اولین تریلر مینی سریال The Stand با نقش‌آفرینی امبر هرد از راه رسید

این اثر تنها ۱۰ قسمت خواهد داشت

شبکه‌ی CBS در جریان یکی از پنل‌های New York Comic Con اولین تریلر مینی سریال The Stand را برای علاقه‌مندان به نمایش گذاشت.

The Stand که در فارسی با ترجمه‌ی ایستادگی شناخته می‌شود، یکی دیگر از رمان‌های شاخص استیون کینگ (Stephen King) است؛ رمانی که قصد دارد قصه‌ای شبیه به The Lord of the Rings را در آمریکا و در دوران معاصر روایت کند. این کتاب جدا از دریافت بازخوردهای بسیار عالی، برای دریافت جایزه‌ی بهترین رمان از سوی مراسم World Fantasy Award نامزد شد اما نهایتا رقابت را به Gloriana نوشته‌ی مایکل مورکوک (Michael Moorcock) باخت.

استودیوی برادران وارنر و شرکت CBS Films بین سال‌های ۲۰۱۱ الی ۲۰۱۶ میلادی سعی کردند رمان ایستادگی را به فیلمنامه تبدیل کرده و بر اساس آن یک اثر سینمایی بسازند. در جریان فاز پیش‌تولید عوامل به این نتیجه رسیدند که یک کتاب هزار صفحه‌ای را نمی‌توان در قالب اثری سینمایی تولید کرد و در عین حال، به ریشه‌ها پایبند بود. از همین رو، به یک چهارگانه تبدیل شد. هدفگذاری با گذشت مدتی تغییر کرد و نهایتا ساخت یک مینی سریال در دستور کار قرار گرفت.

شبکه‌ی CBS در جریان رویداد آنلاین New York Comic Con اولین تریلر مینی سریال The Stand را پخش کرد. داستان در آینده‌ای پساآخرالزمانی جریان دارد؛ زمانی که یک بیماری واگیردار شیوع یافته و نسل انسان را در آستانه‌ی انقراض قرار داده است. در چنین شرایطی، بازماندگان دو رویا می‌بینند: رویای اول، زنی سیاهپوست و ۱۰۸ ساله را نشان می‌دهد که فرد را به مزرعه‌ی خود دعوت می‌کند؛ دومین رویا هم شامل ملاقات با فرد ترسناکی است که خود را رندال فلگ می‌نامد. اینطور که به نظر می‌رسد، ابیگیل نماینده‌ی خدا در این شرایط سخت بوده و سعی دارد مردم را در کنار هم قرار دهد اما فلگ از قدرت‌های فراانسانی برخوردار بوده و اهداف شیطانی‌ای را در ذهن خود می‌پروراند.

رمان ایستادگی شامل شخصیت‌های زیادی می‌شود که هر کدام سرنوشت متفاوتی دارند؛ سرنوشت‌هایی که نهایتا به هم گره می‌خورند. همین تعداد بالای شخصیت هم باعث شده بود بسیاری از کارگردانان و فیلمنامه‌نویسان تنها برای مدت کوتاهی روی پروژه کار کرده و نهایتا انصراف دهند. با وجود چنین چالشی، جاش بون (Josh Boone) به همراه استیون کینگ توانست فیلمنامه‌های نهایی را آماده و سریال را بر اساس آن‌ها کارگردانی کند. جدیدترین محصول CBS در جلوی دوربین هم نام‌های شناخته شده‌ای دارد که برای مثال می‌توان به امبر هرد (Amber Heard)، جیمز مارسدن (James Marsden)، ووپی گلدبرگ (Whoopi Goldberg) و الکساندر اسکارگارد (Alexander Skarsgård) اشاره کرد.

در پایان، لازم به ذکر است The Stand تنها ۱۰ قسمت داشته و قسمت اول آن در تاریخ ۲۷ آذر (مصادف با ۱۷ دسامبر) پخش می‌شود. قسمت پایانی هم در تاریخ ۳۰ بهمن (مصادف با ۱۸ فوریه‌ی سال ۲۰۲۱ میلادی) به نمایش گذاشته خواهد شد. پخش سریال به صورت هفتگی برنامه‌ریزی شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا