تا به حال بیش از ۱۴ هزار نفر در مسابقات زولا شرکت کرده‌اند

برندگان مسابقات دو سال گذشته در مجموع ۲۷۵ میلیون تومان جایزه دریافت کرده‌اند

تا به حال بیش از ۱۴ هزار نفر در مسابقات زولا شرکت کرده‌اند سید مجتبی محمودی ۰ ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

در دوره‌ی اول کنفرانس شرکت سورنا گیمز که روز ۲۹ بهمن ماه برگزار شد، آمار جالبی از مسابقات بازی زولا دیدیم که از بین آن‌ها می‌توان به حضور ۱۴ هزار نفر در دوره‌های مختلف این مسابقات اشاره کرد.

مهدی جهانگیری مدیر محصول زولا در ایران و از اعضای شرکت سورنا گیمز، از عملکرد چهار ساله‌ی این بازی در داخل کشور، آمار و ارقامی ارائه داد. بخشی از این اطلاعات به مسابقات برگزار شده با محوریت این بازی اختصاص داشت.

شرکت سورنا گیمز از دو سال پیش اقدام به برگزاری مسابقاتی همچون لیگ زولا کرد که قدمی جدی در برگزاری مسابقات ورزش‌های الکترونیک در ایران محسوب شد. جهانگیری ادعا کرد که مسابقات زولا در حال حاضر، منسجم‌ترین مسابقات در ایران است که به صورت رسمی توسط یک ناشر برگزار و مدیریت می‌شود.

جهانگیری در ادامه گفت که طی این دو سال، بیش از ۱۴ هزار نفر در مسابقات زولا حضور داشتند. به طور دقیق از ابتدای سال ۹۷ تا به حال ۱۴۰۸۳ در قالب ۱۴۳۱ تیم مختلف در این رقابت‌ها ثبت نام کردند. جهانگیری عنوان کرد تیم اکسین که در لیگ سال ۹۷ به مقام قهرمانی رسید، سال ۲۰۲۰ میلادی در جام جهانی زولا شرکت خواهد کرد. در لیگ سال جاری هم تا به حال ۸۰ میلیون تومان بین تیم‌های برنده تقسیم شده است.

جهانگیری در ادامه‌ی صحبت‌های خود گفت که رقابت‌های نهایی سال ۹۸ در اسفند ماه برگزار خواهد شد که در آن، هشت تیم برتر ایران برای کسب جایزه‌ی ۵۰ میلیون تومانی و کسب سهمیه‌ی جام جایزه بزرگ ترکیه در بهار ۹۹ به رقابت خواهند پرداخت. جهانگیری مجموع جایزه‌های اعطا شده از سال ۹۷ تا به حال را ۲۷۵ میلیون تومان اعلام کرد. به گفته‌ی او، اهدای چنین جوایز ارزشمندی باعث ایجاد انگیزه‌ی بالا برای تیم‌ها و بازیکنان شده است و این امید را می‌دهد که به چنین کاری به عنوان یک شغل نگاه کنند.

در کنفرانس امروز آمار دیگری هم از عنوان زولا ارائه شد؛ از جمله این‌که بازی در حال حاضر نزدیک به ۷۰۰ هزار کاربر همزمان دارد. اخبار بیشتر از اتفاقات و رونمایی‌های کنفرانس سورنا گیمز را می‌توانید در سایت سرگرمی مشاهده کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا