#مهسا_امینی

فروش بازی Minecraft از مرز ۲۰۰ میلیون نسخه عبور کرد

هر ماه ۱۲۶ میلیون نفر به بازی کردن ماین‌کرفت مشغول هستند

فروش بازی Minecraft

طبق اعلام شرکت مایکروسافت، فروش بازی محبوب Minecraft هم‌اکنون از مرز ۲۰۰ میلیون نسخه عبور و رکورد جدیدی ثبت کرده است.

دیروز بود که از اقدامات جدید استودیوی سازنده‌ی بازی Minecraft و تغییر نام آن به Mojang Studios خبری منتشر کردیم. یک روز پس از این اتفاق خانم Helen Chiang رئیس این استودیو، طی یک پست در سایت Xbox جزئیات و اطلاعات جالبی را از وضعیت فعلی این بازی بسیار محبوب ارائه داد.

در پی تعطیل شدن مدارس و مراکز آموزشی در دنیا به خاطر شیوع ویروس کرونا، تیم Mojang Studios تصمیم گرفتند تا برای مدتی نسخه‌ای از بازی ماینکرفت با نام Minecraft: Education Edition را به صورت رایگان قرار دهند. این نسخه همان طور که از اسمش هم پیداست، به طور اختصاصی برای آموزش و ویژه‌ی محیط‌های آموزشی ساخته شده است. در کنار آن یک‌سری محتوای مربوط هم به طور رایگان تا پایان ماه ژوئن در دسترس قرار داد. خانم چیانگ عنوان کرد که از زمان این اقدام در ۲۴ مارس (۵ فروردین) بیش از ۵۰ میلیون نفر این نسخه را دانلود کرده‌اند.

دیگر آمار مهم، مربوط به فروش کلی بازی از زمان انتشار خود تا به حال می‌شود. چیانگ اعلام کرد که فروش بازی Minecraft هم‌اکنون از مرز ۲۰۰ میلیون نسخه گذشته و رکورد فوق‌العاده‌ی دیگری را به نام خود ثبت کرده است. همچنین هر ماه حداقل ۱۲۶ میلیون نفر به تجربه‌ی این اثر مشغول می‌شوند. این آمار در حالی ثبت شده است که بازی پیش از خریداری توسط مایکروسافت در سال ۲۰۱۶ میلادی ۵۰ میلیون بازیکن داشت که این موضوع افزایش ۱۵۰ میلیونی بازیکنان این اثر را طی تنها چهار سال تعبیر می‌کند.

بازی Minecraft دو روز پیش سالگرد یازده سالگی خود را جشن گرفت؛ زمانی که «مارکوس پرسون» با لقب Notch خالق اصلی بازی، برای اولین بار آن را در دسترس عموم قرار داد. هم‌اکنون ماینکرفت به یک فرنچایز بزرگ و بسیار محبوب تبدیل شده که محصولات دیگری هم بر اساس آن در حال تولید هستند که جدیدترین آن‌ها یعنی بازی Minecraft Dungeons هفته‌ی دیگر در دسترس قرار خواهد گرفت.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا