اکران Mulan احتمالا برای دومین بار به تعویق می‌افتد

مبتلایان جدید به ویروس کرونا بار دیگر روندی صعودی به خود گرفت

اکران Mulan

اینطور که به نظر می‌رسد، روند صعودی مبتلایان جدید به ویروس کرونا مدیران والت دیزنی را به این فکر انداخته که اکران Mulan را برای دومین بار به تاخیر بیاندازند.

پس از اینکه ویروس کرونا در تعداد قابل توجهی از کشورها شیوع پیدا کرد و باعث تعطیلی سینماها شد، استودیوهای فیلمسازی مجبور شدند به اجبار اکران آثار جدیدشان را به زمان دیگری موکول کنند. والت دیزنی پیکچرز هم مانند هر فعال دیگری برنامه‌های خود را تغییر داد تا بتواند با شرایط به وجود آمده در جهان کنار بیاید. در نتیجه‌ی این تغییر، اکران Mulan از اواخر جولای به جای اواخر مارس موکول شد.

حال و با گذشت حدودا سه ماه از اجرای طرح قرنطینه‌ی خانگی، شرکت‌ها از بازگشایی سینماهای خود از اواسط ماه جولای خبر داده‌اند. فیلم اکشن و جاسوسی Tenet جدیدترین ساخته‌ی کریستوفر نولان (Christopher Nolan) قرار بود اولین بلاک‌باستری باشد که پس از بازگشایی دوباره‌ی سینماها روی پرده‌ی نقره‌ای می‌رود اما اتفاقات مطابق پیش بینی‌های برادران وارنر رقم نخوردند. از همین رو، استودیو اکران فیلم جدیدش را به مدت دو هفته به تعویق انداخت. با رخ دادن چنین اتفاقی، این فرصت نصیب نسخه‌ی لایو اکشن مولان شد تا اولین بلاک‌باستری باشد که پس از تعطیلات گسترده اکران می‌شود اما ظاهرا والت دیزنی تمایلی به استفاده از آن ندارد.

طبق گزارش اخیر وب سایت The Hollywood Reporter، احتمال تاخیر دوباره در اکران Mulan وجود دارد. در گذشته پیش بینی می‌شد اگر Tenet تاخیر بخورد، فیلم‌هایی که اکرانشان فاصله‌ی زمانی چندانی با ساخته‌ی جدید کریستوفر نولان ندارد هم به تعویق می‌افتند اما مسئله این نیست. ظاهرا روند صعودی مبتلایان جدید به ویروس کرونا در آمریکا مدیران والت دیزنی را به فکر تجدید نظر انداخته است. به هر حال، نباید فراموش کرد که نسخه‌ی لایو اکشن با بودجه‌ی ۲۰۰ میلیون دلاری ساخته شده و برای رسیدن به مرز سوددهی باید در شهرهای مهم از جمله نیویورک و لس آنجلس به نمایش دربیاید در غیر این صورت احتمال برآورده شدن انتظارات مالی پایین می‌آید. به این مورد، بسته بودن سالن‌های نمایش فیلم در چین را هم اضافه کنید. این فیلم داستانی مرتبط با تاریخ این کشور را روایت می‌کند و سازندگان امیدوار هستند به واسطه‌ی همین نکته بتوانند به فروش بسیار بالایی در این بازار دست یابند.

پیش از این، احتمال تاخیر مجدد در تاریخ اکران Black Widow مطرح شده بود. وب سایت Comic Book اواخر خرداد ماه مطلبی را منتشر و اعلام کرده بود مبتلایان جدید به ویروس کرونا روندی صعودی به خود گرفته و ادامه داشتن این شرایط می‌تواند به بسته ماندن سینماها در کلان‌شهرها و همچنین ضرر فیلم‌های در آستانه‌ی اکران تمام شود. در آن زمان ایالت‌های فلوریدا، کالیفرنیا، ویرجینیا، تگزاس، آریزونا و چند مورد دیگر روند صعودی مبتلایان جدید را گزارش کرده بودند. این اتفاق در شرایطی رخ داده که مردم توجهی چندانی به توصیه‌های پزشکی نداشته و بدون ماسک در مکان‌های شلوغ حاضر می‌شوند.

فیلم Mulan در حال حاضر برای اکران از تاریخ ۳ مرداد (مصادف با ۲۶ جولای) برنامه ریزی شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا