ایمان ولانی از سریال Ms. Marvel و کار کردن با مارول می‌گوید

زمان پخش همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد

بازیگر نقش اصلی سریال Ms. Marvel

ایمان ولانی بازیگر نقش اصلی سریال Ms. Marvel در بخشی از مصاحبه اخیر خود با وب سایت Variety درباره پیوستن به فرنچایز دنیای سینمایی مارول صحبت کرده است.

فاز چهارم دنیای سینمایی مارول شخصیت‌های جدیدی را در خود جای داده که یکی از آن‌ها میس مارول نام دارد. این ابرقهرمان نخستین بار در شماره ۱۴ کمیک بوک Captain Marvel معرفی شد و به سرعت مورد توجه قرار گرفت؛ زیرا اول ابرقهرمان مسلمان مارول به شمار می‌رود. با گذشت مدت کوتاهی، ناشر آمریکایی کمیک بوک‌های اختصاصی کاملا خان را به بازار فرستاد که این اقدام باعث شد محبوبیت و شهرت او به میزان قابل‌توجهی افزایش یابد. حالا هم این شخصیت در آستانه ورود به Marvel Cinematic Universe قرار دارد.

استودیو مارول در سال ۲۰۱۹ میلادی اعلام کرد سریال اختصاصی میس مارول در ساخت قرار دارد. با گذشت حدودا یک سال، نقش اصلی سریال به ایمان ولانی (Iman Vellani) رسید که اصالتا پاکستانی بوده و چهره‌ای ناشناخته محسوب می‌شود. در ادامه بازیگران دیگر نقش‌ها مشخص شدند تا فیلمبرداری در نوامبر سال گذشته میلادی در ایالت جرجیا آمریکا آغاز شود. محصول جدید مارول قرار بود در سال جاری به دیزنی پلاس بیاید اما پس از اینکه اعلام شد سریال هاکای در نوامبر منتشر می‌شود؛ گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر تغییر زمان‌بندی‌ها به وجود آمد؛ گمانه‌زنی‌ای که ظاهرا صحت دارد.

ایمان ولانی چندی پیش در برنامه Power of Young Hollywood List 2020 حضور یافت که به وب سایت Variety تعلق دارد. بازیگر نقش اصلی سریال Ms. Marvel در بخشی از صحبت‌های خود درباره پیوستن به این اثر مورد انتظار و تاثیرات مثبت آن روی دیگران صحبت کرد:

در حال حاضر تنها ساخت سریال Ms. Marvel و اضافه شدن کاراکتر کاملا خان به Marvel Cinematic Universe اهمیت دارد.

نیازی نیست که عجیب رفتار کرده و درباره مسلمان و پاکستانی بودن صحبت کنم چون این موارد در سریال نشان داده می‌شوند.

فکر می‌کنم تماشای فردی مثل من در داخل سریالی به این بزرگی برای مردم الهام‌بخش است.

در صورتی که جملات ایمان ولانی برایتان مقداری سردرگم‌کننده است، باید بگوییم او درباره پیوستن بازیگری رنگین پوست و شخصیتی مذهبی به Marvel Cinematic Universe صحبت می‌کند؛ اتفاقی که بخشی از سیاست‌های جدید مارول است. استودیو آمریکایی سعی دارد از کلیشه‌ها فاصله گرفته و تمرکز بیشتری را روی افزودن تنوع به شخصیت‌های فرنچایز قرار دهد. این روند با Black Panther شروع شد و قرار است با Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings ادامه یابد؛ اثری که اولین ابرقهرمان آسیایی مارول را در خود جای داده و به مخاطبان معرفی می‌شود.

دست‌اندرکاران دنیای سینمایی مارول نسبت به عملکرد ایمان ولانی در نقش کاملا خان اطمینان کاملی دارند و به همین دلیل، برنامه‌های بزرگی برایش چیده‌اند. او پس از اتمام فیلمبرداری اولین سریالش به فیلم The Marvels می‌پیوندد که قسمت دوم Captain Marvel است. کارول دنورز با نقش‌آفرینی بری لارسن (Brie Larson) و مونیکا رمبئو با نقش‌آفرینی تیونا پریس (Teyonah Parris) شخصیت‌های اصلی آن هستند. اثر مزبور اواخر سال آینده از راه می‌رسد.

همان‌طور که گفته شد، مارول تاکید داشته سریال Ms. Marvel در سال جاری میلادی پخش می‌شود اما گزارش‌های غیررسمی ادعا دارند قسمت اول سال آینده پخش می‌شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا