شکست اسنپدراگون ۸ نسل ۳ و اگزینوس ۲۴۰۰ در برابر دایمنسیتی ۹۳۰۰

A17 پرو همچنان بدون رقیب در پردازش خام!

دایمنسیتی ۹۳۰۰ اسنپدراگون ۸ نسل ۳

دایمنسیتی ۹۳۰۰ که تراشه‌ی پرچم‌دار مدیاتک محسوب می‌شود توانسته در بنچمارک گیک‌بنچ اسنپدراگون ۸ نسل ۳ و اگزینوس ۲۴۰۰ را پشت سر بگذارد.

دایمنسیتی ۹۳۰۰ طبق اطلاعاتی که پیرامون آن وجود دارد قرار است عجیب‌ترین پردازنده‌ای باشد که تاکنون تولید شده؛ از این جهت که معمولا شرکت‌های سازنده‌ی تراشه از یک هسته‌ی بزرگ در پردازنده‌هایشان استفاده می‌کنند و باقی هسته‌ها را اندکی فرکانس‌پایین در نظر می‌گیرند. اما مدیاتک چیزی فراتر از این را در نظر دارد.

اینطور که به نظر می‌رسد، مدیاتک دایمنسیتی ۹۳۰۰ قرار است برخلاف اسنپدراگون ۸ نسل ۳ و اگزینوس ۲۴۰۰ که قرار است از ۱ هسته‌ی Cortex-X4 بهره ببرند، ۴ هسته از این نوع داشته باشد که یکی از آن‌ها روی فرکانس ۳٫۲۵ گیگاهرتز و باقی روی فرکانس ۲٫۸۵ گیگاهرتز تنظیم شده‌اند. سایر هسته‌ها هم از نوع Cortex-A720 با فرکانس ۲٫۰ گیگاهرتز خواهند بود. به عنوان گرافیک هم Immortalis G720 MC12 را در نماینده‌ی مدیاتک شاهد خواهیم بود.

همانطور که می‌بینید، دایمنسیتی ۹۳۰۰ توانسته در بخش تک و چند هسته‌ای در گیک‌بنچ امتیاز عالی ۲۱۳۹ و ۷۱۱۰ را کسب کند که به مراتب بیشتر از چیزی است که اسنپدراگون ۸ نسل ۳ و اگزینوس ۲۴۰۰ موفق به کسب آن شده‌اند. دو تراشه‌ی یادشده در این بخش‌ها به ترتیب امتیاز ۲۲۳۴ / ۶۸۰۷ و ۲۰۶۷ / ۶۵۲۰ را کسب کرده‌اند که البته نماینده‌ی کوالکام حداقل در بخش تک هسته‌ای توانست بهتر ظاهر شود.

با این امتیازها، دایمنسیتی ۹۳۰۰ شاید بهتر از اسنپدراگون ۸ نسل ۳ یا دایمنسیتی ۹۳۰۰ ظاهر شده باشد اما در برابر A17 پرو به کار رفته در آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس حرفی برای گفتن ندارد و در بخش تک و چند هسته‌ای به ترتیب ۳۶٫۳٪ و ۱٫۷٪ ضعیف‌تر ظاهر شده است. به عبارتی دیگر، اپل همچنان مثل همیشه از لحاظ قدرت پردازشی در صدر ایستاده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا