فصل دوم سریال Loki چه زمانی جلوی دوربین خواهد رفت؟ [به‌روزرسانی دوم]

ظاهرا مارول به موفقیت سریال خدای شرارت اطمینان کامل دارد

فیلمبرداری فصل دوم Loki

با توجه به گزارشی که اخیرا روی خروجی وب سایت Production Weekly قرار گرفته، مارول مشغول برنامه‌ریزی است تا شرایط برای فیلمبرداری فصل دوم Loki مهیا شود.

لوکی، یکی از شخصیت‌های محبوب دنیای سینمایی مارول است که نخستین بار در Thor محصول سال ۲۰۱۱ میلادی حضور یافت. او بعد از اینکه نقش آنتاگونیست را The Avengers ایفا کرد، مسیر متفاوتی را در پیش گرفت و به تدریج از شخصیتی منفی به یک ضدقهرمان تبدیل شد. تام هیدلستون (Tom Hiddleston) بازیگر نقش لوکی طی ۹ سال گذشته مجموعا در شش اثر مرتبط با MCU حاضر شده اما در هیچ کدام نقش اصلی نبوده است؛ شرایطی که طی ماه‌های آتی تغییر خواهد کرد.

محبوبیت بالای لوکی، استودیوی مارول را به سمت ساخت یک مینی سریال بر اساس کمیک بوک‌های خدای شرارت سوق داد؛ سریالی که مراحل تولید را پشت سر می‌گذارد. داستانش مدتی بعد از فیلم سینمایی Avengers: Endgame روایت می‌شود. خدای شرارت که به طور اتفاقی به تسراکت دسترسی پیدا کرده بود، به واسطه‌ی آن فرار کرد و حالا مشغول تغییر تاریخ بشریت است؛ اقدامی که توجه سازمان اختلالات زمانی (Time Variance Agency) و گروه مردان مینت را به خود جلب می‌کند.

وب سایت Production Weekly با انتشار یک مطلب، لیستی از پروژه‌های آتی استودیوهای مختلف را به اشتراک گذاشت. این لیست برای افرادی آماده شده که دنبال کار بوده و می‌خواهند در تیم تولید آثار سینمایی یا تلویزیونی به فعالیت بپردازند. از همین رو، می‌توان آن را یک نوع آگهی نیازمندی در نظر گرفت. نکته‌ی جالب ماجرا اینجا است که طبق این مطلب، مارول هم اکنون مشغول برنامه‌ریزی برای فیلمبرداری فصل دوم Loki بوده و قصد دارد روند ضبط صحنه‌ها را در ژانویه‌ی سال ۲۰۲۲ (مصادف با ۱۱ دی الی ۱۱ بهمن سال ۱۴۰۰) میلادی آغاز کند.

مارول در قبال سریال‌های ابرقهرمانی دیزنی پلاس بسیار محتاطانه عمل کرده و اطلاعاتی را از آینده‌ی آثارش به اشتراک نگذاشته است. از همین رو، اگر مطلب Production Weekly صحت داشته، Loki اولین سریالی لقب خواهد گرفت که برای فصل دوم تمدید شده است. در ضمن، تولید شدن فصل دوم در حالی که فصل اول هنوز پخش نشده نشان می‌دهد مارول و والت دیزنی به موفقیت محصول مشترکشان اطمینان کاملی دارند.

به غیر از تام هیدلستون حضور چند نام دیگر هم در تیم بازیگری تایید شده که برای مثال می‌توان به اوون ویلسون (Owen Wilson)، گوگو امبتا-را (Gugu Mbatha-Raw) و ریچارد ای. گرانت (Richard E. Grant) اشاره کرد. تاکنون هیچ جزئیاتی از نقش‌های آن‌ها منتشر نشده اما کاربران فضای مجازی معتقدند گرانت نسخه‌ی سالمندی لوکی را به تصویر می‌کشد؛ زیرا از لحاظ ظاهری شباهت بسیاری بینشان وجود دارد.

ساخت فصل دوم سریال لوکی رسما تایید شد

به‌روزرسانی مرداد ۱۴۰۰: در حالی که فصل اول سریال لوکی امروز به پایان رسید، سوالی که ذهن اکثر طرفداران را به خود مشغول کرده است ساخت فصل دوم سریال لوکی توسط دیزنی پلاس است.

اینطور که به نظر می‌رسد، مولتی ورس یا جهان‌های موازی حالا به تمرکز اصلی دنیای سینمایی مارول تبدیل شده است. این فرنچایز در آثار مختلفی مانند Doctor Strange و Avengers: Endgame اشاره‌هایی به این مفهوم انجام داد تا ذهن مخاطب خود را آماده کند. حالا هم که مفهوم مولتی ورس و نحوه تاثیرگذاری جهان‌های مختلف روی یکدیگر قرار است در آثار متفاوتی مانند Spider-Man: No Way Home و Doctor Strange in the Multiverse of Madness مورد کندوکاش قرار بگیرد.

پس از اینکه فصل دوم لوکی تایید شد، امیدواری‌هایی به وجود آمد مبنی بر اینکه ضبط صحنه‌ها در سال جاری میلادی صورت گرفته تا شاهد پخش قسمت‌‎های جدید در سال ۲۰۲۲ باشیم. خواندن جملات کوین فایگی برای طرفدارانی که چنین امیدی داشتند، قطعا خوشایند نیست. البته شاید شایعه حضور لوکی، سیلوی و موبیوس در Doctor Strange in the Multiverse of Madness بتواند مقداری از تلخی انتظار طولانی مدت را تسکین دهد.

4.3 3 آراء
امتیاز مطلب

guest

27 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا