برنامه Spotify را مورد بررسی قرار دادیم، اگر تجربه کسب درآمد از طریق این نرم افزار یا برنامه‌ای مشابه را دارید نظر خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments