بهترین ضد قهرمانان زن در بازی ها
1%
  • 0/10

۷ مورد از بهترین ضد قهرمانان زن در بازی ها را بشناسید

توسعه دهندگان می‌دانند چطور با احساسات ما بازی کنند!

۷ مورد از بهترین ضد قهرمانان زن در بازی ها را بشناسید ۵ ۱۳ فروردین ۱۴۰۳ ترین‌ها (بازی) کپی لینک

ضد قهرمانان در بازی‌ها همیشه آینه عبرت ما هستند! اما یک نکته آن‌ها را جذاب‌تر از پیش می‌کند. در این مطلب نگاهی به بهترین ضد قهرمانان زن در بازی ها خواهیم داشت.

شخصیت های منفی و ضد قهرمان در بازی های ویدیویی همیشه در میان محبوب‌ترین و خاطره انگیزترین شخصیت‌های دنیای ویدیو گیم جا دارند. در میان این ضد قهرمانان، تعداد زیادی از آن‌ها زنانی هستند که با روش‌های مختلف و اخلاقیات متفاوت، قهرمان بازی را آزار داده و در بخش‌های زیادی به ما چیزهایی آموزش داده‌اند.

شخصیت‌های ضد قهرمان معمولا علاقه زیادی به نابودی و کشتار دارند و ترکیب این موضوع با فوران احساسات زنانه همیشه شخصیت‌هایی فوق العاده پیچیده و مرموز را در اختیار ما قرار داده است. حال در این مطلب قصد داریم نگاهی به بهترین ضد قهرمانان زن در بازی ها داشته باشیم.

لی زل در Baldur’s Gate 3

اولین رویارویی ما با لی زل (Lae’zel) در بهترین بازی سال ۲۰۲۳، در حالی رخ داده که ما شمشیر او را بر گلوی خود می‌بینیم. لی زل شخصیتی تند خو و خشن بوده و برای ثابت کردن قدرت و ارزش خود به خدای خود، به هر کاری دست زده و گلوی هر کسی که در مسیرش قرار بگیرد را از لبه تیغ می‌گذارند.

لی زل در بخش‌های زیادی به شما کمک می‌کند، اما اگر به گفته‌های او با دقت گوش کرده و داستان زندگی او را با دقت دنبال کنید، متوجه می‌شوید که زنده یا مرده شما برای او بی معنی بوده و هدف لی زل می‌تواند او را به سرعت از یاری همسو به دشمنی خونین تبدیل کند. از دم تیغ گذراندن قهرمانان مردمی برای او کار سختی نیست!

ینفر ونگربرگ در The Witcher

ینفر (Yennefer of Vengerberg) یکی از عجیب‌ترین و خاص‌ترین شخصیت‌های بازی‌های فانتزی است. ینفر در حالی که در جهانی فانتزی وجود داشته و جادوگری است که کارهای زیادی از دستش بر می‌آید، اهداف زندگی خود را خارج از جهان فانتزی و جادو می‌بیند. هدف اصلی ینفر حفاظت از سیری (Ciri) است! ینفر، سیری را به دلیل روابط پیچیده و عجیب خود با شخصیت اصلی بازی یعنی گرالت ریویا (Geralt of Rivia)، دختر خود می‌داند.

ینفر شخصیت عجیبی داشته و با وجود ارتباط مدوام با جادو، به دلیل اهداف خود معمولا در میان یاران همیشگی ظاهر نمی‌شود. ینفر طی زندگی خود آدم‌های زیادی را از بین برده و کارهایی بسیار بدتر از کشتن انجام داده است، اما در این جهان دوام آورده و سیری را نیز زنده نگه داشته است!

جک در Mass Effect 2

جک (Jack) یکی از پیچیده‌ترین شخصیت‌های دنیای جذاب Mass Effect است. اولین رویارویی ما با او بسیار پر تنش و خشن بوده و جک را در قالب شخصیتی با بی ثباتی روانی و تشنه به خون نمایش می‌دهد. جک هیچ ترسی از کشتن نداشته و به دنبال رستگاری خود هر کار زشتی را انجام می‌دهد.

جک گرچه در قالب شخصیتی ضد قهرمان دیده شده، زندگی سختش باعث شده ما با او هم دردی کرده و به شکل مداوم برای قرار دادن فرصتی دوباره در اختیار او تلاش کنیم. رفتار خشن و اعمال او به وضوح برگرفته از گذشته خونین جک داشته و در نتیجه یکی از بهترین و پیچیده‌ترین شخصیت‌های مس افکت را به ما نشان می‌دهد.

ایدا وانگ در Resident Evil

ایدا وانگ (Ada Wong)، جاسوسی اسرار آمیز با گذشته‌ای راز آلود در سری رزیدنت اویل است. ایدا وانگ معمولا در کنار شخصیت‌های منفی و نابودگر ظاهر شده، با این حال همیشه رفتاری لطیف و آغوشی باز برای لئون کندی (Leon Kennedy) داشته و همین ترکیب، او را تبدیل به شخصیتی پیچیده می‌کند.

اگر پای ویروسی کشنده در میان است، می‌توان اطمینان یافت که ایدا وانگ در صحنه حضور پیدا می‌کند. وانگ برای به دست آوردن اطلاعات از هیچ کار منفی دریغ نکرده و اگر برای به دست آوردن اطلاعات نیاز به خیانت به یاران است، بدون شک و فکر دوباره این کار را انجام می‌دهد!

الی ویلیامز در The Last of Us

الی (Ellie Williams) زندگی فوق العاده سختی را تجربه کرده است. پس از مرگ والدین در شرایطی سخت، متوجه شده او تنها فرصت انسانیت برای بازگشت به زندگی خوش قدیم است و همین موضوع یعنی بار سنگینی تا ابد بر دوش او خواهد بود. جهان الی جهانی ظالم بوده و تنها مردی که به او اهمیت می‌دهد را نیز از او می‌گیرد.

در نسخه دوم الی تبدیل به ماشین کشتار جمعی شده که برای انتقام دست به هر کار اشتباهی می‌زند! الی شخصیتی بسیار تاریک در اعماق بوده که هر کسی را از زن و مرد، پیر و جوان از مسیر خود بر می‌دارد.

ولری در Cyberpunk 2077

سفر وی (V) در جهان سایبرپانک ۲۰۷۷ سفری مملو از فراز و نشیب است. پس از آنکه سر او با گلوله مجروح شده، به لطف ایمپلنت درون مغز خود برای پیشرفت تلاش می‌کند. ایمپلنت درون مغز شروع به رشد و باز سازی مغز او می‌کند. اما باز سازی مغز او نه به معنای زندگی دوباره وی، بلکه به معنای رشد جانی سیلورهند (Johnny Silverhand) در مغز اوست! وی تنها یک هدف دارد و آن زنده ماندن است و برای این کار، از سد هر کسی می‌گذرد!

ولوری ضد قهرمانی کامل بوده که با اهداف مشخص و ثابت و فقط و فقط برای خود، دست به هر خطایی می‌زند! وی در جهان سایبرپانک ۲۰۷۷ با انتخابات منفی و مثبت زیادی روبرو که اغلب آن‌ها خوی ضد قهرمانی او را به خوبی نشان می‌دهند!

بایونتا در Bayonetta

بایونتا از لحاظ زیبایی و البته رفتار زبان زد بوده و معمولا کارهای مثبت و قهرمانانه زیادی به دور از چشم افراد انجام می‌دهد. ابعاد مثبت شخصیت او از ابعاد منفی بیشتر بوده، با این حال همیشه تلاش می‌کند در برابر افراد روی منفی خود را نشان دهد. او ترسی از قضاوت دیگران نداشته و فارغ از عواقب رفتار خود، روی منفی را در برابر افراد قرار می‌دهد.

بایونتا در حقیقت قهرمانی بوده که ماسک ضد قهرمانان را به چشم می‌زند و همین موضوع کافی است که او را در میان بهترین ضد قهرمانان زن در بازی ها قرار دهد. بایونتا همیشه برای ایجاد تعادل در دنیای آشفته تلاش می‌کند.

همانطور که در ابتدای مطلب نیز اشاره شد، این معمولا ضد قهرمانان هستند که به ما درس می‌دهند و ظاهر شدن زنان در قالب ضد قهرمانان، به دلیل غیر قابل پیشبینی بودن معمولا شخصیتی به مراتب گیراتر نسبت به ضد قهرمانان مرد را ارائه می‌دهند. اما به نظر شما بهترین ضد قهرمانان زن در بازی ها کدام هستند؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments