بازی اکشن Metro Exodus طی روزهای آینده راهی استیم می‌شود

نوش دارو پس از مرگ سهراب

بازی اکشن Metro Exodus

زمان زیادی تا پایان انتظار نمانده و بازی اکشن Metro Exodus هفته‌ی آینده روی فروشگاه استیم در دسترس قرار خواهد گرفت. این بازی یک سال در انحصار فروشگاه اپیک بوده است.

پس از شش سال انتظار، بالاخره نسخه‌ی جدید سری بازی‌های مترو تحت عنوان Metro Exodus سال گذشته‌‌ی میلادی در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت. داستان این قسمت پس از Metro: Last Light جریان دارد؛ شخصیت‌های اصلی داستان از جمله آرتیوم، آنا و ژنرال میلر سفری را آغاز کرده‌اند تا منطقه‌ای عاری از پرتوهای رادیواکتیو و هر گونه گروه‌های مسلح پیدا کرده و باقی افراد را برای زندگی به آنجا انتقال دهند. این اکشن اول شخص اواسط فوریه‌ی سال گذشته منتشر شد اما نسخه‌ی رایانه‌های شخصی آن در انحصار فروشگاه اپیک قرار گرفت.

اگر از آن زمان تاکنون منتظر نسخه‌ی استیم Metro Exodus بودید، خبر خوشی برای شما داریم. انتظارها به پایان رسیده است و جدیدترین نسخه‌ی سری بازی‌های مترو در تاریخ ۲۶ بهمن (مصادف با ۱۵ فوریه)، دقیقا یک سال پس از عرضه، روی استیم در دسترس قرار می‌گیرد. طبق قراردادی که مابین دیپ سیلور و اپیک گیمز امضا شده بود، Exodus باید به مدت یک سال در انحصار فروشگاه این شرکت می‌ماند. سازندگان بازی در استودیوی 4A Games ضمن تایید انتشار این بازی روی استیم، ساعت دقیق عرضه در کشورهای مختلف را اعلام کردند. بدین ترتیب، علاقه‌مندان می‌توانند بازی را در اسرع وقت خریداری کرده و فرایند دانلود فایل‌ها را آغاز کنند.

بازی اکشن Metro Exodus در ابتدا قرار بود از همان روز انتشار روی استیم قرار گیرد. حتی صفحه‌ی این عنوان در فروشگاه ولو ایجاد شده بود و تعداد زیادی از علاقه‌مندان هم آن را پیش‌خرید کرده بودند اما دیپ سیلور در اقدامی غیرمنتظره، یک قرارداد همکاری با اپیک گیمز به امضا رساند. در نتیجه، نسخه‌ی رایانه‌های شخصی به مدت یک سال به انحصار اپیک درآمد. این موضوع نه تنها صدای طرفداران، بلکه صدای استیم را هم درآورد. مدیریت این فروشگاه با انتشار بیانیه‌ای در آن زمان اعلام کرد اتخاذ چنین تصمیمی از سوی دیپ سیلور یک اقدام غیرمنصفانه بوده؛ زیرا این بازی برای مدت طولانی روی فروشگاه ولو قابل پیش‌خرید بوده است. نکته‌ی جالب اینجا است که در آن بیانیه‌ هیچ اسمی از اپیک برده نشد و برای اشاره به آن از عبارت «یک فروشگاه دیگر» استفاده شد.

با وجود انحصار، نسخه‌ی رایانه‌های شخصی Metro Exodus در زمینه‌ی فروش عملکرد بسیار عالی از خود بر جای گذاشت. طبق اطلاعاتی که فروشگاه اپیک منتشر کرد، نسخه‌ی رایانه‌های شخصی Exodus در نخستین ماه عرضه‌ی خود ۲۰۵ برابر Metro: Last Light در مدت زمان مشابه فروش داشت. Last Light روی فروشگاه استیم منتشر شده بود. در پایان، لازم به ذکر است که سومین نسخه از سری بازی‌های مترو هم اکنون برای پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و استدیا هم در دسترس قرار دارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا