برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
سرسخت ترین زنان در بازی ها
1%
  • 0/10

۱۵ مورد از سرسخت ترین زنان در بازی ها در طول تاریخ

زنان در بازی‌های ویدیویی نشان دادند که حرف‌های زیادی برای گفتن دارند!

۱۵ مورد از سرسخت ترین زنان در بازی ها در طول تاریخ ۰ ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ترین‌ها (بازی) کپی لینک

بازی‌های ویدیویی سال‌های زیادی است که شخصیت‌ های زن را تبدیل به ارکان پیش برد جذاب داستان‌های خود کرده‌اند. اما بحث امروز ما بحث قدرت و سرسختی آن‌ها است. در این مطلب به معرفی سرسخت ترین زنان در بازی ها می‌پردازیم.

طی سال‌های اخیر و تمرکز بیشتر بر برابری افراد، حضور زنان در تمام بخش‌های رسانه بین المللی افزایش یافته و بازی‌های ویدیویی نیز از این رویه خوب و دوست داشتنی پیروی می‌کنند. این رویه عالی، باعث شده توسعه دهندگان بازی‌های ویدیویی به خلق شخصیت‌های زن قدرتمند بیشتری بپردازند و آن‌ها را در مرکز داستان خود قرار دهند.

حضور زنان بیشتر در بازی‌های ویدیویی مانند دیگر بخش‌های رسانه، باعث شده ما داستان‌های مختلف را از دیدی متفاوت و با احساسات متفاوت دریافت کنیم. زنان در بازی‌های ویدیویی به ما آموزش دادند که هر کسی فارغ از جنسیت خود می‌تواند در زمان مورد نیاز، قدرتمند ظاهر شود و دشمنان خود را از مسیر خود بدون دریافت کوچک‌ترین ضربه‌ای خارج کند. به همین بهانه دوست داشتنی قصد داریم به معرفی سرسخت ترین زنان در بازی ها بپردازیم.

ساموس آران در Metroid Prime

تیم نینتندو اولین بار ساموس آران (Samus Aran) را در دهه ۱۹۸۰ میلادی به مخاطبین معرفی کرد. تا مدت‌های طولانی به دلیل سپر قدرتمند و ماسک او، بسیاری باور داشتند که ساموس مرد است. در ادامه اما با معرفی سپری جدید برای ساموس، ما متوجه شدیم که یکی از قدرتمندترین شخصیت‌ها در دنیای بازی‌ها زن است!

بازی Metroid Prime با طیف وسیع قدرت‌ها، رویی تازه از ساموس آران را به ما نشان داده و بار دیگر پس از سال‌ها خاطر نشان کرد که یک زن می‌تواند یک کهکشان را نجات دهد. او شخصیتی فوق العاده قدرتمند و سرسخت بوده که با استفاده از قابلیت‌های جنگ آوری خود در ثانیه دشمنان را از مسیر خود کنار می‌زند.

ابی در The Last of Us Part 2

بازی The Last of Us Part 2 همانطور که انتظار می‌رفت دنباله مستقیم نسخه ابتدایی بود که شخصیت الی (Ellie) را به دنبال انتقام جویی برای مرگ جوئل (Joel) به تصویر کشید. در این مسیر الی به مبارزه با ابی (Abby) پرداخت. ما گرچه به تجربه نسخه ابتدایی با جوئل پرداختیم، اما نمی‌توانیم از ابی که پدر خود را به دلیل خودخواهی جوئل از دست داده بود سرزنش کنیم.

ما بخش قابل توجهی از بازی را در قالب ابی سپری می‌کنیم و پرده‌های مختلفی از شخصیت او برای ما نمایش داده می‌شوند. ما متوجه می‌شویم که ابی نیز مانند الی زندگی بسیار سخت داشته و به دلیل مشکلات سخت زندگی مجبور شده زنی تک و تنها و قدرتمند از خود بسازد. ابی همان شخصی است که همه اعضای گروه برای حل مشکلات به او پناه می‌برند.

کلمنتاین در Telltale’s The Walking Dead

در فصل ابتدایی بازی The Walking Dead ما متوجه مخفی شدن کلمنتاین از جهان ترسناک پیرامون می‌شویم. لی اورت (Lee Everett) کلمنتاین را پناه داده و از او مانند دختر خود حمایت و حفاظت می‌کند. با پیشرفت در داستان، کتاب زندگی لی اورت به پایان رسیده و کلمنتاین به اجبار باید از خود و آینده‌اش دفاع کند.

اتفاقات ناگوار مانند حضور زامبی‌ها در جهان باعث می‌شوند که کودکان نتوانند به معنای واقعی کودکی کنند و در جهان بازی The Walking Dead کلمنتاین کودکی نکرد و به سرعت پا به دنیای بسیار سخت و طاقت فرسای بزرگ سالی گذاشت. کلمنتاین به سرعت تبدیل به زنی قدرتمند و مستقل شد که نه تنها زندگی خود را، بلکه زندگی بسیاری دیگر را کنترل می‌کند. کلمنتاین از جمله قوی‌ترین شخصیت‌های جهان مردگان متحرک و بازمانده‌ای فولادین است!

سنوئا در Hellblade: Senua’s Sacrifice

بازی Hellblade: Senua’s Sacrifice افراد زیادی را با جلوه‌های دیداری خیره کننده، موسیقی متن بی نظیر و از همه مهم‌تر شخصیت پردازی خارق العاده به وجد آورد. سنوئا (Senua) شخصیتی فوق العاده خاص و حقیقی بوده که در جهان بازی‌های ویدیویی به ندرت می‌بینیم. سنوئا در ظاهر بسیار درد کشیده و شکننده است، اما نیرو و هدفی که درون ذهن و روح خود دارد، خشن‌ترین و قوی‌ترین دشمنان اساطیری را نیز به زانو در می‌آورد.

سفر سنوئا سفری بی نظیر است. او در تلاش برای نجات روح معشوقه مرده خود قدم‌هایی محکم بر می‌دارد. داستان سنوئا داستانی فراطبیعی برای نجات بشر یا کره زمین نبوده و چالشی شخصی و درونی مانند چالش‌های زندگی همه ماست. او برای پیروزی در برابر کسانی که معشوقه‌اش را از او گرفته‌اند ابتدا باید خود را پیدا کرده و شکست‌ها و شک‌های به خود را پشت سر بگذارد. اشتیاق و تلاش سنوئا ستودنی بوده و در کمتر بازی دیده می‌شود.

لیزل در Baldur’s Gate 3

در جهانی پوشیده از جادو و هیولاها، کمبود افراد جنگجو، چه زن و چه مرد، هرگز احساس نمی‌شود. در این جهان اما هیچ قومی به اندازه قوم گیتیانکی به دنبال جنگ و خون ریزی نیست. قوم گیتیانگی، تحت نظر ولاکیث (Vlaakith) همواره در حال مبارزه در برابر نیروهای سرکوب کننده هستند.

لیزل (Lae’Zel) نیز به تبع تفاوتی با دیگر اعضای قوم گیتیانکی نداشته و پیشه نیاکان خود یعنی جنگجویی را پیش گرفته است. اما لیزل در شخصیت خود چیزهای بیشتری دارد. لیزل شخصیتی بسیار وفادار و معتقد به باورهای خود بوده و هر چیزی را در برابر عقاید خود خرد می‌شمارد. او حتی زمانی که در حالت مبارزه نبوده نیز با کلمات و عبارات خود از عقایدش دفاع می‌کند و همین موضوع سبب شده لیزل در کنار شمشیری برنده، زبانی برنده نیز داشته باشد.

والکری در Apex Legends

کایری ایماهارا (Kairi Imahara) یا همان والکری (Valkyrie) یکی از شخصیت‌های دوست داشتنی بازی Apex Legends، دختر وایپر (Viper) از اعضای تیم اپکس پردتورز در بازی Titanfall 2 است. والکری پس از مرگ پدرش به منظور انتقام پا به میدان جنگ می‌گذارد.

والکری شخصیتی آرام و متمرکز داشته و هرگز در مبارزات پر تنش خود تمرکزش را از دست نمی‌دهد. همین ویژگی باعث شده او شخصیتی قوی و با اعتماد به نفس بالا در نظر ما باشد. تمام این‌ها به ما یادآوری کرده که آموزش توسط بهترین‌ها و روحیه قدرتمند، هر کسی را تبدیل به شخصیتی سر سخت و شکست ناپذیر می‌کند!

پیج در Fable 3

بازی Fable 3 متاسفانه آنگونه که انتظار می‌رفت ظاهر نشد، با این حال شخصیت‌های بی نظیر و سرسخت زیادی موفق به ایفای نقش در این بازی جذاب شدند. پیج (Page) رهبر مصمم گروه Bowerstone Resistance، یکی از گروه‌های زیر زمینی بود که هدفشان به پایان رساندن پادشاهی ظالمانه پادشاه لوگان (King Logan) بود. پیج شخصیتی بسیار باهوش بود و با آگاهی از مخاطرات مبارزات خود، هرگز از آن‌ها دست نمی‌کشید و هر دم برای رسیدن به هدف خود به بهترین شکل تلاش می‌کرد.

این قهرمان بلا منازع، اهداف خود و گروهش را بالاتر از جان و سلامتی خود می‌دانست. او در عین حال زنی بسیار مهربان و دلسوز بود که برای موفقیت یاران و افراد نزدیک به خود از هیچ کاری سر باز نمی‌زد. پیج نمونه‌ای بی نظیر برای فهرست سرسخت ترین زنان در بازی ها است.

نینا ویلیامز در سری بازی Tekken

نینا ویلیامز (Nina Williams) قطب کاملا مخالف شخصیت‌های پیشین فهرست است. نینا آدمکشی خون سرد بوده و همین موضوع باعث شده حرکاتی سنگین و کشنده برای نینا تبعیه شود که او را تبدیل به یکی از پر طرفدارترین شخصیت‌های سری بازی تکن کرده است. نینا از نوجوانی به منظور تبدیل شدن به آدمکشی حرفه‌ای توسط پدر خود آموزش دیده است.

گذشته نینا به وضوح سرسختی و قدرت او را نشان داده و به ما دلیل به قتل رساندن فرزند و خواهر خود را تفهیم می‌کند. نینا شاید قهرمان نباشد، اما بدون شک یکی از بهترین شخصیت‌های منفی سری بازی Tekken است. او به سادگی به ما نشان داده که چه از لحاظ فیزیکی و چه از لحاظ روانی یکی از سرسخت‌ترین شخصیت‌های بازی‌های تکن است.

اوراکل در سری بازی Batman: Arkham

باربارا گوردن (Barbara Gordon) که البته با نام اوراکل (Oracle) نیز شناخته می‌شود، تا پیش از اصابت گلوله جوکر (Joker) به ستون فقرات و قطع نخاع شدن او، در قالب زن قدرتمند دنیای دی سی یعنی بت گرل (Batgirl) در کنار بتمن در جهان این بازی فعالیت می‌کرد.

باربارا پس از قطع نخاع شدن برای همیشه روی ویلچر نشست، اما اجازه نداد که نقص عضو سبب جلوگیری از کمک رسانی به قهرمان گاتهام یعنی بتمن شود. او پس از قطع نخاع شدن به کارهای کامپیوتر محور روی آورد و با برگزیدن نام جذاب اوراکل، تبدیل به یکی از بهترین نیروهای کمکی بتمن شد. به زبان دیگر، معلولیت او نتوانست مسیر تبدیل شدن به قهرمان را برای او مسدود کند و همین موضوع او را تبدیل به یکی از سرسخت ترین زنان در بازی ها کرد!

ایدا وانگ در Resident Evil 2

ایدا وانگ (Ada Wong) با ماهیت ضدقهرمانی ضدویلنی خود، یکی از جذاب‌ترین شخصیت‌های جهان ترسناک Resident Evil است. ایدا در جریان بسیاری از اتفاقات ناگوار دنیای رزیدنت اویل دست داشته و در سازمانی با نام نئو آمبرلا (Neo Umbrella) فعالیت داشته که قصد دارد ویروسی کشنده با نام ویروس سی (C-Virus) را در سرتاسر بزرگ‌ترین شهرهای دنیا پخش کند.

ایدا شخصیتی بسیار راز آلود و خون سرد بوده و ترکیب این ویژگی‌های رفتاری با مهارت‌های بی نظیر در مبارزه، او را تبدیل به شخصیتی سرسخت کرده است. علاوه بر آن، ایدا در عین اغواگری زنی مستقل است. تمام این موضوعات او را تبدیل به یکی از سرسخت‌ترین شخصیت‌های این فهرست کرده است.

هدر میسون در Silent Hill 3

هدر میسون (Heather Mason) شخصیت اصلی بازی Silent Hill 3 انسانی فوق العاده سرسخت است. هدی ترکیبی عالی از السا جیلسپی (Alexa Gillespie) و چریل میسون (Cheryl Mason) بوده که هدف فرقه‌ای مذهبی قرار گرفته که قصد دارند از او برای تولد دوباره خدا استفاده کنند! این فرقه پس از به قتل رساندن پدر میسون، هدر را به دنبال خود و به دنبال انتقام یافت.

هدر میسون به همه ما تفهیم کرد که هیچکس جلودار او نبوده و حتی در بدترین حالت ممکن نیز از مبارزه جان سالم به در می‌برد. هدر در بخشی از بازی با خدایی نیمه روبرو شده و از عصبانیت بسیار زیاد لگدهایی بسیار محکم به آن وارد کرده و آن را از بین می‌برد. این صحنه بدون شک یکی از نمادین‌ترین صحنه‌های تاریخ ویدیو گیم است.

الی ویلیامز در سری The Last of Us

الی ویلیامز (Ellie Williams) دختری است که در جهان آخرالزمانی The Last of Us به دنیا آمده و پرورش یافته است. الی به دلیل نداشتن هیچ ایده‌ای از زندگی عادی انسان‌ها، مجبور شده بقاجویی فوق العاده قدرتمند بار بیاید. الی با وجود اینکه در نسخه ابتدایی تنها ۱۴ سال سن داشت، ترسی از مبارزه با دشمنان نداشت و دانش زیادی نیز در اختیار داشت. الی به قدری قدرتمند بوده که در سنین نوجوانی قدرت شکست دادن بزرگسالانی که به نظر از او قوی‌تر بودند را نیز در اختیار داشت.

بسیاری بر این باور هستند که الی در حقیقت در نسخه دوم و پس از اتفاق تلخ مرگ جوئل تبدیل به بقاجویی قدرتمند شد، اما واضح است که او از نوجوانی و شاید حتی کودکی قدرتمند بوده است. فراموش نکنیم که الی، قاتل دیوید (David) است!

جیل ولنتاین در سری Resident Evil

جیل ولنتاین (Jill Valentine) شخصیت اصلی دو بازی Resident Evil و Resident Evil 3 بوده که هیچ ترسی از مبارزه با زامبی‌ها و دیگر هیولاهای دنیای خود ندارد. جیل پیش از اتفاقات جهان رزیدنت اویل بخشی از نیروهای ارتش کشور ایالات متحده بوده و در ادامه تبدیل به یکی از اعضای زن انگشت شمار تیم دلتا فورس شده است. او پس از مدتی کوتاه خدمت در دلتا فورس، توسط البرت وسکر (Albert Wesker) برای ایفای نقشی مهم در تیم S.T.A.R.S. به خدمت گرفته شده است.

جیل ولنتاین به دلیل سرسختی بسیار زیاد و قدرت خیره کننده، یکی از پر طرفدارترین شخصیت‌های سری رزیدنت اویل بوده و نه تنها از پس بسیاری هیولاهای ریز و درشت بر آمده، بلکه طی مبارزاتی نفس گیر و پر تنش، نمسیس (Nemesis) را یکه و تنها از مسیر خارج کرده است.

چون لی در سری Street Fighter

زمانی که چون لی (Chun-Li) در بازی Street Fighter 2 معرفی شد، اولین شخصیت زن بازی‌های مبارزاتی بود. در کنار آن، چون لی با داشتن برخی از حرکات خاص، یکی از قوی‌ترین مبارزان در این سری بازی است. حضور چون لی مانند انقلابی در بازی‌های ویدیویی بود و به همه نشان داد که زنان نیز می‌توانند شخصیت‌هایی قدرتمند در بازی‌ها باشند.

علاوه بر آن، گذشته چون لی نیز بسیار جذاب است. چون لی نه تنها مبارزی خبره در هنرهای رزمی ترکیبی بوده، بلکه افسر پلیس بین المللی اینترپول بوده که به دنبال یافتن قاتلان پدرش، آدم‌های بد زیادی را به دام انداخته است. به طور کلی چون لی نه تنها یکی از سرسخت ترین زنان در بازی ها، بلکه نمادی فراموش نشدنی است!

لارا کرافت در سری Tomb Raider

لارا کرافت (Lara Croft) شخصیت اصلی سری بازی جذاب Tomb Raider نه تنها سرسخت‌ترین شخصیت زن تاریخ بازی‌ها، بلکه یکی از بهترین، قوی‌ترین و سرسخت‌ترین شخصیت‌های تمام دنیای بازی‌های ویدیویی است. لارا کرافت باستان شناس، شکارچی گنج و مبارزی ماهر است. در کنار آن او بسیار شجاع و باهوش است. تمام این ویژگی‌ها او را تبدیل به شخصیتی کامل کرده که نقطه نقطه دنیا را به دنبال رازهای بزرگ زیر و رو کرده است.

بسیاری لارا را به عنوان نمادین‌ترین شخصیت زن در دنیای بازی‌های ویدیویی می‌شناسند و ما نیز مهر تایید بر این موضوع می‌زنیم. لارا کرافت در طول تاریخ الهام بخش شخصیت‌های زیادی از جمله نیتن دریک (Nathan Drake) از سری بازی Uncharted بوده است.

شخصیت‌های زن در بازی‌های ویدیویی ارکان مهمی بر عهده داشته و داستان‌های جذاب زیادی را برای ما شرح داده‌اند. امید است طی سال‌های آتی شاهد شخصیت‌های زن بیشتری در بازی‌های محبوب خود باشیم. شما با کدام یک از سرسخت ترین زنان در بازی ها خاطره دارید؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments