گیم پلی بازی اسپایدرمن 2 نشان می‌دهد که سازندگان صدای طرفداران را می‌شنوند

تحولی اساسی در سیستم جابه‌جایی

گیم پلی بازی اسپایدرمن 2 نشان می‌دهد که سازندگان صدای طرفداران را می‌شنوند پارسا خلیلی ۴ ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ بازی | گیم
گیم پلی بازی اسپایدرمن 2

چند روز پیش رویداد پلی استیشن به‌صورت مجازی برگزار شد که نقطه عطفش نمایش گیم ‌پلی بازی اسپایدرمن 2 بود.

این پیش نمایش دوازده دقیقه‌ای نه تنها تایید کرد که بازیکنان علاوه‌بر نقشه دو بازی قبلی، از مناطق جدیدی مانند کوئینز نیز دیدن خواهند کرد، بلکه ما را با مکانیک‌های گیم‌پلی و تکنیک‌های مبارزاتی جدیدی آشنا کرد که می‌تواند تحولی بزرگ در زمینه کامبت به‌وجود بیاورد. صرف نظر از کامبت بی‌نقص و جلوه‌های بصری خیره کننده، این بازی دارای ویژگی‌های منحصر به‌فردی زیادی است که به‌تنهایی ثابت می‌کند چقدر تیم توسعه به بازخورد طرفداران خود اهمیت می‌دهد.

بر اساس اولین تریلر گیم پلی بازی اسپایدرمن 2، به نظر می‌رسد که سیستم جابه‌جایی ارتقای قابل توجهی داشته است. بازی اول یک تجربه باورنکردنی بود که به‌لطف مکانیک‌های بی‌نظیرش، حس اسپایدرمن بودن را به خوبی به بازیکنان منتقل می‌کرد. با این حال تار زدن در شهر نیویورک طی چند سال گذشته کمی تکراری شده است و آن حس و حال قبل را ندارد.

خب، خوشبختانه به نظر می‌رسد که تیم توسعه به حرف‌های طرفدارانش گوش داده و سیستم جابه‌جایی بازی را از چند جهت بهبود بخشیده است. به‌دنبال معرفی کریون شکارچی و مبارزه هیجان انگیز پیتر با شکارچیان کریون، تریلر گیم پلی اسپایدرمن 2 تمرکزش را به مایلز مورالز معطوف می‌کند که حالا کمی باتجربه‌تر از گذشته است. اینجاست که پیشرفت‌های بازی در سیستم جابه‌جایی به‌خوبی قابل مشاهده است، به‌خصوص وقتی مایلز از حرکتی جدید به‌نام Super Slingshot استفاده می‌کند.

مشابه بازی‌های قبلی، اسپایدرمن در این حرکت، به دو قطب موازی تار زده، خودش را عقب می‌کشد و از نیروی حاصله برای پرتاب شدن به آسمان استفاده می‌کند. البته این کل ماجرا نیست، زیرا مایلز کمی بعد از یک تکنیک جدید دیگر به‌نام Web Wings استفاده می‌کند که به او اجازه می‌دهد با سرعت نسبتا بالایی پرواز کند. همچنین تونل‌های بادی متعددی در سرتاسر شهر طراحی شده تا سرعت بیشتری به پرواز مایلز و پیتر هنگام استفاده از این قابلیت بدهد.

علاوه‌بر این ویژگی‌های جدید، سیستم تار زدن هم ارتقای قابل توجهی داشته است. اگرچه مکانیک‌ها و انیمیشن‌ها تقریبا مشابه دو بازی قبلی هستند، اما نمی‌توان انکار کرد که سرعت تار زدن در این بازی نسبت به عناوین پیشین بسیار سریع‌تر و روان‌تر شده است. آخرین نکته قابل اشاره نیز تعاملات محیطی است. این موضوع زمانی محسوس‌تر است که پیتر با با‌ل‌های لباس سیمبیوتی خود از داخل یک واگن قطار معلق عبور می‌کند. هنوز چیزهای زیادی هست که ازشون بی‌خبریم، اما بر اساس آنچه تاکنون فاش شده، جای هیچ شکی نیست که اینسامنیاک گیمز همیشه به بازخورد طرفداران خود اهمیت می‌دهد.

بازی به‌شدت مورد انتظار Marvel’s Spider-Man 2 پاییز سال جاری به‌صورت انحصاری برای کنسول پلی استیشن 5 عرضه می‌شود.

4.5 10 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا