چگونه داستان فیلم Thunderbolts ایراد شخصیت پردازی تسک مستر را حل خواهد کرد؟

تحول شخصیتی ابرشرور بلک ویدو

داستان فیلم Thunderbolts

متاسفانه برخلاف آنچه در تریلرها و تی وی اسپات‌ها وعده داده شده بود، شخصیت پردازی تسک مستر در فیلم سینمایی Black Widow به‌قدری ضعیف بود که بسیاری از منتقدین و طرفداران، آن را پتانسیلی هدر رفته خواندند. اکنون به‌دنبال پنل استودیو مارول در مراسم D23 Expo، به نظر می‌رسد داستان فیلم Thunderbolts قراره این مشکل به‌وجود آمده را حل کند. 

تاخیرهای مکرر فیلم بلک ویدو پیرو بیماری همه گیر کرونا، باعث شد کمپین بازاریابی پروژه از آنچه انتظار می‌رفت بیشتر طول بکشد و هیجان طرفداران نسبت به دیدن تسک مستر بالاتر برود. از زمان اولین معرفیش در کمیک‌ها، این ابرشرور از محبوبیت قابل توجهی برخوردار بوده و همین امر باعث شد تغییرات اعمال شده در جنبه‌های مختلف شخصیتی او به ناامیدی اکثر طرفداران منجر شود. اکنون با مشخص شدن اعضای گروه، به‌نظر می‌رسد داستان فیلم Thunderbolts قادر است تمامی ایرادات شخصیتی تسک مستر را برطرف کند.

در فیلم بلک ویدو، تسک مستر کسی نیست جز دختر دریکوف، رئیس برنامه اتاق قرمز که مسئول آموزش بیوه‌های سیاه است. اگرچه به ظاهر آنتونیا در بمباران دفتر دریکوف توسط ناتاشا رومانوف و کلینت بارتون جان خود را از دست داده بود، اما همانطور که بعدا مشخص شد، آنتونیا توانست از آن حادثه جان سالم به در ببرد. با این حال آسیب وارده به‌قدری شدید بود که دریکوف را مجبور کرد از فناوری فوق پیشرفته‌ای برای نجات دخترش استفاده کند. بدین ترتیب سربازی هوشمند که توانایی تقلید حرکات دیگر مبارزان را داراست، متولد شد.

در کمیک‌ها، تسک مستر مزدوری ماهر به‌ نام تونی مسترز است که اغلب با شخصیت‌هایی مانند مرد عنکبوتی و کاپیتان آمریکا مبارزه می‌کند. او در ابتدا قصد داشت به گروه انتقام جویان بپیوندد، اما تزریق سرم ابرسربازی که از یک دکتر نازی گرفته بود، سرنوشتش را به کلی عوض کرد. سپس به‌دلیل عوارض جانبی سرم، تونی حافظه خود را از دست داد و تصمیم گرفت با هویت مخفی و نام تسک مستر در راهی تاریک قدم بردارد.

طبق تایید استودیو مارول در مراسم D23 Expo، آنتونیا دریکوف یکی از اعضای گروه Thunderbolts خواهد بود و از آنجایی که ضعیف‌ترین شخصیت پردازی را بین باقی اعضای گروه دارد، استودیو مارول می‌تواند با اتخاذ رویکردی متفاوت، او را به شخصیت تونی مسترز نزدیک‌تر کند و همان مزدور خردمندی که خوانندگان کمیک بهش علاقه‌مند شده‌اند را به تصویر بکشد. همچنین برخلاف شایعات مطرح شده، هویت تسک مستر قرار نیست به شخص دیگری منتقل شود و درست مثل بلک ویدو، اولگا کوریلنکو (Olga Kurylenko) همچنان وظیفه ایفای نقش تسک مستر را برعهده دارد. شاید شخصیت آنتونیا دریکوف بیشتر یک ابزار برای روایت داستان بلک ویدو محسوب می‌شد، ولی فیلم Thunderbolts می‌تواند به‌طور کامل از پتانسیل هدر رفته تسک مستر استفاده کند و ایرادات موجود در شخصیت پردازی او را برطرف کند.

فیلم مورد انتظار Thunderbolts با اکران در تاریخ ۲۶ جولای سال ۲۰۲۴ (۵ مرداد سال ۱۴۰۳) رسما به فاز پنجم دنیای سینمایی مارول پایان خواهد داد. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا مارول می‌تواند اشتباهات خود را جبران کرده و شخصیت تسک مستر را به شیوه بهتری به تصویر بکشد؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا