شواهد از ساخت نسخه‌ی جدید Bioshock خبر می‌دهند

انتظار چند ساله در آستانه‌ی به پایان رسیدن

نسخه‌ی جدید Bioshock

طی چند روز گذشته اطلاعات زیادی از منابع مختلف در فضای مجازی منتشر شده‌‌اند که همگی به ساخت نسخه‌ی جدید Bioshock اشاره دارند. ظاهراً، یکی از استودیوهای زیرمجموعه‌ی ۲کی گیمز روی آن کار می‌کند.

بازی BioShock Infinite در سال ۲۰۱۳ میلادی برای پلتفرم‌های هدف عرضه شد و از آن زمان تاکنون هیچ خبر رسمی از نسخه‌ی جدید این فرنچایز در فضای مجازی نشد. با اینحال، نسخه‌ی جدید Bioshock بیشتر از هر زمان دیگری به واقعیت نزدیک شده است. هفته‌ی گذشته بود که شرکت تیک‌-تو اینتراکتیو با برگزاری یک جلسه، گزارش مالی خود را برای سه ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۹ میلادی  به اشتراک گذاشت. استراس زلنیک (Strauss Zelnick)، مدیرعامل شرکت، در جریان این جلسه اعلام کرد علاوه بر یک آی‌پی کاملاً جدید، نسخه‌‌های جدید بزرگ‌ترین فرنچایزهای آن‌ها هم مراحل توسعه را پشت سر می‌گذارند.

مدتی کوتاهی پس از این اتفاق، یک آگهی برای استخدام طراح ارشد محتوای End Game روی وبسایت ۲کی گیمز قرار گرفت. تا به اینجای کار، هیچ نکته‌ی قابل‌توجهی دیده نمی‌شود اما ماجرا از جایی جالب می‌شود که بدانید فرد مورد نظر قرار است در شهر نوواتای ایالت کالیفرنیا مشغول به کار شود. طبق گزارشی که وبسایت کوتاکو سال گذشته‌ی میلادی منتشر کرده بود، ۲کی گیمز شعبه‌ی جدید خود را در این شهر تاسیس کرده تا روی نسخه‌ی جدید BioShock کار کند. این استودیو در حال حاضر هیچ نام رسمی ندارد و با اسم رمز ۲کی پارک‌ساید شناخته می‌شود.

طبق اطلاعاتی که در آگهی استخدام آمده، فرد برگزیده روی ساخت مجموعه‌ای از سیستم‌ها و ماموریت‌ها کار خواهد کرد. این موارد قرار است محتویات بیشتری را در یک محصول سرویس مانند در اختیار طرفداران پرشور قرار دهد. با توجه با این توضیحات، می‌توان نتیجه گرفت که نسخه‌ی جدید فرنچایز Bioshock همانند Destiny 2 یا Ghost Recon: Breakpoint به‌صورت یک سرویس عرضه می‌شود و قرار است برای چندین سال محتویات تازه دریافت کند. ماجرا به همینجا ختم نمی‌شود. یکی از کاربران فروم رددیت اخیراً نام تعدادی از کارمندان کنونی استودیو ۲کی پارک‌ساید را به‌ اشتراک گذاشته که در میان آن‌ها اسامی تعدادی از توسعه‌دهندگان قدیمی Prey و BioShock دیده می‌شود.

در حال حاضر مشخص نیست که ۲کی گیمز چه برنامه‌هایی در سر دارد اما اگر نسخه‌ی بعدی BioShock در دست ساخت باشد، به احتمال بسیار برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس اسکارلت عرضه خواهد شد؛ زیرا فاصله‌ی چندانی با آغاز نسل نهم کنسول‌ها و عرضه‌ی جهانی آن‌ها نداریم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا