احتمال آغاز فاز تحقیقاتی جدید معامله اکتیویژن و مایکروسافت در انگلستان

نیاز به قرارداد جدید!

معامله اکتیویژن و مایکروسافت در انگلستان

سازمان رقابت و بازار انگلستان به تازگی از احتمال شروع فاز تحقیقاتی جدید معامله اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت خبر داده است.

اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که روز گذشته دادگاه فدرال آمریکا در حکمی رسما خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت را تایید کرد و برخلاف انتظارها، کمیسیون تجارت فدرال آمریکا به خاطر عدم ارائه اسناد کافی، در این پرونده شکست خورد.

در پی پیروزی ردموندی، طولی نکشید که مایکروسافت با رگولاتوری انگلستان نیز به توافق رسید و بر این اساس، دیگر جلسه دادگاه رسیدگی به این پرونده در روز ۲۸ جولای (ششم مرداد ماه) در انگلستان برگزار نخواهد شد. گفته شده که طرفین بار دیگر بر سر خرید این کمپانی با یکدیگر مذاکره خواهند کرد.

در همین راستا، سازمان رقابت و بازار انگلستان ضمن اعلام آمادگی برای آغاز دور جدید مذاکرات، در پیامی اعلام کرد که ممکن است یک فاز تحقیقاتی جدید برای معامله اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت برگزار شود. البته، آن‌ها بار دیگر تاکید کردند که تصمیم قبلی اتخاذ این سازمان همچنان پابرجا است.

متن بیانیه رگولاتوری انگلستان به شرح زیر است:

پس از انتشار گزارش نهایی، هر دو طرف فرصتی برای ارائه راه‌‎حل‌های جدید خود ندارند. با این حال، آن‌ها می‌توانند یک قرارداد تازه تنظیم کنند تا فاز تحقیقات جدیدی آغاز شود. مایکروسافت و اکتیویژن نشان دادند که در حال تغییر یک سری تراکنش‌ها هستند که CMA نیز این بار نیز با اساس و پایه جدید با آن‌ها همکاری خواهد کرد.

این صحبت‌ها کماکان در مراحل ابتدایی خود قرار دارند و ماهیت و زمان‌بندی تغییرها در گام‌های بعدی مشخص خواهند شد. اگرچه اکتیویژن و مایکروسافت قصد دارند درخواست تجدید نظر آن‌ها متوقف شود، اما تصمیم قبلی سازمان رقابت و بازار انگلستان همچنان پابرجا است.

در حال حاضر نمی‌توان سرنوشت این معامله در بریتانیا را پیش‌بینی کرد. با این حال، مایکروسافت با وجود اسناد لو رفته در دادگاه فدرال آمریکا، توانست FTC را شکست دهد. از این رو، باید منتظر ماند و دید که توقف برگزاری جلسه دادگاه و شروع دور جدید مذاکرات به چه صورت پیش خواهد رفت. پیش‌تر شایعه شده بود که در صورت عدم تایید این معامله توسط سازمان CMA، شرکت مایکروسافت خدمات خود در بریتانیا را متوقف خواهد کرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا