#مهسا_امینی

آیا شاهد داستان پیشینه Fantastic Four در دنیای سینمایی مارول خواهیم بود؟

ریبوت اولین خانواده مارول در MCU

آیا شاهد داستان پیشینه Fantastic Four در دنیای سینمایی مارول خواهیم بود؟ پارسا خلیلی ۰ ۰۸ مرداد ۱۴۰۱ مارول
داستان پیشینه Fantastic Four

ریبوت چهار شگفت که آغازگر فاز ششم MCU خواهد بود، اخیرا به موضوع بحث بین طرفداران تبدیل شده است. اما سوالی که مدت‌هاست ذهن همه را مشغول کرده اینه که آیا قراره شاهد داستان پیشینه Fantastic Four در دنیای سینمایی مارول باشیم؟

پس از کناره گیری جان واتس (John Watts) از منصب کارگردانی و سکوت جان کراسینسکی (John Krasinski) بعد از حضور افتخاری غیر منتظره‌اش به‌عنوان رید ریچاردز در فیلم Doctor Strange 2، فیلم مورد انتظار چهار شگفت انگیز به یکی از بزرگ‌ترین رازهای هالیوود تبدیل شده است.

در حالی که سوالات زیادی در رابطه با این پروژه بی پاسخ باقی مانده است، اما کوین فایگی اخیرا با صحبت درباره داستان فیلم، به یکی از آنها پاسخ داده است. طبق گفته‌های هالیوود ریپورتر، فایگی به‌صورت رسمی تایید کرده است که بر خلاف عناوین قبلی، این ریبوت به روایت داستان پیشینه Fantastic Four نخواهد پرداخت.

بسیاری از مردم با پیشینه چهار شگفت انگیز آشنا هستند. بسیاری از مردم اصول را می‌دانند. سوالی که همیشه هنگام توسعه این پروژه از خود پرسیدیم این بود که چگونه می‌توانیم با عبور از پیشینه آنها، داستانی جدید که طرفداران قبلا ندیده‌اند را به تصویر بکشیم؟

این اقدام استودیو مارول در عبور کردن از روایت داستان پیشینه چهار شگفت انگیز، شباهت بسیار زیادی به داستان پیتر پارکر در دنیای سینمایی مارول دارد. زمانی که پیتر پارکر در فیلم Captain America: Civil War معرفی شد، شش ماه از به‌دست آوردن قدرت‌ها و کشته شدن عمویش گذشته بود. به همین خاطر کاملا با عقل جور در می‌آید که آنها بخواهند با اتخاذ رویکردی مشابه، از داستان تکراری که در عناوین پیشین روایت شده عبور کنند و داستان جدیدی را برای طرفداران به ارمغان بیاورند.

اگرچه فایگی در پنل عظیم کیمک کان خود خیلی درباره فیلم صحبت نکرد، اما مشخص کردن بخش مهمی از داستان خبر بزرگی است. این موضوع همچنین می‌تواند به پروسه انتخاب بازیگران توسط استودیو مارول اشاره داشته باشد. از آنجا که آنها قصد دارند از تعریف پیشینه گروه صرف نظر کنند، این امکان وجود دارد که شاهد گروه بالغ‌تری در ریبوت چهار شگفت انگیز باشیم که به شایعه بازگشت جان کراسینسکی به نقش رید ریچاردز قوت می‌بخشد.

البته درست مثل مرد عنکبوتی تام هلند (Tom Holland)، حذف داستان پیشینه لزوما هیچ ارتباطی با سن شخصیت‌ها ندارد. با این حال شایان ذکر است که ساعاتی قبل از صحبت‌های فایگی، جیمی فالون از کراسینسکی در مورد نقش احتمالی‌اش در فیلم سوال کرده بود، اما جان طبق معمول با طفره رفتن به سوال او پاسخ نداد.

شاید در کمیک کان حرفی از این فیلم زده نشده باشد و اطلاعات زیادی هم در دست نباشد، اما رویداد بزرگ D23 دیزنی که خیلی هم باهاش فاصله نداریم، می‌تواند فرصتی دیگر برای پرده برداری از اسرار ریبوت چهار شگفت انگیز باشد. 

فیلم مورد انتظار Fantastic Four با اکران در تاریخ ۸ نوامبر سال ۲۰۲۴ (۱۸ آبان سال ۱۴۰۳) فاز ششم دنیای سینمایی مارول را آغاز خواهد کرد. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا با این اقدام استودیو مارول موافق هستید؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا