لطفا از حالت Power Saver در ایکس باکس استفاده کنید + مزایای حالت Power Saver

مایکروسافت، دوست دار کاربران و محیط زیست!

حالت Power Saver‌ در ایکس باکس

مایکروسافت همیشه و از سال‌های دور به پشتیبانی و آگاه سازی کاربران و تلاش برای سهولت استفاده از محصولات خود، در عین احترام به باورهای عمومی معروف بوده است و امروز شاهد چشمه‌ای جدید از تمهیدات مثبت مایکروسافت هستیم.

شرکت مایکروسافت طی بیانیه‌ای از کاربران کنسول‌های ایکس باکس درخواست کرد که کنسول‌های خود را در حالت Energy Saver یا ذخیره انرژی قرار دهند. شرکت مایکروسافت سال گذشته به روزرسانی را برای کنسول‌های خود منتشر کرد که طی آن کنسول شما در حالت ذخیره نیرو نیز نرم افزارها و بازی‌های شما را به روزرسانی و دانلود می‌کند، ولی متاسفانه با استقبال چندانی از طرف کاربران روبه رو نشد. یکی از بزرگ‌ترین مزایای این حالت، ذخیره چشم گیر انرژی است. حالت Instant On در کنسول‌های ایکس باکس، بیش از ۲۰ برابر انرژی نسبت به Energy Saver مصرف می‌کند.

گرچه این ویژگی جدید نیست، مایکروسافت شب گذشته تلاش کرد بار دیگر وجود این ویژگی بسیار کاربردی را طی پستی در بلاگ ایکس باکس به کاربران گوش زد کند و باید گفت که این ویژگی بسیار با ارزش و دوست داشتنی است. این ویژگی در حالی که عمر کنسول را افزایش و مصرف برق شما را کاهش می‌دهد، این اجازه را به شما داده که با خاموشی کامل کنسول، بتوانید به روزرسانی‌های مورد نیاز را انجام دهید.

در گذشته حالت Instant On برای کنسول‌های ایکس باکس به طور پیش فرض انتخاب شده بود و این در حالی است که مایکروسافت به تازگی، بدون سر و صدا با انتشار به روزرسانی‌های اخیر حالت Energy Saver را به عنوان حالت پیش فرض قرار داده است. مایکروسافت همچنین به تازگی اعلام کرده که ایکس باکس تا سال ۲۰۳۰ به نحوی طراحی خواهد شد که اجزای آن به طور کامل قابل بازیافت باشند. آن‌ها در حال حاضر نیز از مواد قابل بازیافت در کنسول ایکس باکس سری اس و البته کنترلرهای خود استفاده می‌کنند. علاوه بر آن، مرکز داده‌های آزور (Azure) که وظیفه ذخیره داده‌های ابری ایکس باکس را بر عهده دارند تا سال ۲۰۲۵ به طور کامل از انرژی‌های تجدید پذیر بهره خواهند برد.

به گفته مایکروسافت در همین راستا، آن‌ها قصد دارند بیش از پیش کاربران را نسبت به مصرف انرژی آگاه ساخته تا آثار مخرب بر محیط زیست را کاهش دهند. آن‌ها به نحوی استفاده از حالت Energy Saver را آغاز بخش راهی بزرگ برای کمک به محیط زیست و آینده‌ای سالم‌تر می‌دانند. نظر شما درباره تمهیدات مایکروسافت در برابر سلامت محیط زیست چیست؟ فکر می‌کنید این اقدامات به محبوبیت هر چه بیشتر ایکس باکس و مایکروسافت کمک می‌کند؟ منتظر نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا