نمرات بازی Dead Space منتشر شدند

استودیو موتیو فراتر از انتظارات عمل کرده است!

نمرات بازی Dead Space

نمرات بازی Dead Space انتشار یافت و باید گفت که این بازی بسیار قدرتمند ظاهر شده و به نظر منتقدین چیزی فراتر از یک ریمیک ساده را در اختیار ما قرار می‌دهد. در ادامه نگاهی به نمرات بازی Dead Space به همراه نقد برخی منتقدین این بازی خواهیم داشت.

بازی Dead Space که توسط استودیو موتیو (Motive) تحت نظر شرکت بزرگ الکترونیک آرتز (Electronic Arts) به طور اختصاصی برای کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس سری ایکس/سری اس، پلی استیشن ۵ و البته رایانه شخصی به انتشار رسیده، ترس و وحشت را به شیوه‌ای جدید در رگ‌های شما تزریق می‌کند. موتور گرافیکی قدرتمند فراست بایت (Frostbite) یکی از اصلی‌ترین نقاط قوت این بازی بوده که باعث شده ما جلوه‌های بصری چشم نوازی را در کنار صدا گذاری عالی تجربه کنیم.

شما در بازی Dead Space داستانی بهبود یافته، شخصیت‌های حقیقی‌تر و مکانیسم‌هایی جدید را دریافت می‌کنید که حضور در فضای ترسناک سفینه ایشیمورا (USG Ishimura) را برای شما تبدیل به یک کابوس می‌کنند! فراموش نشود که رازهای بسیاری در این دنیای ترسناک برای کشف شدن در اختیار شما قرار دارند!

شخصیت اصلی بازی ما آیزاک کلارک (Isaac Clarke) مهندسی است که برای تعمیرات به بخشی دیگر از سفینه رفته، اما با اتفاقات ناگوار و وحشتناکی روبه رو می‌شود. خدمه سفینه همه یا کشته شده یا تبدیل به آدم خوارانی شده‌اند که قصد جان مهندس بازی ما را دارند.

بازی Dead Space در روز ۲۷ ژانویه ساال ۲۰۲۳، برابر با ۷ بهمن ماه سال ۱۴۰۱ برای کنسول‌های پلی استیشن ۵، ایکس باکس سری ایکس/سری اس و رایانه شخصی انتشار می‌یابد. حال که تنها یک روز تا انتشار این بازی مانده، قصد داریم نگاهی به نمرات این بازی به همراه نقدهایی کوتاه از آن توسط رسانه‌های معتبر داشته باشیم. بازی Dead Space در زمان انتشار این مطلب موفق به کسب نمره فوق العاده ۹۰ از ۱۰۰ در کنسول پلی استیشن ۵ از میان ۳۷ نقد، نمره ۸۸ از ۱۰۰ در کنسول ایکس باکس سری ایکس/سری اس از میان ۷ نقد و نمره ۸۸ از ۱۰۰ در رایانه شخصی از میان ۶ نقد شده است.

Dexerto: نمره ۱۰۰ از ۱۰۰ در کنسول ایکس باکس سری ایکس/سری اس

از جهت‌های بسیاری بازی Dead Space همان بازی است که ما در سال ۲۰۰۸ تجربه کردیم، اما به نحوی طراحی شده که ما می‌توانیم آن را به شکل فوق العاده بهتری تجربه کنیم. با وجود برخی مشکلات، بازی Dead Space از هر نظر بی نظیر بوده و پیشرفت فوق العاده‌ای نسبت به نسخه اصلی داشته است. علاوه بر آن، این بازی به ما پتانسیل بی نهایت فرنچایز Dead Space را یادآور شده و ما را در انتظار نسخه‌های بعدی نگه می‌دارد. ما امیدواریم آیزاک برای ده سال دیگر از نظر ما، به خصوص در این دوره که بازی‌های سبک ترس و بقا احیا شده‌اند خارج نماند. در فضا کسی فریاد شما را نمی‌شنود، اما مطمئن باشید همسایگان فریاد شما را می‌شنوند!

Inverse: نمره ۱۰۰ از ۱۰۰ در رایانه شخصی

بازی Dead Space نسخه‌ای است که دقیقا تمام صحنه‌های نسخه ۲۰۰۸ را به بهترین شکل باز سازی کرده است و این یعنی عنوانی بهتر از هر زمان دیگر در اختیار ما قرار گرفته است.

Twinfinite: نمره ۱۰۰ از ۱۰۰ در کنسول پلی استیشن ۵

به طور کلی، بازی Dead Space عنوانی به شدت موفق بوده که داستان‌های پیشین خود را به صورت جزئی اما معنا دار پیشرفت داده است. این بازی چه از لحاظ دیداری و چه از لحاظ صدا گذاری بی نظیر بوده و دشمنان شما هر لحظه ترس را به وجود شما تزریق می‌کنند. شاید زمانی طولانی منتظرش بودیم، اما بازی Dead Space به بهترین شکل به دست ما رسید تا ما تجربه‌ای بی نظیر از این فرنچایز داشته باشیم.

TheSixthAxis: نمره ۹۰ از ۱۰۰ در ایکس باکس سری ایکس/سری اس

استودیو موتیو همه چیز را به عالی‌ترین شکل در بازی Dead Space پیاده سازی کرده و عنوان ترسناک کلاسیکی را به روز کرده که ترس را از هر طرف به خورد شما می‌دهد. در کنار آن، تغییراتی نسبت به داستان اصلی در این بازی دیده می‌شود. به باور ما این بازی بهترین نسخه ریمیک از بازی‌های قدیمی بوده و این حس را می‌دهد که ما برای اولین مرتبه در حال تجربه Dead Space هستیم. خوش برگشتی آیزاک.

PCGamesN: نمره ۹۰ از ۱۰۰ در رایانه شخصی

بازی Dead Space عنوانی خون آلود و خیره کننده است که به نسخه‌های اولیه وفادار بوده و همان فرمول را به بهترین نحو بهبود داده است. این بازی همه چیز برای عالی بودن را در خود دارد!

God is a Geek: نمره ۹۰ از ۱۰۰ در کنسول پلی استیشن ۵

بازی Dead Space یک ریمیک خارق العاده است. این بازی یک عنوان را که عالی بوده از ما گرفت و با تغییراتی هوشمندانه، آن را بهتر از پیش ارائه کرد.

Checkpoint Gaming: نمره ۸۵ از ۱۰۰ در پلی استیشن ۵

بازگشت به دنیای Dead Space حس عالی دارد. بهبودهایی در بازی اعمال شده که باعث می‌شود شما بیش از گذشته در دنیای آن حل شوید. بهبودهای بازی به بهبود جلوه‌های بصری ختم نشده و باید گفت نحوه ترساندن مخاطب نیز پیشرفت‌های عظیمی به خود دیده که شما را بر صندلی میخ کوب می‌کنند. در میان این دنیای ترسناک است که شما به طراحی جدید گیم پلی این بازی پی می‌برید که البته مشکلاتی نیز در خود دارد. با این وجود، این مشکلات پس از تجربه بازی برای ساعت‌ها محو شده و به چشم نمی‌آیند و شما فقط ترسی که دنیا آیزاک به شما القا می‌کند را خواهید دید. فرنچایز Dead Space حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد.

VGC: نمره ۸۰ از ۱۰۰ در کنسول ایکس باکس سری ایکس/سری اس

شاید ضربات مهلک بازی Dead Space کاهش یافته باشند، اما چیزی در فرمول اصلی این بازی است که مبارزات، تصادفات و پایان بحث بر انگیز آن را جذاب کرده و سفری دیوانه وار و ترسناک را به شما هدیه می‌دهد.

PCMag: نمره ۸۰ از ۱۰۰ در رایانه شخصی

بازی Dead Space عنوان شوتری فوق العاده با دنیای ترسناک عالی و گان پلی لذت بخش است که محتوای آشنای نسخه اصلی را به روز کرده و به شکل بهتری در اختیار ما قرار می‌دهد.

همانطور که از نمرات این بازی و نقد مجلات معتبر می‌توان متوجه شد، ما با عنوانی کامل روبه رو هستیم که به زیباترین و بهترین شکل مسیر نیاکان خود را پیش گرفته است. همچنین باید اشاره داشت که وبسایت متاکریتیک این بازی را وارد فهرست Must Play کرده است. نظر شما درباره نمرات بازی Dead Space چیست؟ آیا به تجربه این بازی خواهید پرداخت؟ منتظر نظرات شما هستیم.

5 2 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا