1%
  • 0/10

یک بازیکن ماینکرفت سازه‌ای را بر اساس انیمه Spirited Away طراحی کرد

بازگشت به شهر اشباح

یک بازیکن ماینکرفت سازه‌ای را بر اساس انیمه Spirited Away طراحی کرد ۰ ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ اخبار بازی کپی لینک
بازیکن ماینکرفت

یک بازیکن ماینکرفت (Minecraft) توانست ساختمانی را بر اساس انیمه پرآوازه استودیو جیبلی (Studio Ghibli) طراحی کند.

یک بازیکن ماینکرفت اخیرا نمونه‌ای از انیمه Spirited Away را در این اثر طراحی کرده که در شبکه‌های مجازی مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. طراحی فوق‌العاده سازه‌ای که از انیمه مذکور الهام گرفته شده، ذهن هر فرد خوش ذوقی را به 20 سال پیش و هنگام انتشار انیمه اصلی می‌برد.

رد پای شهرت استودیو جیبلی در ساخت انیمه‌های جذاب را می‌توان از سالی همچون 2001 دنبال نمود که با عرضه Spirited Away طوفانی را در دنیا به پا کرد. باکس آفیس بین‌المللی انیمه یادشده در زمان خود به بیش از 400 میلیون دلار رسید که باعث شد تا یک دهه سلطنت بی چون و چرای خود را به عنوان پردرآمدترین انیمیشن تثبیت نماید. طی سال‌های متمادی اثر بی‌نظیر هایائو میازاکی (Hayao Miyazaki) الهام‌بخش سیر بی‌شماری از طرفداران در خلق آثار هنری بود؛ این طراحی‌های جذاب را می‌توان از ساختمان‌های ماینکرفت تا جزیره‌های خلق‌شده در بازی Animal Crossing: New Horizons به خوبی مشاهده نمود. این‌ها تنها گوشه‌ای از تاثیر میازاکی و تیم مستعد او در استودیو جیبلی بر دوستداران ایشان به حساب می‌آیند.

یکی از این طراحی‌های اعجاب‌انگیز را می‌توان در سازه ساخته‌شده توسط یک بازیکن ماینکرفت با نام کاربری sheepishhuske در فروم ردیت مشاهده نمود که حمام معروف Spirited Away را بازسازی کرده است. این سازه چندطبقه به طور ویژه‌ای یادآور Aburaya یکی از مکان‌های نمادین اثر استودیو جیبلی است، جایی که ارواح گرد هم جمع می‌شدند تا انرژی خود را بازیابی نمایند. بازیکن ماینکرفت مدعی‌ست که ساخت این اثر حدود یک هفته زمان برده تا از اول طراحی شود.

در حالی که بسیاری از طرفداران در بخش نظرات علاقه خود به گشت و گذار در این مکان را ابراز کردند، این بازیکن ماینکرفت هنوز دنیای ساخته‌‌شده خود را به صورت عمومی در دسترس قرار نداده است. این امر احتمالا به این دلیل است که فضای داخلی هنوز به طور کامل ساخته و پرداخته نشده و به زمان بیشتری نیاز دارد. با این حال بازیکنان زیادی در ماینکرفت جهان‌هایی را با معماری انیمه Spirited Away تثبیت کرده‌اند که علاقه‌مندان می‌توانند با کمی جست و جو آن‌ها را یافته و به گشت و گذار در آنجا بپردازند.

با توجه به اینکه 12 سال از انتشار بازی Minecraft می‌گذرد، این بازی محبوب استودیو Mojang هنوز هم پلیرهای زیادی را به سمت خود جذب کرده و هر ماهه سیل عظیمی از استریم‌ها را می‌توان در توییچ و یوتیوب یافت کرد که دریچه‌ای تازه از خلاقیت را به سوی این اثر سندباکس باز می‌نمایند. بنابراین باید توجه داشته باشید متنی که مطالعه کردید، تنها خلاقیت یک بازیکن ماینکرفت بوده و موارد بیشمار دیگری در اثر یادشده وجود دارند که در ظرفیت این مطلب نمی‌گنجد.

اما اگر بخواهیم کمی از ماینکرفت و موجانگ فاصله بگیریم، باید توجه شما را به اثر بعدی استودیو جیبلی جلب نمایم. انیمه بعدی تیم سازنده هایائو میازاکی جهت عرضه در تابستان امسال برای ژاپن برنامه‌ریزی شده است، این در حالی‌ست که تاریخ انتشار نسخه بین‌المللی هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. آقای هایائو میازاکی خود هم نویسندگی و هم کارگردانی انیمه پیش رو را بر عهده دارد که نوید یک اثر جذاب را به مخاطبان می‌دهد. در این فاصله تا زمان انتشار اثر جدید میازاکی، طرفداران می‌توانند از پارک جیبلی بازدید نمایند که در ماه نوامبر درهای خود را به سوی علاقه‌مندان باز گشود.

بازی ماینکرفت نیز در حال حاضر جهت تجربه روی پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، سوییچ و گوشی‌های هوشمند در دسترس می‌باشد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments