پروژه‌های لغو شده‌ی سال 2004 MCU در فاز چهارم مارول بازمی‌گردند

جهان خارج از انتقام جویان مارول!

پروژه‌های لغو شده‌ی سال 2004 MCU در فاز چهارم مارول بازمی‌گردند پدرام فلاحی ۰ ۰۱ فروردین ۱۴۰۱ سینمای جهان
فاز چهارم مارول

بسیاری از پروژه‌های مارول که برای دهه‌ی 2000 در نظر گرفته شده بودند، در نهایت کنار گذاشته شدند. اما این پروژه‌ها به‌طور غیرمستقیم دارای شانس دومی برای بازگشت در فاز چهارم مارول هستند.

یک تصویری از فیلم‌های مارول سال 2004 که اخیراً به‌صورت آنلاین کشف شده، حدس و گمان‌هایی در مورد چگونگی انجام این پروژه‌ها در آن زمان را، در ذهن مخاطبان به وجود آورده است. اما با این‌حال فاز چهارم مارول به‌طور غیرمستقیم این برنامه‌ها را تولید و انتظار مخاطبان را برآورده می‌کند.

مارول بخاطر یک ورشکستگی در سال 1996 مجبور شد حقوق انحصاری بسیاری از شخصیت‌های مشهور خود را بفروشد. برای مثال مرد عنکبوتی (Spider-Man) توسط سونی خریداری شد، همچنین چهار شگفت‌انگیز (Fantastic Four)، دردویل (Daredevil)، مردان ایکس (The X-Men) و الکترا (Elektra) به شرکت FOX فروخته شدند.

به همین دلیل است که در اواسط دهه‌ی 2000 سه رشته از فیلم‌های مارول توسط شرکت‌های سونی، فاکس و خود مارول تولید می‌شد. موفق‌ترین این فیلم‌ها، دو فیلم مرد عنکبوتی و مردان ایکس بودند. در آن زمان حس خوش بینانه‌ای برای دنباله‌ی شخصیت‌ها و نیز معرفی شخصیت‌های جدید در بین تمامی فیلم‌های مارول وجود داشت.

حالا که حماسه بلیپ (The Blip) در فیلم انتقام جویان: بازی آخر (Avengers: Endgame) تمام شده است و استودیو مارول حقوق اکثر شخصیت‌های MCU را دارد، به نظر می‌رسد که مارول به جنبه‌ی کلاسیک‌تر کامیک‌ها که به‌عنوان جهان خارج از انتقام جویان نیز شناخته می‌شود خواهد پرداخت. به همین دلیل بسیاری از پروژه‌هایی که در دهه‌‌ی 2000 محقق نشدند شانس دوم را برای اجرا، هرچند به صورت غیرمستقم به‌دست می‌آورند.

به‌عنوان مثال نامور (Namor) که قرار بود در سال 2004 فیلمی خود را داشته باشد، شایعه شده است که در فیلم بلک پنتر ۲ (Black Panther 2) به‌عنوان بخش مهمی از داستان ظاهر می‌شود. نیک فیوری (Nicky Fury) که هرگز فیلم ساخته شده‌ی خود را نداشت قرار است فیلمی با Secret Invasion را داشته باشد. از شخصیت دردویل نیز انتظار می‌رود که نقش مهمی در تولیدات مارول ایفا کند. ممکن است شخصیت‌های چهار شگفت انگیز هم جهت راه‌اندازی خانواده‌ی ابرقهرمانی به MCU بازگردند.

حتی شخصیت‌های که در آن زمان در پروژه‌های لغو شده‌ی مارول خیلی مهم نبودند، به آرامی راه خود را به MCU باز می‌کنند. سونی و مارول از سال 2016 روی نسخه ای از مرد عنکبوتی برای MCU با هم کار می‌کنند و سه گانه دوم با بازی تام هالند (Tom Holland) نیز کاملاً تأیید شده است. همچنین مردان ایکس ممکن است در هرزمانی به MCU اضافه شود، حتی حضور پروفسور ایکس (Professor X) در فیلم دکتر استرنج ۲ (Doctor Strange 2) نیز تایید شده است. بلید (Blade)، شخصیتی که دلیل شروع دوران مدرن فیلم‌های مارول است، اکنون توسط ماهرشالا علی (Mahershala Ali) ایفای نقش می‌شود.

شخصیت‌هایی مانند نیک فیوری، نامور و دردویل که فیلم‌های خود را در سال 2004 نداشته‌اند اکنون در مرکز فاز چهارم مارول قرار دارند و باعث می‌شوند که داستان‌های مارول کامل شود. یکی از بزرگترین مشکلاتی که MCU اولیه با آن مواجه شد، محدود شدن کامل به دنیای انتقام جویان بود. هرچند این محدودیت استودیو مارول را از ساخت یکی از موفق ترین سری فیلم های تاریخ منع نکرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا