#مهسا_امینی

استفاده از تمام ویژگی‌های DualSense روی PC به‌لطف آخرین به‌روزرسانی Metro Exodus

تلفیق دنیای پلی استیشن با رایانه‌های شخصی

ویژگی‌های DualSense در PC

یکی از قابلیت‌هایی که پلی استیشن ۵ را دربرابر ایکس باکس سری ایکس/سری اس پیروز می‌کند، بدون شک ویژگی‌های کنترلر DualSense هستند که به‌لطف آخرین به‌روزرسانی بازی Metro Exodus در رایانه‌های شخصی، این قابلیت‌ها از دنیای پلی استیشن خارج شده و کاربران رایانه‌ها را نیز درگیر خود کرده است.

کنسول‌های نسل نهم بیش از هر نسل دیگری از کنسول‌ها، ویژگی‌ها و پیشرفت‌های جدیدی وارد دنیای بازی‌های ویدیویی و به‌طور کلی تکنولوژی کردند که می‌توان به استفاده از هاردهای پرسرعت SSD برای بارگزاری بسیار سریع‌تر بازی‌ها، پشتیبانی کامل از کیفیت 4K و اجرای بازی‌ها با بیش از ۶۰ فریم بر ثانیه اشاره داشت. بااین حال یکی از ویژگی‌های خارق‌العاده و چشم‌گیر این نسل بدون شک ویژگی‌ها و کلیت کنترلرهای DualSense پلی استیشن ۵ هستند که با استفاده از سیستم Haptic Feedback و شاسی‌های پشت دسته سازگار با شرایط، تجربه‌ای کاملا جدید را در اختیار کاربران قرار داده‌اند. حال به‌لطف جدیدترین به‌روزرسانی بازی Metro Exodus در رایانه‌های شخصی، شما درکنار بهره مندی از این ویژگی فوق‌العاده در پلی استیشن، می‌توانید از آن در رایانه‌های شخصی نیز استفاده کنید.

در گذشته شما می‌توانستید از کنترلر DualSense در رایانه‌های شخصی استفاده کنید، ولی مهم‌ترین و جذاب‌ترین ویژگی آن کاملا بدون استفاده بود که آخرین به‌روزرسانی بازی Metro Exodus این وضعیت را متحول کرده و تبدیل به اولین بازی رایانه‌های شخصی شد که از تمامی ویژگی‌های کنترلر DualSense پشتیبانی می‌کند. اندی رابینسون (Andy Robinson) از تیم VGC اولین کسی بود که با توییت خود این خبر خوب را به‌گوش کاربران رساند. رابینسون در توییتر خود نوشت:

تمامی قابلیت‌های کنترلر DualSense پلی استیشن ۵ حال از طریق آخرین به‌روزرسانی بازی Metro Exodus دردسترس هستند.

شکی نیست که ما تازه در ابتدای راه بوده و باید منتظر به‌روزرسانی‌های بیشتر درمیان بازی‌های رایانه‌های شخصی و پشتیبانی از این قابلیت انقلابی باشیم. پلی استیشن طی آینده نه‌چندان دور چندین بازی اختصاصی خود را برای رایانه‌های شخصی منتشر خواهد کرد و پیش‌تر شاهد عرضه بازی Horizon Zero Dawn و البته طی روزهای اخیر بازی Days Gone در رایانه‌های شخصی بودیم. ما همچنین احتمال می‌دهیم که بازی‌های پیش‌رو از تمامی قابلیت‌های کنترلر DualSense پشتیبانی کرده و کاربران بتوانند لذت استفاده از این کنترلر را بدون خریداری پلی استیشن ۵ تجربه کنند.

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، قابلیت‌های کنترلر DualSense یکی از مهم‌ترین و شگفت انگیزترین قابلیت‌های نسل نهمی سونی بوده و اینگونه که به‌نظر می‌رسد سونی در تلاش است کاربران بیشتری را در اختراع خود سهیم کرده و آن‌ها را به‌سمت استفاده از DualSense و البته پلی استیشن ۵ وادار کند. آیا شما موفق به استفاده از کنترلر DualSense و قابلیت‌های آن شده‌اید؟ تجربیات خود را با ما درمیان بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا