#مهسا_امینی

اولین تصاویر فیلم Mortal Kombat ساب-زیرو و دیگر شخصیت‌های محبوب را نشان می‌دهد

انتشار نخستین جزئیات از داستان

اولین تصاویر فیلم Mortal Kombat

وب سایت Entertainment Weekly ساعاتی قبل اولین تصاویر فیلم Mortal Kombat را در فضای مجازی به اشتراک گذاشت که تعدادشان به رقم هفت می‌رسد.

وقتی اولین نسخه‌ی مورتال کمبت در سال ۱۹۹۲ میلادی به بازار آمد، به قدری در جلب نظر منتقدان و مخاطبان و همچنین دستیابی به فروش بالا موفق بود که نه تنها زمینه‌ساز ساخت قسمت‌های بعدی شد، بلکه مجموعه‌های بزرگ و کوچک را به سمت تقلید سوق داد. استودیوها و شرکت‌ها سعی کردند با ساخت محصولات مشابهی از جمله Time Killers و Survival Arts به دستاوردهای مشابهی دست یافته اما موفق نشدند. موفقیت‌های تجاری مورتال کمبت همچنین به ساخت دو اقتباس سینمایی منجر شد که تحت عناوین Mortal Kombat و Mortal Kombat: Annihilation در سال‌های ۱۹۹۵ و ۱۹۹۷ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای رفتند. عملکرد ضعیف قسمت دوم، باعث لغو برنامه‌ها برای ساخت سومین اقتباس سینمایی شد.

وارنر اینترتینمنت در سال ۲۰۰۹ میلادی فرنچایز مورتال کمبت را از میدوی گیمز خریداری کرد. با گذشت مدت کوتاهی، این شرکت آمریکایی تصمیم گرفت با همکاری کوین تانچارون (Kevin Tancharoen) ساخت یک اقتباس سینمایی جدید را کلید بزند. فیلمبرداری قرار بود در مارس ۲۰۱۱ میلادی آغاز شود تا در سال ۲۰۱۲ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای برود اما اختلافات مالی جلوی چنین اتفاقی را گرفت. تانچارون که می‌دانست حل مشکلات زمانبر است، ترجیح داد روی فصل دوم Mortal Kombat: Legacy کار کند. او نهایتا پروژه را ترک کرد تا سایمون مک‌کوید (Simon McQuoid) جایگزین شود؛ فردی که هیچ تجربه‌ای در کارگردانی آثار سینمایی و بلند ندارد.

وب سایت Entertainment Weekly ساعاتی قبل یک مطلب اختصاصی منتشر کرد و به واسطه‌ی آن، اولین تصاویر فیلم Mortal Kombat را در فضای مجازی به اشتراک گذاشت. این تصاویر هفت عدد بوده و به ترتیب لیو کانگ و کونگ لائو، جکس، کینو، ساب-زیرو، اسکورپیون و سونیا بلید را نشان می‌دهند. در تصویر پایانی هم با یک شخصیت کاملا جدید به نام کول یانگ مواجه هستیم. او یک قهرمان MMA بود اما حالا از روزهای اوج خود فاصله گرفته است. یانگ که شخصیت اصلی داستان به شمار می‌رود، سعی دارد اطلاعاتی درباره‌ی گذشته‌ی خود به دست بیاورد. تنها سرنخ او هم یک ماه گرفتگی روی بدنش است. طبق دیگر اطلاعات موجود، پروتاگونیست در جریان ماجراجویی خود برای یافتن پاسخ‌هایش با شخصیت‌های مختلف مورتال کمبت ملاقات می‌کند. در ادامه می‌توانید تصاویر را مشاهده کنید:

مطلب اختصاصی Entertainment Weekly تنها شامل اطلاعات اولیه از داستان و تصاویر رسمی نشده و یک گفتگوی اختصاصی سایمون مک‌کوید را هم در خود جای داده است. او در جریان مصاحبه فاش کرد فیلم با یک فلش‌بک به گذشته آغاز می‌شود؛ فلش‌بکی که به ژاپن فئودال رفته و ریشه‌های دشمنی ساب-زیرو با نقش‌آفرینی جو تسلیم (Joe Taslim) و اسکورپیون با نقش‌آفرینی هیرویوکی سانادا (Hiroyuki Sanada) را به تصویر می‌کشد. داستان سپس به زمان آینده برگشته و کول یانگ را برای رسیدن به هدفش، یعنی کسب اطلاعات درباره‌ی گذشته‌اش دنبال می‌کند.

خلق یک شخصیت جدید و قرار دادن آن در جایگاه پروتاگونیست، اقدامی هوشمندانه و در عین حال پرریسک به شمار می‌رود. این اقدام از یک سو باعث می‌شود مخاطبان غیرحرفه‌ای که اطلاعاتی درباره‌ی مورتال کمبت ندارند راحت‌تر با دنیای داستان و شخصیت‌های حاضر در آن آشنا شوند. با این حال، می‌تواند دلسردی طرفداران پروپاقرص این فرنچایز را به همراه داشته باشد. در انتها، لازم به ذکر است فیلم Mortal Kombat از تاریخ ۲۷ فروردین سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۶ آوریل) به صورت همزمان به سینماها و سرویس استریم HBO Max خواهد آمد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا