مایکروسافت ایده‌های جسورانه‌ای برای رقابت با سونی در نسل آینده دارد

مایکروسافت اشتباهات عرضه‌ی ایکس‌باکس وان را برای Xbox Series X تکرار نخواهد کرد

رقابت مایکروسافت با سونی

فیل اسپنسر مدیر بخش ایکس‌باکس، در مصاحبه‌ای تازه به ارائه‌ی توضیحاتی درباره‌ی رقابت مایکروسافت با سونی در نسل آینده‌ی کنسول‌ها پرداخت.

اسپنسر این هفته مهمان پادکست Gamertag Radio بود که در آن به تاریخچه‌ی ایکس‌باکس و همچنین برنامه‌های مایکروسافت برای نسل بعد پرداخته شد. اشتباهات مایکروسافت در ابتدای نسل هشتم باعث شد که کنسول ایکس‌باکس وان عملکردی نسبتا ضعیفی در سال‌های اول انتشار داشته باشد و در نتیجه، از رقیب خود یعنی سونی عقب بیافتد، اما اسپنسر در پادکست گفت که نه تنها این اشتباهات تکرار نخواهد شد، بلکه مایکروسافت برای رقابت با سونی ایده‌های جسورانه‌ای دارد. اسپنسر که خود ایده‌ی رونمایی زودهنگام Xbox Series X را در مراسم The Game Awards 2019 مطرح کرد، در ابتدا در مورد این کار مردد بود که در نهایت بابتش به اطمینان رسید.

ما این تصمیم (رونمایی زودهنگام کنسول) را گرفتیم. این تصمیم در واقع با اصرار یکی از مدیران بخش مارکتینگ گرفته شد؛ او عالی است. او فقط در یک اتاق ایستاد و گفت «ما باید کاری جسورانه انجام دهیم. چیزی که هرگز پیش از آن انجام نداده‌ایم».

بگذارید با این مسئله روبرو شویم؛ ما در موقعیتی در بازار نیستیم که می‌خواستیم در نسل گذشته باشیم. فکر نمی‌کنم که ما بخواهیم دوباره به روند قبل برگردیم و کارمان را طوری گسترش دهیم که همیشه انجام می‌دادیم. باید کارهای جدیدی بکنیم. صادقانه بگویم، وقتی او (مدیر مارکتینگ) برای اولین بار ایده را برای من مطرح کرد، من خیلی مایل نبودم. من این طور بودم که «خب، آن‌جا قرار است کلی بازی دیگر باشد…».

اسپنسر همچنین عنوان کرد که از استراتژی و چشم‌انداز «جف کیلی» خالق و تهیه‌کننده‌ی مراسم The Game Awards و این‌که چگونه آن را به بزرگ‌ترین مراسم صنعت بازی‌های ویدیویی تبدیل کرده، تحت تاثیر قرار گرفته است. همین باعث شد تا اسپنسر به این ایده برسد که رونمایی نسل بعدی ایکس‌باکس را در این مراسم انجام دهد.

رقابت مایکروسافت با سونی این روزها وارد مرحله‌ی جدیدی شده است. در حال حاضر هر چقدر که مایکروسافت به انتشار زودتر جزئیات و اطلاعات از Xbox Series X تمایل دارد، سونی ترجیح می‌دهد تا دست رقیب بیشتر رو شود و سپس استراتژی‌های خود را برای PS5 تعیین کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا