نسخه تاریک شخصیت مون نایت از کاراکتر بازی Mortal Kombat الهام گرفته شده است

الهام جالب مارول از بازی مورتال کمبت

نسخه تاریک شخصیت مون نایت از کاراکتر بازی Mortal Kombat الهام گرفته شده است سید مصطفی نخلی ۰ ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ مارول
نسخه تاریک شخصیت مون نایت

مارول در شماره ۴ کمیک Strange نسخه تاریکی از شخصیت Moon Knight به‌نام شوالیه سایه (Shadow Knight) معرفی کرده که در حقیقیت از یکی از کاراکترهای بازی مورتال کمبت (Mortal Kombat) الهام شده است. برای این‌‌که از قدرت و ارتباط این شخصیت به کاراکتر مورتال کمبت پی‌ببریم، باید قسمت ۴ کمیک Strange نوشته جد مک‌کی (Jed Mackay) و منتشر شده در سال ۲۰۲۲ را برسی کنیم. در دنیای این کمیک دکتر استرنج (Doctor Strange) مرده و سمت جادوگر اعظم (Sorcerer Supreme) به کلیا، همسرش اهدا شده است. کلیا در تلاش است که استفن استرنج را احیا کند، در این راستا توجه چندین دشمن مختلف از جمله گروه گانگستری معروف به اسم رز (Rose) را به خود جلب کرده است و همچنین باید با Blasphemy Cartel که قهرمانان مرده را برای اهدافی پلید احیا می‌کند، مبارزه کند.

در ادامه کلیا مادرش را در Sanctum Santorum ملاقات می‌کند که مورد حمله کارتل قرار گرفته است، کارتل از قدرتش استفاده و موجودی را علیه کلیا احضار می‌کند. این موجود شباهت زیادی به شخصیت مون نایت دارد اما در واقع نسخه تاریکی از این کاراکتر است و به کلیا و مادرش حمله می‌کند. در طول نبرد مشخص می‌شود که Shadow Knight در حقیقت شخص نیست بلکه پیکری از روح‌های مختلف است. در واقع این شخصیت از روح‌های متنوعی تشکیل شده و قادر است تعداد زیادی از روح‌ها را به یکدیگر پیوند بزند. این توانایی شدو نایت دقیقا شبیه قدرت کاراکتر ارمک (Ermac) از قدرتمندترین مبارزان مورتال کمبت است.

علاوه بر این طراحی شخصیت ارمک الهامی از اسکورپیون (Scorpion) و ساب زیرو (Sub Zero) بود و الگو بسیار مناسبی برای طراحی شخصیت‌های گوناگون مانند رپتایل (Reptile) و رین(Rain) تلقی می‌شد. با بهبود گرافیک و طراحی فرنچایز مورتال کمبت، داستان شخصیت ارمک روایت شد که این کاراکتر در اصل متشکل از روح‌هایی که در جنگ مرده‌اند است. در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای ساخت بازی ویدیویی مارول کمیکس (Marvel Comics) در مقابل مورتال کمبت وجود ندارد. البته نسخه موتال کمبت علیه دی‌سی کمیکس ساخته شده است. با این حال اگر جهان مارول با مورتال کمبت ترکیب شوند، قطعا مشاهد تقابل ارمک و نسخه تاریک شخصیت مون نایت بسیار هیجان‌انگیز و جالب خواهد بود.

نظر شما درباره نسخه تاریک شخصیت مون نایت چیست؟ آیا این کاراکتر پتانسیل خوبی به اندازه Moon Knight دارد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا