#مهسا_امینی

فیل اسپنسر از افزایش سرعت تولید ایکس‌باکس سری ایکس و اس می‌گوید

احتمال استفاده از روش‌های جدید برای پیش فروش وجود دارد

افزایش سرعت تولید ایکس‌باکس سری ایکس و اس

فیل اسپنسر مدیر بخش ایکس‌باکس در مصاحبه‌ی اخیر خود از افزایش سرعت تولید ایکس‌باکس سری ایکس و اس در آینده خبر داده است.

کمبود موجودی کنسول‌ها در آغاز نسل جدید، اتفاق تازه‌ای نبوده و مشابه‌اش سال‌ها قبل اتفاق افتاده بود. با این حال، همه‌گیری ویروس کرونا و اعمال محدودیت‌های مختلف توسط دولتمردان باعث شد وخامت اوضاع بسیار بیشتر از گذشته باشد. در ابتدا گمان می‌رفت این مشکل با گذشت چند هفته حل شده و موجودی فروشگاه‌ها افزایش یابد اما چنین چیزی را شاهد نیستیم. در ضمن، کنسول‌های جدید مایکروسافت و سونی هم اکنون با قیمت‌های گزاف و غیرمنطقی در بازارهای غیررسمی به فروش می‌رسند؛ موضوعی که بسیاری از علاقه‌مندان به بازی‌های ویدیویی را به سمت انتظار سوق داده است.

فیل اسپنسر (Phil Spencer) مدیر بخش ویدیو گیم مایکروسافت چندی پیش در پادکست Xbox حاضر شد تا درباره‌ی موضوعات مختلف صحبت کند. مطابق انتظار، یکی از سوالات مطرح شده به افزایش سرعت تولید ایکس‌باکس سری ایکس و اس مربوط می‌شود. اسپنسر در پاسخ گفت تمام تلاش خود را به کار گرفته تا نرخ تولید را بیشتر کند:

مردم از من می‌پرسند چرا کنسول‌های بیشتری تولید نکردید؟ چرا روند تولید را زودتر آغاز نکردید؟ چرا عرضه‌ی کنسول‌ها را زودتر آغاز نکردید؟ برای یافتن پاسخ این سوالات باید به فیزیک و مهندسی رجوع کرد. اینطور نیست که نخواهیم تولید و عرضه را افزایش دهیم. تمامی خط‌های تولید هم اکنون فعال هستند.

هفته‌ی قبل تلفنی با لیسا سو (Lisa Su) مدیرعامل اجرایی AMD صحبت می‌کردم. از او پرسیدم چطور می‌توانیم سرعت تولید ایکس‌باکس سری ایکس و اس را افزایش دهیم؟ می‌بینید، تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا چنین اتفاقی را ممکن کنیم.

البته فقط ما با چنین مشکلی دست و پنجه نرم نمی‌کنیم. به طور مشخص، پلی‌استیشن 5 هم عرضه‌ی محدودی دارد. وقتی به [جو موجود پیرامون] کارت‌های گرافیک AMD و انویدیا نگاه می‌کنید، متوجه می‌شوید شور و اشتیاق زیادی در صنعت ویدیو گیم وجود دارد. نشانه‌های این موضوع را می‌توانید در بحث فروش کنسول‌ها و بازی‌ها ببینید. هر چند، در بحث سخت‌افزار با کمبودهایی مواجه هستیم.

در حال حاضر، تمام تلاشمان را به کار گرفته‌ایم. تیم‌های دخیل در تولید کنسول‌ها به شدت متعهد هستند. من از کاربران بابت انتظار برای تولید تعداد بیشتری از دستگاه‌ها ممنون هستم.

افزایش سرعت تولید ایکس‌باکس سری ایکس و اس

طبق بررسی‌هایی که صورت گرفته، دلالان نقش بسزایی در تشدید وخامت اوضاع داشته‌اند. آن‌ها از نرم‌افزارها استفاده می‌کنند تا کنسول‌هایی که به فروشگاه‌ها آمده را در کمترین زمان ممکن خریداری کنند. دلالان ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس را با قیمت‌های مختلفی می‌فروشند اما اگر بخواهیم میانگین بگیریم، پرچمدار مایکروسافت و کنسول مقرون‌به‌صرفه‌اش در بازارهای غیررسمی به ترتیب ۸۶۵ و ۴۶۹ دلار قیمت‌گذاری شده‌اند.

فیل اسپنسر در مصاحبه‌ای که چند وقت پیش با The Verge انجام داده بود به قدیمی بودن مدل فروش کنسول توسط مایکروسافت اعتراف کرد؛ موضوعی که شرایط مناسبی را برای دلالان به وجود آورده است. مدیر ایکس‌باکس گفت بحث‌های مختلفی در داخل شرکت صورت گرفته و مدل‌های فروش مختلفی بررسی شده است. یکی از موارد، پرداخت مبلغی تحت عنوان پیش‌پرداخت توسط خریدار است. در این حالت، مایکروسافت تضمین می‌کند دستگاهی که فرد سفارش داده در تاریخی مشخص به دستش خواهد رسید.

او در ادامه‌ی صحبت‌های خود به صف کشیدن در بیرون از مغازه و انتظار برای رسیدن نوبت اشاره کرد که از گذشته تاکنون تغییری در آن به وجود نیامده است. فیل اسپنسر نهایتا گفت باید ریسک را پذیرفته و به سمت روش‌های جدید در فروش حرکت کرد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا