#مهسا_امینی

مارول از تاریخ اکران فیلم Fantastic Four رونمایی کرد

سومین ریبوت چهار شگفت‌انگیز فاز ششم دنیای سینمایی مارول را آغاز خواهد کرد

تاریخ اکران فیلم Fantastic Four

بعد از مدت‌ها انتظار، شرکت مارول (Marvel) در جریان رویداد کامیک-کان سن دیگو (San Diego Comic-Con)، از تاریخ اکران فیلم Fantastic Four رونمایی کرد.

اگرچه دنیای سینمایی مارول (MCU) روی شانه‌های تونی استارک (Tony Stark) ساخته شد، اما مارول کامیکس (Marvel Comics) با اولین خانواده این شرکت شکل گرفت، خانواده‌ای با نام چهار شگفت‌انگیز. برای بسیاری از طرفداران کتاب‌های کمیک، اقتباسی سینمایی با محوریت رید ریچاردز (Reed Richards)، سوزان استورم (Susan Storm)، بن گریم (Ben Grimm) و جانی استورم (Johnny Storm) شاید مورد انتظارترین اثری است که آن‌ها منتظرش هستند.

مدت زمان نسبتاً زیادی از نخستین معرفی سومین ریبوت فیلم Fantastic Four می‌گذرد، ابتدا قرار بود که جان واتس (Jon Watts)، کارگردان فیلم‌های Spider-Man: Far From Home، Spider-Man: Homecoming و Spider-Man: No Way Home هدایت این فیلم را به دست بگیرد و آن را کارگردانی کند، اما بعد از گذشت مدتی او از انجام این کار انصرف داد تا روی یک سریال تلویزیونی با محوریت مجموعه جنگ ستارگان (Star Wars) کار کند. قرار است به‌زودی شاهد معرفی فرد جدیدی برای کارگردان این فیلم مورد انتظار باشیم.

حالا شرکت مارول در جریان پنل خود در رویداد کامیک-کان سن دیگو تاریخ اکران فیلم Fantastic Four را مشخص و اعلام کرده است که این اثر آغاز کننده فاز ششم دنیای سینمایی مارول خواهد بود. این فیلم قرار است تا در تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۲۴ (۱۸ آبان ۱۴۰۳) در سالن‌های سینما اکران شود.

فاز ششم دنیای سینمایی مارول یکی از مهم‌ترین فازهای این مجموعه خواهد بود و قرار است قسمت‌های پنجم و ششم انتقام‌جویان بخشی از این فاز باشند و با نام‌های Avengers: Kang Dynasty و Avengers: Secret Wars به ترتیب در دو تاریخ ۲ مه ۲۰۲۵ (۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۴) و ۷ نوامبر ۲۰۲۵ (۱۶ آبان ۱۴۰۴) اکران خواهند شد.

این نخستین خبر منتشر شده از ریبوت جدید چهار شگفت‌انگیز از زمان انصراف کارگردانش از هدایت آن است. پیش از حقوق ساخت فیلم سینمایی Fantastic Four در اختیار شرکت فاکس قرن بیستم (20th Century Fox) بود که در ابتدا دو فیلم با نام‌های Fantastic Four و Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer را در سال‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۷ و به کارگردانی تیم استوری (Tim Story) را اکران کرد که با استقبال متوسطی روبه‌رو شدند. سومین فیلم این مجموعه یک ریبوت کامل با نام Fantastic Four که در سال ۲۰۱۵ و به کارگردانی جاش ترنک (Josh Trank) اکران شد و بسیاری از مخاظبان از آن به عنوان یک فاجعه یاد می‌کنند. این فیلم قرار بود دنباله‌هایی داشته باشد، اما بعد از شکست سنگینی که خورد، سریعاً شاهد لغو ساخت دنباله‌های آن بودیم.

تا اینجای کار، مجموعه چهار شگفت‌انگیز موفقیت بسیار کمی در دنیای سینِما داشته است، اما این دفعه ممکن است همه چیز فرق کند و بالاخره شاهد یک اقتباس سینمایی شایسته از آن باشیم.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا