تماشا کنید: مود بازی Marvel’s Spider-Man با حالت اول شخص!

بازی از نگاه مرد عنکبوتی

تماشا کنید: مود بازی Marvel’s Spider-Man با حالت اول شخص! گلناز کیانی ۴ ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ اخبار بازی

یکی از طرفداران با استعداد مود بازی Marvel’s Spider-Man را ساخته است که فضای این بازی را از چشم انداز یک دوربین اول شخص نشان می‌دهد.

یکی از موددرهای با استعداد نسخه ریمستر بازی Marvel’s Spider-Man نشان داده است که اگر بازی از منظر اول شخص ساخته می‌شد، گیم پلی چگونه می‌بود. از زمانی که این بازی برای پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر شد، موددرها در حال انجام کارهای عجیب و غریب و البته جالب با این عنوان هستند. بسیاری از مودهایی که برای بازی ساخته شده‌اند معمولاً تزئینی هستند، مانند بازی با زره‌ها و لباس‌های متفاوت‌تر از تاریخچه شخصیت مرد عنکبوتی و یا حتی شخصیت دیگری از دنیای ابر قهرمانی مارول. با این حال، این مود اخیر موضوع را کاملا تغییر داده است و حالت بازی سوم شخص را به یک ماجراجویی اول شخص تبدیل کرده است.

هنگامی که بازیکنان برای اولین بار در نقش مرد عنکبوتی به بازی وارد می‌شوند، در درجه اول متوجه منظر سوم شخص بازی می‌شود. حالت سوم شخص معمولاً به بازیکنان کمک می‌کند تا نگاه خوبی به جایی که می‌روند داشته باشند و به آگاهی فضایی آن‌ها در کارهایی مانند چرخیدن در اطراف نیویورک یا مبارزه با مجرمان کمک می‌کند. با تغییر به دید اول شخص، به بازیکنان ایده‌ای از آنچه مرد عنکبوتی در طول بازی می‌بیند داده می‌شود. به علاوه این مود تجربه یک شبیه سازی واقعیت مجازی (VR) از چرخش مرد عنکبوتی را به طرفداران نیز می‌دهد.

این مود توسط کاربری با نام jedijosh920 ساخته شده است که از زمانی که بازی بر روی پلی استیشن 4 منتشر شد، در حال اصلاح کردن آن بوده است. آخرین ویدیوی این کاربر تصاویری واقع بینانه از این ابرقهرمان را از طریق لنز اول شخص نشان می‌دهد. به محض شروع ویدیو بازیکنان می توانند مرد عنکبوتی را در حال بالا رفتن از دیوارها و چرخش در شهر نیویورک، از منظری واقع گرایانه ببینند.

البته شاید گیم ‌پلی مرد عنکبوتی در این نمای اول شخص کمی متزلزل به نظر برسد، و این مسئله هم به دلیل تعدد راه‌ها و چرخش‌هایی است که دیدگاه مرد عنکبوتی در حین تاب خوردن نشان می‌دهد. همچنین تصاویر تحت تأثیر نحوه حرکت دائمی شخصیت قرار می‌گیرند و با هر تغییر جهتی صفحه کمی تار می‌شود. در حالی که برخی از افراد از این که چگونه طراح این مود توانسته این تغییر دیدگاه را انجام دهد شگفت زده شده بودند، برخی دیگر خاطرنشان کردند که حرکات سریع شخصیت اصلی در طول این ویدیو باعث سرگیجه میشود. در کل بسیاری از طرفداران طراحی و توانایی حفظ تمرکز و حرکت در چنین حالتی را تحسین کردند.

به غیر از گیم پلی حرکت در شهر مرد عنکبوتی در حالت اول شخص، بازیکنان کنجکاو بودند که ببینند مبارزات مرد عنکبوتی از دید اول شخص نیز چگونه خواهد بود. با  اینکه این تصاویر خواسته شده در ویدیو نشان داده نشده‌اند سازنده مود بازی Marvel’s Spider-Man پیوندی در توضیحات ویدیو خود به سرور Spider-Man PC Modding Discord گذاشته است. این سرور ابزارهای مورد نیاز برای شروع مودینگ بازی و همچنین دانلود این مود خاص و امتحان کردن آن را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد.

نسخه ریمستر بازی Marvel’s Spider-Man هم اکنون برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی و پلی استیشن 5 در دسترس است.

نظر شما درباره این مود چیست؟ آیا ساخت بازی‌های مرد عنکبوتی در حالت اول شخص در آینده تصمیم درستی خواهد بود؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا