بازی مرد آهنی در دست ساخت قرار گرفته است

همکاری موتیو استودیوز و مارول

بازی مرد آهنی

استودیو الکترونیک آرتس موتیو (EA Motive)، تیمی که بر روی پروژه بازسازی بازی Dead Space در سال ۲۰۲۳ کار کرده‌اند، به تازگی تأیید کرده‌اند که کار روی بازی مرد آهنی آغاز شده است.

موتیو استودیوز از زمان شکل‌گیری این استودیو در سال ۲۰۱۵ مشغول بوده است و به نظر نمی‌رسد که سرعت کارهای آن‌ها کند شود زیرا استودیو در حال حاضر با تمام قوا در حال توسعه بازی مستقل مرد آهنی است. تمرکز اصلی این تیم در سه سال گذشته بر روی بازسازی بازی ترسناک علمی تخیلی موفق Dead Space بوده است که از زمان انتشار با واکنش‌های مثبت زیادی از سوی بازیکنان و منتقدان مواجه شده است. با توجه به اینکه کار بر روی این بازی تمام شده و حالا در مرحله تست گسترده قرار دارد، استودیو به طور رسمی تایید کرده است که توسعه بازی جدید مرد آهنی حالا تمرکز اصلی و اولویت آن‌ها خواهد بود.

بازی مستقل مرد آهنی از شرکت موتیو اولین بازی از حداقل سه بازی جدید این شرکت و به‌ عنوان بخشی از قرارداد بین غول بازی‌های ویدویی یعنی الکترونیک آرتس (Electronic Arts) و مارول است. طبق گزارش‌ها هر سه بازی عناوین اکشن ماجراجویی تک نفره و سوم شخص خواهند بود که در دنیای مارول اتفاق می‌افتند، اگرچه هیچ ‌یک از طرفین درباره شخصیت‌های دیگری که می‌توانند در آینده بازی مخصوص به خود را داشته باشند، صحبتی نکرده‌اند. البته این بازی‌ها همچنان داستان‌های اصلی را روایت می‌کنند نه اقتباس‌های مستقیم و یا غیر مستقیم از خطوط داستانی اصلی شخصیت‌های تاریخ کمیک مارول.

موتیو استودیوز در طول یک گردهمایی AMA مربوط به بازی Dead space، که شامل تهیه‌کننده ارشد، نویسنده ارشد بازی و کارگردانان مختلف بود، به موضوع توسعه بازی جدید مرد آهنی پرداخت. از تیم پرسیده شد که آیا علاقه‌مند به کار بر روی ادامه بازسازی Dead Space 2023 هستند یا خیر. در حالی که تیم گفت استودیو قطعاً به پروژه‌های آینده ساخت Dead Space علاقه دارد، تیم مسئول بازسازی در حال حاضر، به قول خود مسئول اجرایی شرکت، در حال سپری کردن تعطیلات شایسته‌ای هستند تا بتوانند پس از آن توجه خود را بر روی پروژه بزرگ‌تری معطوف کنند.

از زمانی که این استودیو در سال ۲۰۱۵ پروژه‌های خود را تحت رهبری جید ریموند (Jade Raymond) آغاز کرد، توانست به پروژه‌های قابل توجه‌ای در زیر چتر بزرگتری چون الکترونیک آرتس بپیوندد. این تیم اولین بار و قبل از اینکه روی بازی Star Wars خودش، Starfighter-focused Star Wars Squadrons کار کند، به عنوان یک توسعه دهنده پشتیبان بر روی ساخت بازی Star Wars Battlefront 2 کار می‌کرد و در درجه اول تمرکز خود را بر روی اجرای کمپین بازی گذاشت. بازسازی Dead Space در سال ۲۰۲۳ بزرگترین پروژه این استودیو تا به امروز بود، زیرا موتیو استودیوز وظیفه بازسازی بازی را با استفاده از موتور بازی فراست بایت (Frostbite) داشت.

احتمالاً سال‌ها طول می‌کشد تا بازیکنان جزئیات و اخبار قابل مهمی از بازی مرد آهنی دریافت کنند. با این حال بازیکنان می‌توانند استدلال کنند که برخی از جنبه‌های بازسازی Dead Space می‌تواند به عنوان بخش‌های اساسی این بازی جدید نیز باشد و روند توسعه کلی را کوتاه کند. اگر سکانس‌های جنگی یا گرانش صفر در نهایت به عنوان پایگاه مکانیک‌های جنگی یا پروازی مرد آهنی باشد، تعجب‌آور نخواهد بود. اگرچه فقط زمان مشخص خواهد کرد که آیا این مسیری است که EA Motive موتیو استودیوز طی خواهد کرد یا خیر.

نظر شما درباره ساخت این بازی چیست؟ آیا موتیو استودیوز موفق خواهد شد طرفداران مرد آهنی و بازی‌های دنیای مارول را راضی کند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

3 2 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا