نزدیک به ۷۰۰ هزار نفر در ایران به طور فعال زولا بازی می‌کنند

طی چهار سال فعالیت زولا در ایران، بیش از دو میلیون نفر در این بازی ثبت‌ نام کرده‌اند


در اولین دوره‌ی کنفرانس شرکت سورنا گیمز که امروز ۲۹ بهمن ماه برگزار گردید، اعلام شد که بازی زولا پس از چهار سال فعالیت در ایران، نزدیک به ۷۰۰ هزار نفر کاربر فعال دارد.

در کنفرانس امروز، آقای مهدی جهانگیری از شرکت سورنا گیمز و مدیر محصول زولا در ایران، آمار مختلفی را از عملکرد چهار ساله‌ی بازی در داخل کشور ارائه داد. جهانگیری اعلام کرد که طی این چهار سال، بیش از دو میلیون نفر در بازی زولا ثبت‌نام کرده‌اند و در حال حاضر ۷۰۰ هزار نفر به طور فعال آن را تجربه می‌کنند.

او آماری را در رابطه با وضعیت مارکت گیم در ایران شرح داد. به گفته‌ی جهانگیری، وسعت بازار بازی‌ها در ایران ارزشی در حدود ۹۲۰ میلیارد تومان دارد. او تقسیم‌بندی‌ای از جامعه‌ی گیمرها در ایران ارائه کرد که طبق آن ۸۱ درصد بازیکن موبایل و تبلت، ۳۳ درصد بازیکن کنسول و ۲۵ درصد بازیکن رایانه‌های شخصی هستند. با جمع کردن این درصدها به رقم ۱۳۹ درصد می‌رسیم. شاید در ابتدا این رقم عجیب و غیر منطقی باشد، اما جهانگیری در ادامه گفت که افراد بسیاری خود را محدود به یک پلتفرم نمی‌کنند و هر گیمر به طور متوسط روی ۱.۴ پلتفرم در حال بازی‌ست که همین قضیه، رقم نهایی را شکل می‌دهد.

جهانگیری در ادامه گفت که نزدیک به بیست درصد از جامعه‌ی کاربران زولا را زنان تشکیل می‌دهند که درصد قابل توجهی‌ست و ثابت می‌کند این تنها مردان نیستند به سراغ بازی‌های شوتر و رقابتی می‌روند. آمار کلی کاربران از لحاظ به چهار دسته تقسیم شده است که در ادامه می‌بینید.

کاربران ۱۸ تا ۲۴ ساله: ۳۶ درصد

کاربران ۲۴ تا ۳۴ ساله: ۴۷ درصد

کاربران ۳۵ تا ۴۴ ساله:‌ ۱۱ درصد

کاربران ۴۵ تا ۵۴ ساله: ۴ درصد

اولین دوره‌ی کنفرانس شرکت سورنا گیمز میزبان اتفاقات بیشتری هم بود که اخبار آن را می‌توانید در سایت سرگرمی دنبال کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا