1%
  • 0/10

خشم مدیاتک؛ دروغ می‌گویند، دایمنسیتی ۹۳۰۰ آنقدرها هم داغ نیست

خشم مدیاتک؛ دروغ می‌گویند، دایمنسیتی ۹۳۰۰ آنقدرها هم داغ نیست ۰ ۱۰ آذر ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
دایمنسیتی ۹۳۰۰ داغ

مدیاتک که به شدت از تست‌های اخیر عصبانی است اعلام کرده که اعداد و ارقام مربوط به داغ کردن دایمنسیتی ۹۳۰۰ دروغی بیش نیست.

دایمنسیتی ۹۳۰۰ یکی از عجیب‌ترین پردازنده‌هایی است که تاکنون تولید شده است؛ این تراشه اگر همه چیز خوب پیش برود، قطعا اسنپدراگون ۸ نسل ۳، اگزینوس ۲۴۰۰ و A17 پرو را به راحتی پشت سر می‌گذارد. دلیل این ادعای عجیب این است که دایمنسیتی ۹۳۰۰ از ۴ هسته‌ای Cortex-X4 و ۴ هسته‌ی Cortex-A720 بهره می‌برد؛ این یعنی اصلا خبری از تراشه‌ی کم‌مصرف در آن نیست و تمام هسته‌های آن پرقدرت هستند.

ایوان بلس، یکی از معروف‌ترین و موثق‌ترین افشاگران حوزه‌ی فناوری، مدعی شده بود این تراشه بسیار داغ می‌کند. مدیاتک این ادعا را رد کرد اما ایوان بلس خیلی به منابع خود اطمینان داشت و مدعی شد تراشه‌ی جدید مدیاتک قطعا داغ خواهد کرد.

اخیرا یک افشاگر مدعی شده که مدیاتک دایمنسیتی ۹۳۰۰ در تست‌های سنگین در مدت تنها ۲ دقیقه آنقدر افت کرد که بخش بزرگی از توانش را از دست داد؛ در مدت ۱۵ دقیقه هم ۴۶٪ از توان از دست رفت تا یک نتیجه‌ی واقعا مفتضحانه برای این تراشه به دست بیاید چون فرکانس هسته‌ی بزرگ آن به ۰.۶۰ گیگاهرتز و هسته‌های دیگر به ۱٫۲ تا ۱٫۵ گیگاهرتز رسید.

در قدرتمند بودن مدیاتک دایمنسیتی ۹۳۰۰ شکی نیست اما مدیاتک مدعی شده این تست‌ها دروغ هستند. این شرکت تایوانی در بیانیه‌ای اعلام کرده که از کاهش توان پردازنده جهت جلوگیری از داغ شدن و قرارگیری فرکانس در یک محدوده‌ی امن کاملا آگاه است اما معتقد است تست باید در شرایط ایدئالی صورت بگیرد و دمای خود گوشی هم مشخص باشد.

مدیاتک افزود که هسته‌های بزرگ دایمنسیتی ۹۳۰۰ به خاطر تعداد بالا، قطعا امتیاز بسیار بالایی در بنچمارک‌های مختلف از رقبای خود کسب خواهند کرد اما به این شرط که تست‌ها به درستی صورت بگیرد چون فقط در این حالت است که این تراشه می‌تواند رقبا را در مراحل مختلف تست پشت سر بگذارد.

حال باید منتظر ماند و دید تراشه‌ی پرچم‌دار مدیاتک در دنیای واقعی و در گوشی‌هایی که قرار است به آن مجهز شوند چه عملکردی از خود به نمایش خواهد گذاشت.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments