بهترین شخصیت های غیر قابل بازی GTA

۸ مورد از بهترین شخصیت های غیر قابل بازی GTA

داستان وفادارترین‌ها، خائن‌ها، قوی‌ترین‌ها و ضعیف‌ترین‌ها

شخصیت‌های غیر قابل بازی یا همان NPCها نقش فوق العاده مهمی در صنعت ویدیو گیم داشته و استودیو راکستار به خوبی از این موضوع آگاه است. در این مطلب نگاهی به بهترین شخصیت های غیر قابل بازی GTA خواهیم داشت.

بازی Grand Theft Auto اولین بار در سال ۱۹۹۷ برای پلی استیشن به انتشار رسید و سبب تولد یکی از مهم‌ترین سری بازی‌های تاریخ شد. ایده نسخه‌های ابتدایی تعریف داستان تعقیب و گریز مجرمین بود که در ادامه با افزودن داستان‌های بی نظیر، تبدیل به دنیایی برای نمایش دادن زیر و بم دنیای مجرمین شد. در این میان، به غیر از شخصیت‌های اصلی، شخصیت‌های غیر قابل بازی زیادی به پیش برد داستان‌ها کمک کردند که تا ابد در ذهن ما باقی خواهند ماند.

این شخصیت‌های غیر قابل بازی مانند تمام بخش‌های دیگر سری بازی جی تی ای، تمرکز زیادی بر شوخ طبعی و به سخره گرفتن فرهنگ‌های اشتباه داشته‌اند. همین موضوع یکی از دلایل جاوادنه شدن این شخصیت‌هاست. حال در این مطلب قصد داریم از دیدهای مختلف، نگاهی به بهترین شخصیت های غیر قابل بازی GTA داشته باشیم.

کن روزنبرگ

روزنبرگ وکیل ضعیفی است که اولین مرتبه در بازی GTA Vice City به ما معرفی شد. پس از به هم خوردن یک معامله مواد مخدر، کن مجبور به همکاری با شخصیت اصلی این بازی یعنی تامی ورستی برای پیدا کردن خائن شد. ورستی تازه به وایس سیتی پا گذاشته بود و این وظیفه روزنبرگ بود که نه تنها در مسیر یافتن خائن، بلکه در مسیر کسب پول برای پس دادن به رئیس خود کمک کند. البته که پس از مدتی این تامی بوده که به کن کمک کرده تا جان سالم به در ببرد! کن اولین شخصیت غیر قابل بازی بوده که با او روبرو می‌شویم و همین موضوع به تنهایی او را جادوانه کرده است.

لستر کرست

در میان شخصیت‌های فرعی بازی GTA V، معروف‌ترین آن‌ها بدون شک لستر است. او مغز متفکر تمام عملیات گروه سه نفره مایکل، فرانکلین و ترور بوده و از همین رو محبوبیت ویژه‌ای در میان کاربران دارد. البته نباید فراموش کرد که لستر آدمی عصبانی و بد اخلاق بوده که در مواقع زیادی شما را دیوانه می‌کند! با این وجود او پس از سه شخصیت اصلی مهم‌ترین شخصیت این بازی بوده و نمی‌توان او را در این فهرست جای نداد. او همچنین بیشترین حضور را نسبت به دیگر شخصیت‌های فرعی در بازی GTA Online دارد.

بروسی کیبوتز

بروسی یکی از قوی‌ترین و البته یکی از آزار دهنده‌ترین شخصیت‌های غیر بازی تاریخ GTA است. نیکو در موارد زیادی با بروسی همکاری داشته، اما این موضوع باز هم از آزار دهنده بودن بروسی چیزی کم نمی‌کند. شخصیت بروسی با طبیعت طنز آلود جی تی ای به خوبی همسو بوده و همین موضوع او را تبدیل به یکی از بهترین شخصیت های غیر قابل بازی GTA کرده است. علاوه بر آن، عملیات بروسی معمولا سرگرم کننده بوده و باعث می‌شود کاربران با وجود آزار دهنده بودن این شخصیت، از او خسته نشوند.

تونی چیپریانی

بازی GTA 3 اولین نسخه سه بعدی سری جی تی ای بود و توسعه دهندگان نیازمند شخصیت‌هایی قوی برای شرح داستان بازی خود بودند که خوشبختانه در این امر به شدت موفق ظاهر شدند. تونی چیپریانی از بهترین شخصیت های غیر قابل بازی GTA بوده که با قدرت خود در خانواده لئونه، شخصیتی فوق العاده تاثیر گذار است. چیپریانی شخصیتی پر سر و صدا، نترس و جدی داشته که برای دنیای GTA بی نظیر است. همچنین باید اشاره داشت که تونی شخصیت اصلی و قابل بازی عنوان GTA: Liberty City Stories است.

رومن بلیک

رومن، پسر عموی نیکو، شخصیت اصلی بازی GTA IV و دلیل اصلی مهاجرت نیکو به لیبرتی سیتی است. در ابتدا اینگونه به نظر رسیده که رومن شخصی ثروتمند در لیبرتی سیتی بوده، اما در کنار دروغین بودن ثروتمندی رومن، اخلاق بچگانه، بی مسئولیتی و ترس او باعث شده همیشه سربار نیکو باشد. با این وجود او شخصیتی دوست داشتنی بوده که نمی‌توانیم از خود دور کنیم و همین موضوع سبب حضور او در این فهرست شده است.

لنس ونس

لنس در ابتدا شخصیتی دوست داشتنی بوده و دقیقا همان شخصی است که تامی برای رسیدن به ثروت نیاز دارد. لنس شخصیتی با وقار، با اعتماد به نفس و نترس بوده که با همراهی تامی وایس سیتی را از آن خود می‌کنند. اما داستان ما از آنجایی تلخ شده که متوجه می‌شویم لنس دقیقا همان خائنی است که از ابتدای بازی به دنبالش بودیم. لنس پس از مدتی از دوستی نزدیک و دوست داشتنی تبدیل به شخصیت منفی بازی می‌شود. با این وجود کمتر طرفداری لنس را دوست ندارد.

لزلو جونز

عموم شخصیت‌های غیر قابل بازی GTA به دلیل روابط خوب و دوست داشتنی بودن ماندگار شده‌اند، اما شخصیت‌هایی در این دنیا وجود داشته که به دلیل منفور بودن ماندگار شده‌اند. لزلو جونز شخصیتی است که کمتر کسی به او علاقمند بوده و دلیل آن داشتن تمام خصوصیات بد در شخصیت خود است. اما نباید فراموش کرد که طراحی چنین شخصیتی نشان از قدرت توسعه دهندگان سری بازی GTA دارد. همچنین نباید فراموش کرد که لزلو دلیل دوستی دوباره مایکل و ترور است. علاوه بر آن بد نیست بدانید لزلو جونز شخصی حقیقی و یکی از نویسندگان ارشد سری بازی GTA است.

بیگ اسموک

شخصیت‌های غیر قابل بازی GTA بیش از آنکه جملات جالبی بیان کنند، هدف خود را با عمل خود نشان می‌دهند. اما بیگ اسموک یکی از اعضای اصلی گروه گروو استریت، یکی از اشخاصی بوده که با جملات خود در میان ما معروف است. از اصلی‌ترین آن‌ها می‌توان به صحنه سفارش غذا و البته جمله «سی جی، قطار لعنتی رو دنبال کن» اشاره داشت. بیگ اسموک اما شخصیتی به مراتب مهم‌تر از چند جمله خاطره انگیز بوده و یکی از تاثیر گذارترین شخصیت‌ها در تمام جهان GTA است. بیگ اسموک به باور عموم بزرگ‌ترین خائن سری جی تی ای بوده که آن را تبدیل به یکی از باهوش‌ترین شخصیت‌های غیر قابل بازی این سری نیز کرده است.

دنیای جی تی ای دنیایی مملو از رازها، دوستی‌ها، دشمنی‌ها و البته خیانت است و سهم زیادی از آن‌ها بر دوش شخصیت‌های غیر قابل بازی است. از همین رو در این مطلب تلاش داشتیم نگاهی به بهترین شخصیت های غیر قابل بازی GTA داشته باشیم که برای همیشه در خاطر ما خواهند ماند. به نظر شما کدام یک بهترین شخصیت غیر قابل بازی این سری است؟ آیا شخصیت دیگری را برای این فهرست در نظر دارید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

5 6 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا